Disková sekačka DZS 125

sekačky, obracečky, skulovače, lisy, luční stroje a věci k dobytku,...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: Ma nekdo doma DZS 125

#46 Nový příspěvek od edo »

takú životnosť ako mala napríklad MF 70 tomu veru nedávam, na prvý pohľad to je celé ako bicykel, všade samé lanká, páčky..., mala by to stáť polovicu oproti tomu čo to stojí a aj to by bolo moc

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: Ma nekdo doma DZS 125

#47 Nový příspěvek od edo »

nejaké tie fotky, s kvalitou kosenia som veľmi spokojný, ťažko by to mohlo byť lepšie, kosí to naozaj rýchlo, pomerne veľký záber v kombinácii že sa s tým dá ísť rýchlo, celkom sa s tým ale človek narobí, má to váhu dosť do predu, čo je výhoda že kosa sa drží pri zemi, ale zasa pri prejazdoch ju držať nad zemou je dosť fuška, ďalšia výhoda je že to zvláda ľubovolný smer kosenia, trávu to rozhádže po celej ploche a tak rýchlo preschne, aj štartér je celkom plus, keď to zrovnám s tým čím som kosil doteraz a to MF s lištou a neskôr MF s bubnom je toto najlepšie, otázna bude len životnosť a poruchovosť.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Ma nekdo doma DZS 125

#48 Nový příspěvek od Leo »

Edo, vypadá to moc dobře. Co takhle za to udělat sulku, aby jsi nemusel za tím chodit a vezl by jsi se.

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: Ma nekdo doma DZS 125

#49 Nový příspěvek od edo »

hej uvažoval som nad tým, ale využil by som to asi iba na jednej lúke, lebo ostatné sú dosť na svahu a to by som sa na tej sedačke necítil moc bezpečne, ono tú sedačku aj k tomu predávajú, dokonca sa to nejak prepojí s riadidlami a keď sa nimi točí, tak sedačka zatáča ale je to dosť drahé, uvidím do budúcna, zatiaľ to riešiť nebudem

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Ma nekdo doma DZS 125

#50 Nový příspěvek od petr laz »

Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

profesor0
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 07, 2014 6:58 am
Bydliště: F.-M.

Re: Ma nekdo doma DZS 125

#51 Nový příspěvek od profesor0 »

Sedacku od dakru - BPR muzu jen doporucit. Extra tahlem je napojena na riditka, ktera se 1 dalsim sroubeckem uvolni z pevneho spojeni s pohonnou jednotkou a da se s nima tocit. Takze je vlastne otocna zadni naprava, coz je pro manipulaci super. Mozna koseni, ale obraceni si bez sedacky neumim predstavit, nechodim na maraton festy. :)
DZS se mi dusi v prerostle i s originalni FD-3 pohonnou. Zatim, po 1 lete zkusenosti se mi nejvic osvedcilo regulovat rychlost. Proste jet tak pomalu/rychle, co trava dovoli. Chce to trochu zacviku, ale s tou prevodovkou se to reguluje fajne.
Nejslabsim mistem jsou fakt asi klinaky. Zpocatku jsem seskakoval, vypinal a steloval snad kazdou pulhodinu. Taky jsem casem pochopil, jak maji byt remeny napnute akorat, ani malo, ani moc, oboji mu vadi a uz je bez problemu. Akorat remenice na dzs pro prevod/remen z pohonne jednotky ma pod sebou tak akuratni skviru, ze pokud se do ni spadly remen zasekne, je to radost ho dostavat ven. ale i to sem se kouskem drivka a kladivkem naucil.

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1400
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: Ma nekdo doma DZS 125

#52 Nový příspěvek od edo »

mne sa tiež dusí, tento rok som mal jeden porast trochu polahlý a prerastený datelinou a než sa počasie umúdrilo tak to začalo od spodu aj hniť a s tým si DZS veru neporadila, nech som skúšal čokoľvek, od zmeny rýchlosti po zhodenie krytov (tam sa to zasekávalo) a tie plastové remenice na DZS som si už nechal spraviť kovové, po tom čo sa mi ich podarilo nataviť

Odpovědět

Zpět na „Luční technika“