sekačka AŽR 178

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

sekačka AŽR 178

#1 Nový příspěvek od _luky_ »

Máte někdo zkušenosti se sekačkou AŽR 178? Jedná se o rotační třínožovou sekačku do předního závěsu k MT8-050.

Spolehlivost, běžné závady, jak vysokou trávu to snese, jestli to dokáže fungovat jako mulčovač...

Uvažuji o ní do budoucna na sekání nedopasků a taky mi pořád někdo volá, že prej mám traktůrek a že by potřeboval posekat zahradu...

U nového typu AŽR 169 píšou max.výška porostu 20 cm
viz http://www.agroservispv.cz/pracovni-nar ... oj-azr-169

discovery
Příspěvky: 68
Registrován: čtv lis 29, 2007 8:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: sekačka AŽR 178

#2 Nový příspěvek od discovery »

Funguje jenom jako mulcovac. Mam jeste puvodni provedeni z komarna a jsem s ni absolutne spokojeny. Cus radek

drevo107
Příspěvky: 14
Registrován: ned bře 22, 2009 9:33 am
Bydliště: Větřkovice
Kontaktovat uživatele:

Re: sekačka AŽR 178

#3 Nový příspěvek od drevo107 »

Napište prosím , jaký je záběr sekačky a zda je i do zadního tříbodového závěsu? Dík.
Nebylo by foto?

Uživatelský avatar
mareko
Příspěvky: 1108
Registrován: čtv lis 08, 2007 9:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: sekačka AŽR 178

#4 Nový příspěvek od mareko »

zajímalo by mne jak vypadá? třeba prospekt atd?.Nemá někdo?
diesel to je koncert

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: sekačka AŽR 178

#5 Nový příspěvek od honzauta »

Já na sekání nedopasků a samozřejmě při menší rychlosti na mulčování používám horizontální mulčovač.
Přílohy
CIMG1653.JPG
CIMG1652.JPG

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: sekačka AŽR 178

#6 Nový příspěvek od _luky_ »

Už jste někdo k těmto sekačkám kupoval náhradní díly? nože, kolečka, řemeny...? Uvažuju o koupi starší, tak abych věděl, co mě budou stát případné opravy nebo jakou cenu mají přiložené náhradní nože.

EDIT: bleskurychlá odpověď na e-mail od Šálka:
1ks katalog ND AZR-169 =150,-Kč bez DPH
1ks návod k obsluze AZR-169 =230,-Kč bez DPH
1ks katalog ND AZR-178=120,-Kč bez DPH

ND k žací sekačce AZR-169:
1ks 64021 sekací nůž =780,-Kč bez DPH
1ks 64029 pojezdové kolo =1.580,-Kč bez DPH

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: sekačka AŽR 178

#7 Nový příspěvek od FandaP »

Tady je ta moje.

Zkušenosti - mám ji od jara, koupil jsem ji jako starší, je to AŽR 178 z Komárna. Nože jsem ještě nekupoval, jen brousil a podle jejich stavu po sečení ani tak brzo kupovat nebudu.

Těch 20 cm udávají z prostého důvodu - pokud je tráva vyšší, tak přední kolečka ji přimáčknou a zůstávají štětky. Stačí však projet ještě jednou (klidně i na zpátečku) a je vše krásně posekáno. Sekal jsem s ní i 70 cm vysokou trávu a protože to bylo na louce, kde mi nezáleželo na vzhledu, tak jen jednou a paráda, až sem byl sám překvapen.

A na sekání nedopasků bude skvělá, zvlášť s Tvým motorem. :)

Dozadu by taky asi šla, nezkoušel jsem, ale seču i na zpátečku a seče stejně dobře, jako dopředu.

Kdyžtak se ptejte.

A koupil jsem ji za 12 tis. - tady někdo chce zbohatnout - http://stroje.bazos.cz/inzerat/6741012/AZR-178.php
Přílohy
100_4916a.jpg

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: sekačka AŽR 178

#8 Nový příspěvek od _luky_ »

No, právě. Za 25 tis. jich je na internetu několik, 169 i 178 a v různém stadiu rozkladu. U nás je teď v bazaru jedna AŽR-169 (novější typ) na prodej za 20 tis. Ale dělali s tím údržbu na Praze 5 a chybí jí jedno kolečko. Za 12 bych ji bral hned.
Pořád jsem o ní jen přemýšlel, teď je i nějaká hotovost, tak sháním :)

S tou vysokou trávou je to dobrá zpráva. Občas za mnou někdo chodí, abych mu posekal přerostlou zahradu nebo tak. Terrou je to nadlouho a boční bubnovkou se bojím že chytnu nějaký pěkný šutr nebo kus železa (přeci jen stála dost peněz).
Ještě přemýšlím, jestli by nebylo lepší jednorotorový mulčovač, ale to nemá takový záběr. I když by to asi bralo i keře. A nebo horizontální - ale to se starší koupit v zásadě nedá a nový stojí od 25 tis. Trochu luxus na 1ha nedopasků.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: sekačka AŽR 178

#9 Nový příspěvek od FandaP »

Šutr už jsem s ní trochu chytil - kolečko spadlo do díry a těsně pod drnem byl kámen, takže nůž se k němu prokrájel. Ale stačilo nabrousit a dobrý.

Zajímalo by mě však, jak se nastavuje výška strniště, mám pocit, že u mé to nejde. U některých na netu bylo v inzerátu, že to prodává i s kličkou a nevím, k čemu ta klička byla. U AŽR 169 by lo mělo jít nějakými podložkami. Teda u mé asi taky, ale mám kolečka úplně bez podložek a ještě bych potřeboval sekat níž. :) Asi to taky nějak upravím.

Jak bylo na jaře mokro, tak ta úzká kolečka dělala nehezké koleje - chtělo by to širší, přemýšlím o bantamech.

Tuhle jsi zkoušel? Má k ní i hydromotor.
http://stroje.hyperinzerce.cz/zemedelsk ... 9-nabidka/

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: sekačka AŽR 178

#10 Nový příspěvek od _luky_ »

FandaP píše:...
Tuhle jsi zkoušel? Má k ní i hydromotor.
http://stroje.hyperinzerce.cz/zemedelsk ... 9-nabidka/
Jo, 25 bez hydromotoru.

Ta kolečka se ve svém uchycení nedají nějak zvednout nebo snížit? To je divný. Jsem si to představoval, že vytáhnu nějaký kolíček, posunu a hotovo.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: sekačka AŽR 178

#11 Nový příspěvek od FandaP »

Nedají, nic z výroby připraveno není. Jde sice vyndat závlačku a podložit je podložkami, ale to se mi jen zvýší výška sečení a já bych potřeboval spíš snížit.

discovery
Příspěvky: 68
Registrován: čtv lis 29, 2007 8:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: sekačka AŽR 178

#12 Nový příspěvek od discovery »

Ta klicka se nasadi na zavitovou tycku u kazdeho kolecka a tim serizujes vysku. Teda pokud to nekdo nevybral. Je fakt ze ja tam mam vedeni z ctyrhranu...

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Re: sekačka AŽR 178

#13 Nový příspěvek od _luky_ »

FandaP píše:Tady je ta moje.
...
A koupil jsem ji za 12 tis. - tady někdo chce zbohatnout - http://stroje.bazos.cz/inzerat/6741012/AZR-178.php
Koukal jsi dobře na ty fotky? Závěs je převařený na opačnou stranu! Takže je udělaná na sekání vzadu.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: sekačka AŽR 178

#14 Nový příspěvek od FandaP »

Toho jsem si nevšiml. Až teď koukám, je to tak. Asi někdo neměl přední závěs.

IvanA
Příspěvky: 78
Registrován: pon kvě 09, 2011 8:41 pm
Bydliště: Sládkovičovo

Re: sekačka AŽR 178

#15 Nový příspěvek od IvanA »

Ahoj FandaP.
Mám otázku ku kosačke AŽR 178. Skladám moju, ktorú som doniesol rozobratú a mám len jeden šponovák na remeň. Teraz neviem či mi jeden chýba, alebo tam má biť len jeden len na jednej strane, alebo musím ten chýbajúci vyrobiť?
Dík za odpoveď, Ivan.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“