Jaký lis na malé balíky?

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jaký lis na malé balíky?

#436 Nový příspěvek od DYK »

Juta.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

olouš
Příspěvky: 158
Registrován: pon zář 05, 2011 5:38 pm
Bydliště: Benešov

Re: Jaký lis na malé balíky?

#437 Nový příspěvek od olouš »

juta 20000 dtex nebo 25000

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: Jaký lis na malé balíky?

#438 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

vysokotlak na malé, PP500

Motouz 20000 dtex = pevnost v tahu 90 kg

bral jsem z bazoše, 350kč , levněji jsem jinde neviděl

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1462596 ... baliky.php

olouš
Příspěvky: 158
Registrován: pon zář 05, 2011 5:38 pm
Bydliště: Benešov

Re: Jaký lis na malé balíky?

#439 Nový příspěvek od olouš »

u starého lisu sem měl tex 2000 ten je tedy slabší

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jaký lis na malé balíky?

#440 Nový příspěvek od jojo7011 »

Zdravim. Chcem sa opytat na lis Claas Constant. Je to lis na male kockate baliky. Naskytla sa mi kupa. Dlhsie stal a nebol dobre prikryty, nebol ani ocisteny a zakonzervovany takze poveternostne vplyvy sa na nom znacne prejavili. Niekolko prstov je zlomenych a niekolko ich chyba uplne aj s drziakami. To bude nutne kupit. Pritlacna doska je prehrdzaveta, je dotlceny horny kryt a urvate lanko od nastvovaca vysky zberaca a je zahrdzavety a ohnuty kardan, ale to si viem svojpomocne poriesit. Inac je kompletny. Vyzera, ze je funkcny. V prvom rade sa mi jedna hlavne o dostupnost ND. Kde u nas ( v SR a CR ) sa na neho co da kupit, a ci sa vobec sa este nieco da kupit. Na nete som nasiel prirucku ( prvych 20 stran ) a jedna sa o celu typovu radu lisov Dominant, Constant, Markant a Trabant. Je to jedna rodina ( nieco ako napr. Zetor UR I. ) aspon som to tak pochopil. Dominant je najvacsi a Trabant je najmensi. Priamo na Costant som nenasiel u nas nic ( na Ukrajine toho maju celkom dost co som zistil ), ale napr. na Markant som nasiel v DE uzlovac, prsty do zberaca a este nejake drobnosti. Pasuju diely z Markanta na Constant? Podla mna by to malo vsetko medzi sebou pasovat. Dokonca som pocul nazor, ze je to kopia K454 a ze spustu veci sa da prisposobit prave z Fortshrittu. Je to pravda? Niezeby som ho potreboval, ale cena je celkom zaujimava a preto ma to laka. Taky moj dalsi rozmar. A dalsia vyhoda je, ze po neho nemusim nikam ist a platit odtahovku. V druhom rade by som rad pocul nazor kto je s tymto lisom ako spokojny resp. nespokojny. A na kolko obratok ide? Co som kukal nejake videa na yt tak sa mi zda, ze ho tocia na 540 ot./min. ale niesom si isty. Aj kardan ma klasiku 6 drazkovy. Pytam sa lebo Fortshritty sa tocia na 1000 obratok. Za rady vopred dakujem.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jaký lis na malé balíky?

#441 Nový příspěvek od jojo7011 »

Nikto nic neporadi?

olouš
Příspěvky: 158
Registrován: pon zář 05, 2011 5:38 pm
Bydliště: Benešov

Re: Jaký lis na malé balíky?

#442 Nový příspěvek od olouš »

nemáte někdo zkušenosti s výměnou ložisek na beranu, jestli se musejí dávat nové i s kladkou nebo stačí jen ložisko.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Jaký lis na malé balíky?

#443 Nový příspěvek od thovt »

Když máš možnost vyměnit tak vyměň ,těžko radit když nikdo neví jakém stavu to je, 1mm vůle může být snesitelné nebo nesnesitelné.
Záleží to v jakém stavu vypadne balík.
Kdo udělá udržbu a namaže ten jezdí, když jen jezdí opravuje na poli poté na dvoře.

olouš
Příspěvky: 158
Registrován: pon zář 05, 2011 5:38 pm
Bydliště: Benešov

Re: Jaký lis na malé balíky?

#444 Nový příspěvek od olouš »

Balíky jsou v pořádku ale ložiska už mají vůle a hýbou se do boku když za něj vezme,ještě to nemám rozebrane, Jednalo se mi Oto jestly to někdo neměnil

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Jaký lis na malé balíky?

#445 Nový příspěvek od DYK »

Moje zkušenost je taková, že se vůle na beranu dá seřizovat. Rolny - ložiska po kterých se to kutálí jsou na ekcentru.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

olouš
Příspěvky: 158
Registrován: pon zář 05, 2011 5:38 pm
Bydliště: Benešov

Re: Jaký lis na malé balíky?

#446 Nový příspěvek od olouš »

to je možné, ale já mám volné ložiska v těch kladkách. když na to koukám tak mi přijde že je ložisko zapertlované v kladce bez segrovky, aby nemusela bít celá kladka nová.

vašek TZ4K14C
Příspěvky: 263
Registrován: pát pro 28, 2007 10:34 am
Bydliště: Přerov

Re: Jaký lis na malé balíky?

#447 Nový příspěvek od vašek TZ4K14C »

kdo to má kousek do polska, tak v polsku se dají koupit levně starší lisy na kostky, za 3-4tis zl se dá koupit slušný lis, u nás překupnící valí 50+ i za starý vergly

https://sprzedajemy.pl/rolnictwo/maszyn ... &offset=60

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Jaký lis na malé balíky?

#448 Nový příspěvek od Leo »

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1517
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: Jaký lis na malé balíky?

#449 Nový příspěvek od UR1SK »

K tým lisom, staré claasy keď je vybehaný, je to zážitok. Len tak "poladiť" sa to nedá, tam pomáhajú len nové veci. Ťažko sa to vysvetluje majiteľom. Vlani som riešil problémy s lismi aj iných značiek, ktoré aj v dobrej kondícii uzlovačov nechceli viazať. Nakoniec to bolo motúzom. Prikladám kópiu mojej komunikácie s Jutou.

Dobrý deň,


prosím Vás, robím servis lisov na malé hranaté balíky. Už druhý prípad čo som sa stretol, že u zákazníka, ktorý si zakúpil červený polypropylénový špagát JUTA 500/5kg,
nechce tento špagát lis viazať. Vytvorený uzol zhadzovač uzla nechce stiahnuť z uzlovača a tento začne na uzlovač namotávať. Po kontrole uzlovačov na predmetných strojoch som nezistil vážnejší technický problém, ktorý by bránil v správnej funkcii viazacieho zariadenia.
Po vyčerpaní možnosti nastavenia viazacieho zariadenia sme nakoniec zamenili červený špagát za biely JUTA 500/5kg a lis začal viazať bezchybne. Po späť založení červeného špagátu JUTA znova začali chyby viazania.
Chcem sa informovať, či je v červenom špagáte nejaká iná zložka, ako je v bielom špagáte, ktorá zmení trecie vlastnosti tohto špagáta? Alebo je červený špagát určený pre lisy na okrúhle balíky?
Ďakujem za objasnenie a poskytnutie informácií.

Odpoveď:
Dobrý den, pane xxxxx,

děkujeme za Vaši zpětnou vazbu a cennou zkušenost ohledně motouzu PP500/5 kg v barvě terakota (cihlově oranžová).
Tento motouz byl vyroben primárně na východní trhy, kde byl požadavek na vyšší dávkování polyethylenu, než je u motouzu PP 500/5 kg běžné.
Je pravdou, že na těchto trzích se tento typ motouzu ještě často používá do lisů na kulaté balíky a je pro tyto lisovací stroje v této specifikaci vhodnější.
Na základě Vašich zkušeností lze vyvodit, že tato specifikace motouzu není vhodná pro všechny lisovací stroje na malé hranaté balíky a může způsobovat problémy s vázáním jako ve Vašem případě.
Doporučil bych vyměnit ze motouz jiné barvy (odzkoušenou bílou barvu nebo modrou) a barvu terakota primárně používat do lisů na kulaté balíky.

Omlouváme se za komplikace a v případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat.

To znamená iné zloženie zmesi, je tam menej polypropylénu.
Takže ak na sezónu nakupujete špagáty, od predajcov žiadajte biely, alebo modrý aby ste sa vyhli problémom.
Snáď vám to pomôže.

jojo7011
Příspěvky: 1065
Registrován: sob srp 19, 2017 10:36 am
Bydliště: Michalovce

Re: Jaký lis na malé balíky?

#450 Nový příspěvek od jojo7011 »

Neviem teraz aky presne spagat mam ale je oranzovy Juta 20000. Na mojom lise mi robi ten problem, ze na pravej strane ( iba na tej jednej strane ) mi uzlovac zaviaze uzlik, ale asi 5cm za uzlikom mi roztrhne spagat. Pravidelne je cca. 15 balikov dobrych a potom 3 alebo 4 po sebe na tej jednej starne roztrhne. A stale dookola. Zase 15 OK a 3 - 4 hned po sebe roztrhne. Neviem nato prist, ze co mi to robi. Lava strana vzdy OK nepamatam sa aby na tej strane nezaviazalo, alebo roztrhlo spagat. Je to lis Claas Constant.

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“