Kombajn Fortschritt E512

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5453
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kombajn E512

#136 Nový příspěvek od thovt »

Zdravím můžeš udělat foto špatně se radí na slepo. Jaký řemen tam máš co jsi do toho koupil.
Foto řemenice bez řemenu lepší zjištovaní problému.
jak vložit foto http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 29&t=90493

dartagnan11
Příspěvky: 97
Registrován: stř říj 12, 2011 6:43 pm
Bydliště: Třebíč

pomoc s hydraulikou E 512

#137 Nový příspěvek od dartagnan11 »

Potřebuji sehnat někoho kdo se perfektně vyzná v hydraulice, kdo by mi ji pomohl opravit, moje znalosti a zkušenosti mi na to nestačí, i rady zkušených opravářu tu v okolí selhaly.
1. tekly pístnice na šikmáku jedna dána úplně nová, druhá starší, která jezdila bez problému
2.po zahřátí se vykotilo čerpadno A 25 L
3. repas vyměněno nezbýhalo to čerpalo se hřálo
4. repas vyměněn za funkční originál NDR .šikmám se zvedne o 30 cm od země, naháňky nereaguji.řízení jde s obtížemi,variátor funguje.
5.vyčištění filtru v olejové nádrží -výsledek stejný
6.výměna pojistného ventilu na rozvaděči-možnost nečistoty pod ventilem stejný výsledek
7.obejití rozvadéče přes externí filtr na přívodu zda není nečistota v potrubí výsledek stejný i po napojení zpět.
8.olej se přes vracečku vrací zpět tím je jasné čerpadlo funguje=>kde muže být zádrhel vyndávat rozvaděč se mi tedy nechce a vézt jej na stolici dá se závada zjistit jinak??????

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1666
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Kombajn E512

#138 Nový příspěvek od Přemo »

Je pojistny ventil na rozvadeci nastaven na dostatecny tlak??mival sem stim taki kdysi problem ne tak jako ty sice ale mel sem doma stareho hydraulikare,a nastavoval mi tlak na pojistnem ventilu,mas tam elektro kostku??nad pravym kolem sice uz 12 nemam ale vypral.sem ji ven slouzila myslim ktomu ze kdyz si zvedal sikmak tak to byl koncak a kostka propustila skus naprutko jestli cvaka
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

dartagnan11
Příspěvky: 97
Registrován: stř říj 12, 2011 6:43 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kombajn E512

#139 Nový příspěvek od dartagnan11 »

Elektro-kostka tam není to bych viděl dráty na rozvaděči.
To nastavení tlaku, by jsi mohl mít pravdu, mám objednaný pojistný ventil nový z výprodeje od agrozetu chtějí za to 100 kč tak to ještě obětuji.
Pro mě je hydraulika jinak dost velká neznáma vyměnit, čerpadlo, hadicu či v pístnici těsněti to ještě dám , ale něco složitějšího tak jsem dost mimo.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1666
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Kombajn E512

#140 Nový příspěvek od Přemo »

Ono draty nejsou na rozvadeci,jetam koncak u paky cim zvedas sikmak,ale asi to nemas byjsis vsiml urcite,ja taki hydraulikar nejsem ale neco uz rukama proslo,.tak clovek sito potom tak vlastnim rozumem prochazi,ajde postupne,ja bych sundal to vicko coje natom redukcaku a naprutko ho pomalu pritahoval=)a potom tusim ale nevim jiste neni tam jeste jeden ventil pod podlahou??uz sito presne nepamatuju ale...
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Kombajn E512

#141 Nový příspěvek od jiriSBS »

Zkontroluj neutrální polohu všech šoupatek na rozváděči,včetně uložení pák(nesmí drhnout),podle popisu vše nasvědčuje tomu,že je zastaven nebo silně omezen průtok rozváděčem.

dartagnan11
Příspěvky: 97
Registrován: stř říj 12, 2011 6:43 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kombajn E512

#142 Nový příspěvek od dartagnan11 »

dnes se měřily okruhy přes manometr ukazovaly před rozvaděčem i za rozvaděčem pouze 20 atosfér místo běžných 160atmosfér, takže vyměním čerpadlo a uví dí se co dál v pořadí tam bude už 4 čerpadlo.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1666
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Kombajn E512

#143 Nový příspěvek od Přemo »

Toje nejake divne,4cerpadlo a stejny problem??mas dost napnute remeny??skousel si aji z vetsima otackama motoru??pro zichr bych mrknul jestli je fakt dost oleje :)
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

dartagnan11
Příspěvky: 97
Registrován: stř říj 12, 2011 6:43 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kombajn E512

#144 Nový příspěvek od dartagnan11 »

no dnes mi známý donesl čerpadlo chtěl jsem je tam dát i držákem ono to je zase pravo točivé.
Sháním levotočivé čerpadlo A25L-nepoužité (uloženku)
Zn. spěchá potřebuju zaparkovat kombajn do garáže.

dartagnan11
Příspěvky: 97
Registrován: stř říj 12, 2011 6:43 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kombajn E512

#145 Nový příspěvek od dartagnan11 »

Ahoj,
tak dnes mi servisu posílají zpět čerpadlo repasované čerpadlo které dává 100 % tlaky a měli to dost dlouho na stolici, takže čerpadlem to nemůže být, jsem z rozumem v koncích i zdejší dva machři na kombajny co jsou v důchodě nad tím kroutí hlavu a ti pod E 512 věčně opravovaly.???
Proto hledám kdo je schopen to prostě zprovoznit, ta hydraulika mě celkem stála přes v dílech přes 8000,- to nepočítám náklady na cestovné,atd...
Všechnen zisk z obilí už požraly letos opravy kombajnu.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Kombajn E512

#146 Nový příspěvek od jiriSBS »

Zkontroluj pojistný ventil,který je před orstou(nesmí propouštět tlak při nizším tlaku než 16MPa) a zkontroluj tlak 1) za čerpadlem,2)před orstou.Zkontroluj potrubí ,zda není deformováné a hlavně spoje v potrubí od čerpadla k rozvaděči.V čerpadle to určitě není,když tam je už 4 čerpadlo,čerpadlo se při provozu hřeje a je hlučne?Dochází k většímu ohřívání oleje při provozu?

dartagnan11
Příspěvky: 97
Registrován: stř říj 12, 2011 6:43 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kombajn E512

#147 Nový příspěvek od dartagnan11 »

Tlaky jak dojde zítra čerpadlo zkusím tak, že napojím čerpadlo a na výstup dám měřák a strčím hadici do nádrže a uvidím co a jak.
Potrubí a hadice jsem zkontroloval jako první jsou ok nikde nic zmáčknutého ani přiskřípnutého,poslední možnost ven na stolici celý rozvadeč i když je to je to práce pro vraha to vymontovat.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Kombajn E512

#148 Nový příspěvek od jiriSBS »

Rozváděč to není,když je před ním tlak pouze 2MPa problém je před ním.Tipoval bych to na pojistný ventil před orstou.
Naposledy upravil(a) jiriSBS dne úte srp 22, 2017 1:54 pm, celkem upraveno 1 x.

dartagnan11
Příspěvky: 97
Registrován: stř říj 12, 2011 6:43 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kombajn E512

#149 Nový příspěvek od dartagnan11 »

To bylo při dá ní jiného čerpadla, ostaní čerpadla nedávala tlak.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1666
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Kombajn E512

#150 Nový příspěvek od Přemo »

Porad mi vrta tvoje zavada hlavou,vazne nemas nikde zacpanou trubku,tlakovou,saci,filtr,..to bude nejaky nesmysl tedka si uz presne nevybavuju,ale nemuze byt klinek na cerpadle strhnuty zese remenice toci a cerpadlo nic.jen ho unasi lehce??saci trubka v nadrzi neni utrepana??olej peni nebo vubec,a kdyz naprutko zpatecku od rozvadece odpojis treba do kanystru,mato prutok nebo jen lehce ono jen protaceni starterem by melo uz dost davkovat olej...verim vto zeto bude upne nejaka blbost..
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“