Pluh za Zetor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pluh za Zetor

#46 Nový příspěvek od ota »

Osobně bych za něj vrazil troják Roudnici. To by v pohodě měl dávat.
Zase záleží na orané půdě, jestli na svahu, atd. Ale běžně klasicky v nějakých běžných podmínkách troják v pohodě. Kámoš oral trojákem s 6911 i na svahu. Žádný problém nikdy neměl. On samozřejmě s předradličkou kvůli zaorání hnoje. Taky jsme bez předradliček neorali. S naší Z40 dvoják. Kdysi jsme koupili taženej paterák co tahalo Détko. Ten kámoš z něho udělal nám dvoják a jemu troják. Řekl bych z mého pohledu lepší pluh jsme si nemohli přát.
Máme se synem doma asi 7 nebo 8, nebo možná 9 pluhů. Musel bych to spočítat. :smich: Spíš jsme je zachránili před šrotací. Klasické České pluhy. Roudnické tak nějal jsme na to patrioťi.
Jinak ty předradličky se docela blbě scháňejí, ale občas vyplavou. Nedávno jsme splašili k trojáku taženýmu a pak nesenýmu. No ale ty jedny byly 200 km daleko. Ale jsme jeli pro pluh, tak jsme si kousek zajeli a vzali je. :D

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Pluh za Zetor

#47 Nový příspěvek od kovozem »

Díky za odpověď, ale mohl bys to prosím trochu rozvést ?
Já amatér nevím co přesně si pod pojmem Roudnice mám představit, vím že dělali a asi ještě dělají spoustu pluhů, ale nějak se v nich nevyznám.
Taky bych jim dal přednost, přeci jenom je to naše výroba. Samozřejmě mám na mysli nějakou "ojetinu", nový je pro mě nedostupný.
Jirka

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pluh za Zetor

#48 Nový příspěvek od ota »

Dám sem odkazy na inzerci. Tam jsou i obrázky co myslím. Máme doma dva ty trojáky. Ale jsou trochu zarostlý v trávě a asi by nebylo moc vidět.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/140554974/pluh.php
Obrázek
Nebo tady
https://stroje.bazos.cz/inzerat/138782890/pluh.php
Obrázek
A tohle to je dobrej pluh, ale tak už za Cristala. Privat. Ten má kámoš a dělá mu to moc pěknou práci. To by nebylo za Tvůj traktor, to by už musel zabrat. On tahá velkým traktorem.
https://stroje.bazos.cz/inzerat/138782890/pluh.php
Obrázek
Tyhle ty Roudnický trubkáče, nebo i ty z profilů jsou osvědčený a kvalitní pluhy a v dnešní době levný. Ten jeden myslím co máme byl za 2500 Kč. Dají se pořídit za dobrou cenu a stále se na ně sežene veškerej spotřební materiál. Jasně ty předradličky většina z nich nemá, každej to sundal a zahodil. Ale jak píšu, občas vyplavou. A zase je to jiná orba pak s níma.

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Pluh za Zetor

#49 Nový příspěvek od kovozem »

ahoj,
díky za konkretizaci.
Ten Privat by se mi zrovna líbil, ale je to můj traktor a nechci ho zbytečně přetěžovat, spíš si ho šetřím, takže na ten teda zapomenu. Ty trubkové budou taky asi dobré. Předpokládám, že tím že jsou určeny za tento traktor bude záběr první radlice tak akorát/a né jak ten PN 252/. Nebudu třema radlicema zbytečně traktor trápit ? mám toho kousek a nějaký čas navíc mě až tak netrápí /v případě použití jenom dvou/
Pohledám někde příručku abych zjistil rozměry a váhu jestli se mě vejde na vozík.
Vzhledem k tvaru mýho pole by nebyl špatný obracák, ale to už je jiná liga

paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: Pluh za Zetor

#50 Nový příspěvek od paulo77 »

Trojak obracak je cenově a váhově opravdu jiná Liga, ale dvoják obracák už by se dal sehnat celkem slušně

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20652
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Pluh za Zetor

#51 Nový příspěvek od ota »

Obracák troják bude už těžkej na traktor. Na přepravu. Samozřejmě píšu o našem pluhu. České výroby.
Ona ta jedna radlice na trojáku je už zase znát, ne na tahovou sílu Tvého traktoru, ale přibejvá to jinak. Toho trojáku se vůbec neboj. Kdysi když jsme si pluh půjčovali, neměli svůj orali jsme se Z 40 trojákem právě tímhle trubkáčem. Když bylo mokro, musel jsem jezdit s uzávěrkou místama. Ale dalo se to.
Ten dvoják taháme za Z 25. Taky ho máme doma. Ale z mého pohledu to není ono. Orá to, ale jsou tu doma řekl bych lepší pluhy než ten dvoják. Jak jsem psal vejš ten upravený dvoják co máme to je špička. Ten jde sám. Syn s ním naoral první místo na Starokolínské orbě vloni.
Ono udělal bych to tak, že bych si v místě u Tebe půjčil na zkoušku od kamaráda, známého jejich pluh. Třeba ten troják, ty jsou všude. A zaoral bych s ním. A viděl by Jsi. Záleží tam na půdě. Jílovitá bude jinak než písčitá. Právě co jezdíme na ty orby do Kolína, tam jsou písčité půdy a oni tam neorají. Takže to pole je povrchu v pohodě, ale když to tam pustí, je to štolverk uježděnej. Ten dvoják za Z 25 tam ne a ne jít. Je lehkej na to. Někde tu je téma Starokolínská brázda, nebo tak. Tam jsou fotky. Letos to nebude. Ale pár ročníků spátky tam bude možná. Dával jsem tam kdyi taky fotky. Syna to baví a pohraje si s tím. A jak je někde nějaká rarita pluh tak už pro něj jedeme. :vysmech: Měli jsme jet kamsi na jih pro takovej spešl troják. Nakonec se nejelo, chyběly tam nějaké věci a to je nesehnatelné. Máme doma spešl dvoják pérovej pluh. Ten jsme dotahli a nakládali jsme ho ručně. Asi přez 300 kg. Dojeli jsme na másto na louku. Okoukli a berem. Prodejce vzal mobil a asi za 15 min přišlo snad 10 chlapů a v pohodičce jsme ho ručně šupli na vozík! :vysmech:

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Pluh za Zetor

#52 Nový příspěvek od kovozem »

Jo na Starokolínské brázdě jsme byli tak před dvouma třema rokama, jak jste jezdili s tou vlajkou /ale to sem bohužel zjistil až doma že ste to byli vy/
oproti naší je tam půda fakt písčitá, já mám takovou celkem těžkou, ono na tom má podíl i to, že točím víceméně jen obilí s kouskem brambor, nedokážu plošně vystřídat plodinu kterou bych nějak využil :-(
než jsme si to začali orat sami dělal nám to borec 7745 s privatem Roto 330 a bylo mi toho traktoru líto jak trpěl
s tím půjčením to tady není jednoduchý, tady se už nikomu moc dělat nechce, jako záhumenkáři jsme spíš rarita

špalek
Příspěvky: 314
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: Pluh za Zetor

#53 Nový příspěvek od špalek »

Ahoj, koupil jsem za 5748 privat roto 3x30 a po zkoušce jsem radši zadní pár sundal. Ten rok bylo sucho a traktor to nedával. Teď už leta orám s dvojákem a jezdím jako pán a v pohodě. Dřív jsem všechno oral s podmítákem 5x25 a šlo to taky dobře. A hezky to ubejvalo. Jenže se s ním špatně zaklápěl hnůj. A taky kvůli rozvorům jsem chtěl obracák. Líp se to na jaře připravuje. L

Uživatelský avatar
Tomáš14789
Příspěvky: 51
Registrován: ned pro 04, 2016 4:27 pm
Bydliště: Blanensko

Re: Pluh za Zetor

#54 Nový příspěvek od Tomáš14789 »

Zetor 5245 + 2x35, za 2 na půl plynu bez problému v těžké půdě. Nevím kde soudruzi teda dělají chybu.

https://www.youtube.com/watch?v=1-9xpS3 ... TomasHruda

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Pluh za Zetor

#55 Nový příspěvek od PEST »

7211 a privat 330 s prstem v nose i v kopcích a to lehké půdy nemame. Jednu sezonu jsem s ní tahal i privata obracak, když mi lehla spojka na crystalu. Ty trubkové jdou lehceji než privat ale hůř zaklapi. Privat hezky drobi ale má větší odpor. Výhoda že privata v nejhorším zkratis na 2, ale pokud máš v kondici motor, nevidím důvod proč by se měla 72 trápit. Na trubkac seženeš už jen zelizka, pasují z phx, desky už nejsou. Na privata je všechno.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“