Kombajn Fortschritt E512

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Kombajn Fortschritt E512

#151 Nový příspěvek od kordl »

Zdravím chlapi. Tak sem se také stal čerstvým majitelem E 512. Přivezl sem ji v celkem bych řekl v pěkném stavu z jzd ze šumavy. Tak ji ted čistím před zazimováním, protože samozřejmě ji nevyčistily když šla na prodej. Chci se zeptat nemáte někdo udělanou nějakou šikovnou škrabku na čištění korčáku? udělal sem si z páskoviny a trubky takové hřablo. Bordel sem vytahal,ale mezi vlnovkama pořád zustava vlhký co nevyhrábnu a pod buben se opravnu nevejdu. Jak to řešíte vy?

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Kombajn Fortschritt E512

#152 Nový příspěvek od Širon »

Já to řeším tak ,že otevřu ty boční kulatý a oválný dekle,potom taky vyndám celej kameňák ven,no a potom se tam jakš takš dostanu.
něco vyfoukám něco vyškrabu,důležitý je, když je možnost, že kombajn je furt i v létě při žních pod střechou nebo plachtou a jak to nezvlhne tak to nezatvrdne a jde to dobře vyčistit.Dobře se mi osvědčil foukač na lupení,čistím s tím chladič a jde s tím vyfoukat pekně i kombajn,lis,dílna,jo a listí.... :)
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Kombajn Fortschritt E512

#153 Nový příspěvek od kordl »

Dnes sem to tak vyřešil taky. Vyndal sem kamenák a vyškrabal bordel zepředu. potom profouk z jedný a druhý strany. U starýho kombajnu sem s tím problémy neměl pravidelně sem vyfoukával po žních a síta a všechny kryty otvýral. Ale tady na to nešáhly asi delší dobu,protože po celé ploše korčáku byl beton tak od 5 do 10 cm nánosu a zaseto jak na poli. Nojo musím mu dát trochu lásky. Aby mi aspon trochu šlapal 8)

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Kombajn Fortschritt E512

#154 Nový příspěvek od kordl »

Tak žně v plém proudu máme sklizenou ozimou pšenku,a včera jarní ječmen. Ještě schází přez 2ha jarní pšenice a je hotovo.
Jakou máte chlapi zkušenost u mazání motoru na 512?
není tam stupnice. Samozřejmě za studenym motoru jede mazání naplno ale po zahřátí oleje je rafika jenom kousíček za pulkou.
Jakou máte zkušenost je to ještě v normálu?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kombajn Fortschritt E512

#155 Nový příspěvek od thovt »

Ručička se musí být zeleném poli.
Při vonoběžných otáčkách zahřatého motru musí být nejnižší tlak 80kPa.
Pokud neustalé klesá tlak musí se vyčistič šterbinový filtr(olejový filtr).
Motorový olej idealní Paramo Trysk M8AD

Můžeš mi opsat co je napsané na čidle kontroly čističe vzduchu.

pavel sk
Příspěvky: 12791
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Kombajn Fortschritt E512

#156 Nový příspěvek od pavel sk »

U 512, a 514 je idealny tlak v zelenom poli ako spomenuli vyssie. Pri volnobeznych otackach a zohriatom motore sa môze rucicka pohybovat vo farebnom poli, kde je prechod s cervenej do zelenej. V plnych otackach musi stupnut do plne zeleneho. Olej lejeme len M6AD. V zime to stoji.

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Kombajn Fortschritt E512

#157 Nový příspěvek od kordl »

Děkuji za rady.
Nemám s tím zkušenosti tak sem se chtěl pro jistotu zeptat.
Při zahřátém motoru na volnoběh se ručička pohybuje těsně nad místem kde končí červená barva a v plných otáčkách je jak sem říkal v plnym zeleným zhruba nad pulkou barevný stupnice.
Jinak dnes zakončený žně. A provoz bez problémů tak jsem spokojený :-).

jarek 2
Příspěvky: 337
Registrován: ned říj 03, 2010 8:53 pm
Bydliště: Kežmarok

Re: Kombajn Fortschritt E512

#158 Nový příspěvek od jarek 2 »

Dal som si tu namahu a pomeral som ten budík tlakom vzdchu.
Ked je ručička kolmo hore tak máš 3 bary,plna v zelenom je 5,5bar,a rozhranie koniec červenej
a začiatok plnej zelenej je 2 bary

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Kombajn Fortschritt E512

#159 Nový příspěvek od kordl »

Takze mi to maze malinko prez 3 bary za tepla a v plnym plynu.
Jinak plny plyn je u mne 2000 otacek. Nejaky dobrak jeste vybrousil zarazku vys ale v tom sem ho uz netrapil.

Uživatelský avatar
Širon
Příspěvky: 1162
Registrován: čtv led 26, 2017 5:23 pm
Bydliště: Nedaleko Jihlavy

Re: Kombajn Fortschritt E512

#160 Nový příspěvek od Širon »

No na naší 512 máme budík českej s číslama a maže na 5,5 při sečení při volnoběhu přez 3 atm. Jednou se nám stalo že přestal sviňa naráz mazat,skokově na 2,1-2,2 max. Takže panika,kontrola všeho kde je jakej úkap a nic. Olej měníme po dvou sezonách,sečeme do 30 ha, vypouštíme ho poměrně čistej a teď tohle. No udělal to olejovej filtr, je tam jakejsi obtok a ten to přepouští mimo filtr a klesne mazání. Po novým filtru zase pohoda.
Zetor 3011,8011,Yanmar 215d,Valtra N113, 2x sekací traktůrek,Palms10D 5.72 +klembank ,Honda XLV 650 Transalp,Honda XR125L,simson s51enduro,čtyřkolka 250ccm čína, 3x kára domaděl, mulčovač Deleks135cm,štípačky.....

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kombajn Fortschritt E512

#161 Nový příspěvek od thovt »

Obtokový ventil je ochrana proti zadření motoru , když se zanese olejový filtr otevře obtokový ventil(přepouštecí ventil) při určitém tlaku (tlak stanovuje výrobce motoru ).
Odpor nového olejové fitru bývá bývá 20–30 kPa.
Mám na budíku fixou vyznačený stav nového filtru při 1500ot/min 85°c teplý olej.
Krasně je vidět jak pomalu filtr zanaší až do zmíněného okamžiku co je napsaný předhazejícím příspěvku.

dartagnan11
Příspěvky: 97
Registrován: stř říj 12, 2011 6:43 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Kombajn E512

#162 Nový příspěvek od dartagnan11 »

Ahoj promiň tě chlapci měl jsem toho vloni nad hlavu, tak závada byla ve ventilu co držel tlak na olbitrol na řízení dal jsem nový a ok vše šlapalo.
Letos jsem díky tomu dle posekal pšenici a i ječmen /plně bez problému i motor škytl na první nacupování. po zimním odpočinku příprava kombajnu mi zabrala asi 3 hodiny včetně namazání.
Jinak jsem si na té své E 512 vyžral doslova od té doby co jsem ji koupil snad vše, mimo motoru, ten musím říct šlape od začátku jako hodinky.
jediné co zbývá prolíná škríň řízení a potom dělící klapkynad výtřasadly jsou kaput vyměnit a byl by snad ok v kupně taky každý rok strávil jsem na kombajnu opravami tak 70 hodin a balíkem peněz tal 10 000,- v průměru, na 2,5 Ha, luxus po před chozích zkušenostech vlastní konbajn je vlastní kombajn nemusí se člověk doprošovat a hodiny čekat na kombajn jestli přijede, nebo sprchne člověk vše zpátky parkuje a odpřihá.
Tyhle věci mám již za sebou, bohužel jeden chlap na hospodářství při práci je málo.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Kombajn Fortschritt E512

#163 Nový příspěvek od PEST »

Zdravím ve spolek, chlapi potřebuju z kombajnu sundat variátorové řemenice na pravé straně z mláticího bubnu a odmítacího bubnu. Kombajn je už na náhradní díly a někdo to chce z toho koupit. Potřebuju na to stahovák, nebo to dokážu z hřídele stáhnout aniž by se variátor rozskočil? Nerad bych dostal po držce. Většina chlapů mi tvrdí že potřebuji stahovák, jinak ani náhodou, z katalogu dílů nejsem uplně moudrý jak to tam je, jestli když povolím šroub v hřídeli tak to sundám komplet nebo ne? Díky moc. případně jestli máte nějaký fígl sem s ním.

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1668
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Kombajn Fortschritt E512

#164 Nový příspěvek od Přemo »

Tak nato kolego stahovak potrebujes,absolutnne to bez neje nedelej,jetam pekne silna pruzina,bracha to rozdelaval,samozrejme prirucka nikde ani dobra.rada jeste ze ma.pres 2mprotoze jak to vystrelilo tak primo do hrudniku a pekne hoto odhodilo byt toja tak uz tu nejsem asi,a nasazovani zpet bylo taki zajimave,vyrobit stahovak vhodny sile te pruziny.tak to postreh od nas,
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

kordl
Příspěvky: 241
Registrován: sob pro 27, 2008 8:06 pm

Re: Kombajn Fortschritt E512

#165 Nový příspěvek od kordl »

Zdravím. vím že je do žní dost času, ale až se zeptaj cos dělal v zimě?
Chci se zeptat dávaly ste někdo na 512 kola z 516? Mam v dost špatnym stavu a naskytly se mi z 516 tak jen jestli by tam vlezly.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“