konstrukce pluhu

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michalliptov
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 23, 2016 9:43 pm
Bydliště: liptov

Re: konstrukce pluhu

#16 Nový příspěvek od Michalliptov »


Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5424
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: konstrukce pluhu

#17 Nový příspěvek od thovt »

Takle dokaže orat 100 letý pluh
Obrázek

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: konstrukce pluhu

#18 Nový příspěvek od GeorG9 »

8) jeste foto teho pluhu ;-)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5424
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: konstrukce pluhu

#19 Nový příspěvek od thovt »

Obrázek

To je původní stav

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: konstrukce pluhu

#20 Nový příspěvek od trupka »

GeorG9 píše:http://www.shop.agrobon.sk/kategoria/po ... j-mh-2-25/
Tak tomuhle bych kvalitni pluh teda nerikal, ale treba by me presvedcily fotky orby :)
moj nazor je taky, ze je to kvalitny pluh za MALOTRAKTOR. Za tieto nase ´´kocúre´´ som lepsi tovarenský nevidel, ak sa mýlim opravte ma.Uz davno po nom pokukujem ,ale odradza ma cena.

video orby pluh rovnakej znacky https://youtu.be/g0OUB5wjIg4 nastavenie pluhu nekomentujem ide len o orbu
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Uživatelský avatar
Michalliptov
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 23, 2016 9:43 pm
Bydliště: liptov

Re: konstrukce pluhu

#21 Nový příspěvek od Michalliptov »

Neoľutuješ ani cent, čo zaňho dáš. Máš rok čas, prišporuj. Len ho treba doťažiť, najmä do hornoliptovských podmienok. Tak ako aj traktor. Ale fakt by som rád videl lepší továrenský, za ten peniaz, pre 25HP traktor s rozchodom 700mm a na 20 cm hlbku. A mimochodom neupcháva sa, len zaklápače si prikúp. A idem asi navariť aj špičku pluhu (kamene) a krojidlo na lemeše. Ako majú vogle. Je tu na to vlákno, tak ma to zaujalo. Ak to nebude fungovať, kúpim na to originál hardoxy.
Možno by sa však mohla skúsiť takáto koncepcia pluhu



na celkovú hĺbku 30 cm. zadný by bral 15 predný tak isto 15. Kolesom by si následne vždy vošiel do plytkej brázdy, čo predoral ten zadný pluh a predný by šiel v stope kolesa. Ani podorničie by sa tak neutužovalo. Pozrite si to video, odmislite hĺbku, výkony ale zamerajte sa na koncepciu zostavy. Nebolo by to pre nás kocúristov funkčné riešenie hlbokej orby?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5424
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: konstrukce pluhu

#22 Nový příspěvek od thovt »

Viděl jsem video, na orebním tělese jsou chyby to se přenáší traktor a je to vidět na videu .

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: konstrukce pluhu

#23 Nový příspěvek od trupka »

Ondras83 píše:Jura: nene, dvojak nechci, to bych pri tyhle velikosti radlice neutahnul, dvojak mame mensi, jeden ten samej jsem prodal uzivateli peyrak, nevim, jak mu funguje za kubotou, je to harka, chci jednoradlicak a udelat ho na lepsi orbu, doplnit predradlickou a treba i krojidlem, aby to fungovalo na 100% a kdyz bude zorano, nebudou koukat kousky zelenyho hnojeni...to ze mam dva je jen shoda nahod, jeden je v perfektnim stavu neopotreobvan, druhy jsem sehnal pri likvidaci jedny stodoly a ten ma obrousenej naklad, ale da se vykovat

jinak konsky obracak mam pripraven taky :D ale na nej je jeste cas
ak chces jednoradlicny pluh , skus nieco ako ma Vladimir2. Jedna velka hlava +/-25cm a ku tomu predradlicka. Neviem aky velky je ten konsky, ale mozno by sa naozaj oplatilo predat ho a kupit jednu velku hlavu.
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Uživatelský avatar
Michalliptov
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 23, 2016 9:43 pm
Bydliště: liptov

Re: konstrukce pluhu

#24 Nový příspěvek od Michalliptov »

thovt: Aké chyby? Neviem, seriózne sa pýtam. Ak vy bolo dačo lepšie za môj traktor poraď. Dnes som zoral takú malú asi 20 r. celinu na 20 cm. Preklopilo to dobre, brázda sa nevracala, ale už som mal navarené tie špičky. Trávy ostalo trčať veľmi máličko. Ako najväčší handicap vidím tú hmotnosť. Ešte by mi bolo treba asi 100 kg nad prednú radlicu, aby mal aspoň 250.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: konstrukce pluhu

#25 Nový příspěvek od ladiki »

Ne každý si umí doma pluh postavit. Pokud chcete nový pluh kouúpit, tak Agrobon je z pohledu cena/kvalita jeden z těch lepších. Oral jsem s ním 2 sezúony. Doporučuji ale přidělat zahrnovače, potom lépe zaklápí. A na rám dát cca 30kg závaží. U prodejců komunální techniky nic lepšího ani koupit nejde. Ostatní výrobci jsou blato. Tenhle je jištěný, dají se v poho sehnat ND. Prodávám ho, protože potřebuji obracák a ten u Agrobonu stojí už dost peněz.

Co jsem pátral po profi pluhu pro traktory do20-25 koní, tak se dá sehnat origo Kubota ( Kverneland) Stojí 70. ooo kč ;-) :jazyk:
Obrázek

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: konstrukce pluhu

#26 Nový příspěvek od DYK »

Já Pluh z Agrobonu teda neznám a spoléhám na reference, ale napsat doporučuji, ale doporučuji přidělat. . . . dotížit . . mi přijde jako konstrukční nedostatky, ale jak píšu nevím, no.
Ten dvoják co sem dal fotku thovt mám taky a za malotraktor a na podmítku super. A to je právě ono!! Ten starej dvoják vypadá lehoučce a přitom leze do země jak má.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Michalliptov
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 23, 2016 9:43 pm
Bydliště: liptov

Re: konstrukce pluhu

#27 Nový příspěvek od Michalliptov »

Ja viem, nedostatky má. Ale to by ste museli poznať naše políčka. Ťažké traktory, kombajny, strmé svahy, splavovanie zeme, skaly. Na 12 šírky a 100 - 200 m dĺžky. Hneď by som bral ten, čo mi dal fotku Ladiki, ale je to moc evri. O dosť sa to zlepšilo, čo si oriem isekim, ale aj tak. Už som rozmýšľal, že zoženiem orebné teleso komplet od nejakej renomovanej značky (Vogel, Kvenerland, Lemken) a dorobím rám. Ale vyhralo toto. Zatiaľ to funguje. A ako napísal ladiki, neviem, či na môj traktor niekto niečo lepšie predáva. Šupa ťažko. Ozaj, hnoj to zapravuje perfiš. A pre ladikiho - zaklápače mám.

Uživatelský avatar
ladiki
Příspěvky: 3597
Registrován: úte pro 29, 2009 5:07 pm
Bydliště: Haná

Re: konstrukce pluhu

#28 Nový příspěvek od ladiki »

to DYK: nojo, ale bavíme se o tom, co za se dá dnes koupit. To, že je třeba dotížit záleží na typu půdy. Do pěkného pole, leze do země hezky. Ty zaklápěče prodává přímo výrobce. Je jištěný. S koňákem, když něco chytneš v zemi, tak ho vesměs natáhneš.......

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: konstrukce pluhu

#29 Nový příspěvek od DYK »

No jo, to je taky pravda. Dnes se samozřejmě dají koupit kvalitní pluhy za kde co, ale kámen úrazu je cena a proto se do toho pouští kde kdo s chybama, ale levněji.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5424
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: konstrukce pluhu

#30 Nový příspěvek od thovt »

pro Michalliptov

Na poslední radlici je ta chyba plaz musí být vysoky aspoň 15cm aspoň délka 30cm, tlouštka 6mm .
Ta šestihraná hlava mě rozčiluje když to vídím tam by měl být zapuštený pluhový šroub.
http://www.shop.agrobon.sk/user/13301/u ... 0-true.jpg

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“