Kombajn Fortschritt E512

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Kombajn Fortschritt E512

#166 Nový příspěvek od PEST »

jak je to prosím u E514 s komínem, dá se sekat se složeným? V manuálu píšou o krytu, tak jako u E512, ale zase mi pak uniká smysl hydraulického otvírání. Jde mi jen o řepku, kvůli děliči by bylo lepší objet polem komínem ven, ale kvůli stromům to neklapne, mám tam raději narvat hadr? Nebo mě ještě napadlo stočit hradítka nad šnekem, dá se to ovládat zvenku klikou, ale nevím jestli je pak dokážu vytočit, když se bunkr naseká?

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Kombajn Fortschritt E512

#167 Nový příspěvek od red.bill »

Podle mě nedá, však je to trochu modernizovaná 12. To hydraulický otvírání je jen pro usnadnění manipulace, nic víc v tom nehledat. Řepka není obilí, ta teče i tam kde se obilí sotva sype.

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Kombajn Fortschritt E512

#168 Nový příspěvek od PEST »

právě že řepka teče jak blázen i tam kde to člověk nečeká, se na to asi vyprdnu a seknu první líchu bez děliče proti a bude. Obilí bych věřil že to udrží, on je tady ten komín víc zlomený nahoru a i jakoby hlubší do bunkru ale řepku to dle mě neudrží

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Kombajn Fortschritt E512

#169 Nový příspěvek od red.bill »

Vzhledem k vibracím bych moc nevěřil ani obilí. Zkusit to můžeš, když se to začne sypat, odcouveš si zpátky a budeš vědět, že tudy cesta nevede:D

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Kombajn Fortschritt E512

#170 Nový příspěvek od PEST »

za zkoušku nic člověk nedá, uvidíme sekali jsme si dlouhý roky sami E512, pak se to trochu utlumilo, 512 už pak byla po těch letech spíš na díly než na provoz, tak jsme to řešili službou a po cca 8mi letech ve službách, jsem se loni zařekl že prostě jedině vlastní kombajn v kterým bude sedět táta, protože to co předvedla loni služba za kvalitu, jeden neví jestli brečet nebo ho rovnou nečím praštit :pohlavek: Takže se v zimě přivezla na pohled pěkná 514 a ted se ukáže, na jednu stranu se těším, na druhou se toho bojím :D ale kdo se bojí nesmí do lesa, 20ha to posekat nějak musí ;-)

Jinak na 512 jsme měli danou gumu kus od komínu do bunkru nad hradítkama a zrušené chmelnice jsme sekali se složeným komínem a obilí ven neteklo, okouknu to jestli by se to dalo nacpat i na tu 514

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Kombajn Fortschritt E512

#171 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Tak obilie sme mlátili s E-514 bežne zo sklopením komínom, nikdy nebol problém až raz.... mlátili sme "na úbok" a to zrno nejak natieklo k tomu dopravníku či čo. Keď som spustil vysýpanie, len zasmrdeli remene :( . Ale pri repke by som to ani neskúšal, ako sa písalo vyššie, tá vytečie z bunkra :ano: . V staršej E-512 sme repku nemohli nechať ani v noci do druhého dňa, ráno bola pod strojom :vysmech:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

formajko
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 08, 2009 7:59 pm

Re: Kombajn Fortschritt E512

#172 Nový příspěvek od formajko »

Zdravím řeším problém s vodou v oleji na naší 512 máme sundane hlavy válců. Vložky na 1.a2. Válci, výměník byl taky venku je v pořádku tak už velice nevím co zkontrolovat zbývá už jen vložky 3.4. Valce

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kombajn Fortschritt E512

#173 Nový příspěvek od thovt »

No může být prasklá hlava nebo prohnuta.
Bývá to následek špatného odvzdušnění chladicího systemu.
I oběhové čerpadlo které špatně funguje.

Mildano
Příspěvky: 2
Registrován: pát lis 13, 2015 10:03 am
Bydliště: Český Těšín

Re: Kombajn Fortschritt E512

#174 Nový příspěvek od Mildano »

Ahojte všichni, naskýtá se mi koupě E512, na co si dát pozor při koupi aby mě to nezlikvidovalo? Bude to první kombajn co budu vlastnit, jen na malé pole a záhumenky u sousedů. Technicky si myslím jsem dost znalý takže tak trochu tuším na co se mrknout, ale stejně se raději doptám zkušenějších, díky

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Kombajn Fortschritt E512

#175 Nový příspěvek od PEST »

Hlavně dole loď, kapsáky, držáky sít a bunkr aby nebyl vyhnilý, tam to hodně trpí, jinak kombajn...no je to těžký do toho prostě nevidíš...podívat se na stav mlatek na bubnu, řetěz v šikmáku, řetězy v kapsákách, vejtřasky aby nebyly popraskaný, prostě to nějak omrkni a pokud to bude vizuálně v cajku řemeny nějak schopný, tak bych se toho nebál, 512 se dá řešit na koleni a všude se jich na díly válí mraky, ono se to pak všechno ukáže při provozu. Ideálně si s sebou vezmi někoho kdo s tím jezdil a ten kombajn zná. Motor zkusit natočit měl by točit cca 2000-2200, zapnout mlátiščku a pokud to nebude hučet a vibrovat tak je na půl vyhráno.

PITTRIS
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 01, 2017 11:36 am
Bydliště: Prostějov

sundaní motoru z e 512 s rámem a chladičem nebo ne ?

#176 Nový příspěvek od PITTRIS »

Zdar farmáři !Nevíte někdo jak nejlepe sundat motor z dvanáctky ?

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: sundaní motoru z e 512 s rámem a chladičem nebo ne ?

#177 Nový příspěvek od PEST »

Záleží co s tím zamýšlíš...jeřábem to jde čiste jen motor bez lože a bez chladiče, bez sundání krytu. unhz 750 jsme měli sundany pravý bok, chladič, a motor se vyndaval bez lože, traktorbagrem jsme to podkopem, sundany levý bok a motor komplet s lozem a chladičem. Když ho vyndas komplet tak je to málo odpojovani na kombajnu a není ho problém pak ústrojit a natočit s vodou a vrátit funkční na misto.

Uživatelský avatar
Petrik11o
Příspěvky: 377
Registrován: pát srp 12, 2011 10:25 pm
Bydliště: Blučina

512 ,nebo 514

#178 Nový příspěvek od Petrik11o »

Zdravím
Potřebuju odbornou radu.Plánuju pořídit větší kombajn asi na 40 ha) a nevím jestli 512 nebo 514.Máte s tím někdo prosím zkušenosti?
Dík Petr
defender 110,3511,7011,MF 30,UNC 060,MZ 150,VARI,BBS 50,E 931,JAWA 350,

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: 512 ,nebo 514

#179 Nový příspěvek od sustodp »

viem len to ze 514 je novsia a vylepsena verzia 512 ky. je tam viac rozdielov ale hlavne je rychlejsia. viackrat som pocul kombajnistov hovorit ze 514 je najvydarenejsia a ani novsie 516 a 517 sa jej v spolahlivosti nevyrovnaju.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: 512 ,nebo 514

#180 Nový příspěvek od Leo »

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... =16&t=3598
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 51&t=80624

Kolik vláken se ještě musí dělat?
Hlavně že píšeš do dalšího vlákna o kombajnech.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“