sekačka AŽR 178

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: sekačka AŽR 178

#16 Nový příspěvek od Terablick »

Tady jsem dnes nafotil katalog ND co jsem dostal k mojí AŽR 178 :) Libovolně sdílejte, stahujte, dejte do libovolného vlákna tady na foru, nebo třeba na vaše stránky... Jsem majitelem tištěného originálu i autorem tohoto pdf, takže s autorskými právy nebude problém :) Autora pdf uvádět netřeba, hlavně když poslouží :) AŽR 178 - katalog ND

PS: v případě nefunkčního linku mi dejte vědět, nahraju to znovu, nebo pošlu přímo - třeba emailem :) Je to na mém FTP, a záloha u mě v PC (a tištěná ve skříni) :)

PPS: kdyby někdo měl k téhle sekačce návod, případně cokoliv dalšího užitečného, uvítám to naopak zase já :) Mám k ní jen tenhle seznam ND - velmice šikovnej, ale není v něm vše co by člověk chtěl vědět :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Zetor 15
Příspěvky: 459
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:25 pm
Bydliště: Chvojenec

Re: sekačka AŽR 178

#17 Nový příspěvek od Zetor 15 »

Kolik potřebuje otáček? 1000 nebo 540? Uvažuji o předělání za 5211 dozadu a tam mám pouze 540, bude to stačit?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: sekačka AŽR 178

#18 Nový příspěvek od Terablick »

Výrobce uvádí 1000, ale lidi jí údajně běžně používaj při 540 :) Jestli si vzpomenu, spočítám přesně převod - mám tu převodovku otevřenou, a spočítám obvodovou rychlost nožů. Pro takové to běžné požvýkání nedopasků stačí cca 75 m/s (prý i 60, ale jen když jsou nože alespoň trochu ostré), ideál je pak kolem 80-90. Jinak parametry jsou prakticky identické s AŽR 169 od Šálka :) Takže pokud zjistíš info z praxe o í, bude to stejné i pro AŽR 178 :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Zetor 15
Příspěvky: 459
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:25 pm
Bydliště: Chvojenec

Re: sekačka AŽR 178

#19 Nový příspěvek od Zetor 15 »

Díky moc za info.
Zatím se mi do předělávky moc nechce, možná to radši prodám, uvidím. :-/ :-/

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: sekačka AŽR 178

#20 Nový příspěvek od Terablick »

Mno, takže je tam převod 26:12 (tedy asi 2,17 do rychla), a prostřední nůž má asi 70cm. Ty krajní maj míň, ale taky je tam převod ještě do rychla řemenem, takže otáčky budou upravené pro stejnou obvodovou rychlost nože. Ten prostřední je napřímo. A na něm vychází obvodová rychlost při 540/min asi 43 m/s, což je asi fakt málo na to, aby to sekalo :( Při 1000/min to vychází asi 80 m/s, což je optimální rychlost... Takže asi těch 540 nepude no :( Což netěší ani mě, protože mám doma Zetor 3011, a ten 1000/min nemá :( Takže i mě čeká přestavba AŽR 178 na jiný otáčky, nebo jinej pohon...
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Zetor 15
Příspěvky: 459
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:25 pm
Bydliště: Chvojenec

Re: sekačka AŽR 178

#21 Nový příspěvek od Zetor 15 »

Díky za podrobné informace :)

lezgy
Příspěvky: 241
Registrován: sob dub 20, 2019 3:44 pm
Bydliště: KE

Re: sekačka AŽR 178

#22 Nový příspěvek od lezgy »

oplati sa azr ako nahrada namiesto mulcu?

DavidK
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 26, 2018 9:39 pm
Bydliště: Přerov

sekačka AŽR 178

#23 Nový příspěvek od DavidK »

Dají se na tuhle sekačku ještě sehnat náhradní díly? Kompletní katalog dílů je super věc, ale když pak nejde nic koupit, tak to může být problém. Konkrétně se jedná třeba o díl ve skupině 60520 položka číslo 12 - náboj. Psal jsem p.Šálkovi asi před týdnem e-mail a doteď žádná odpověď. Teď nevím, na koho jiného se můžu s touhle poptávkou obrátit. Neporadíte někdo?

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: sekačka AŽR 178

#24 Nový příspěvek od Terablick »

Dost se toho stále koupit dá, něco už ne... Ceny jsou obvykle poměrně pěkné... Šálek obvykle reaguje poměrně rychle. Ověř že mu to přišlo, případně mu zavolej :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“