Kombajn Claas Europa

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Kombajn Claas Europa

#1 Nový příspěvek od Zetor15 »

Dobrý den mám dotaz. Mám Tento kombajn nově (EUROPU). Základní ovládání už znám jen nevím jak spravně nastavit větrák přítlak bubnu a podobně. Je nějaké pravidlo jak poznat že je málo nebo moc vzduchu? A jak poznat to nastavení bubnu?

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: CLAAS EUROPA-COLUMBUS a podobné

#2 Nový příspěvek od majo258 »

Ahoj
mame kolumbusa uz dost dlho, fukar na psenicu, jacmen a tritikali mame otvoreny naplno, privreme len na ovos a samozrejme vymenime rostu za ovalnu, privreme tolko aby nevyfukovalo. pritlak bubna si musis nastavit podla toho ako vyluska klas, zakosis a pozres klasky, vecsinou sme na druhej dierke, mame manualne nastavovanie, a ak treba je celkom pritiahnuty, este si treba vsimat zrno aby ho nelamalo, ak lame, povol bubon. :-/

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: CLAAS EUROPA-COLUMBUS a podobné

#3 Nový příspěvek od Zetor15 »

Díky za info jaké jezdíte otáčky motoru? Síto se dává jiné na oves a ječmen? Mám tři rychlosti na plynu.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: CLAAS EUROPA-COLUMBUS a podobné

#4 Nový příspěvek od majo258 »

Ahoj
asi neskoro ale predsa, jazdime na plny plyn ked je zapnuta mlatacka a sit som uz pisal na ovos ovalne a na psenicu a jacmen okruhle male, mame este dve s vecsimi dierami asi na fazulu, hrach a soju.

Uživatelský avatar
kuko56
Příspěvky: 44
Registrován: čtv dub 29, 2010 11:36 am

Re: CLAAS EUROPA-COLUMBUS a podobné

#5 Nový příspěvek od kuko56 »

Ja premýšlam nad kúpou nejakého podobného kombajnu, oplatí sa aj keď sú to dosť staré stroje?

Zetor15
Příspěvky: 871
Registrován: stř bře 09, 2011 8:47 pm
Bydliště: Plzen

Re: CLAAS EUROPA-COLUMBUS a podobné

#6 Nový příspěvek od Zetor15 »

Zatim posekano 6 hektaru a jsem spokojeny dosavadni naklady po koupy jsou do 2 tisic a z toho je vedsina na vymeny oleju

tessla
Příspěvky: 42
Registrován: pon pro 17, 2012 6:54 pm
Bydliště: hlohovec

Re: CLAAS EUROPA-COLUMBUS a podobné

#7 Nový příspěvek od tessla »

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť či niekto nemá návod na obsluhu alebo dielenskú príručku na kombajn CLAAS EUROPA? Vie mi niekto povedať ktoré sitá sú k čomu ?
Ďalej by som potreboval fotku reťaze zrnového a kasového dopravníku, na mojom kombajne je na každej druhej lopatke naskrutkovaný pásik kože. Je to tak správne ?
Ďakujem za odpoveď.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: CLAAS EUROPA-COLUMBUS a podobné

#8 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj, ake mas sita, mame klaas kolumbus a styri sita, male okruhle dierky su na psenicu a jacmen, dvakrat mame vacsie okruhle dva rozmery, tie asi na soju, fazulu a pod. Aspon si myslim, ovalne dierky pouzivame na ovos a tiez priskrtime fukar aby ho nevyfukal von.
Tie lopatky mame myslim tiez take kozene, len by asi mali byt presne do obalu aby aj nieco vynasali. :-/

tessla
Příspěvky: 42
Registrován: pon pro 17, 2012 6:54 pm
Bydliště: hlohovec

Re: CLAAS EUROPA-COLUMBUS a podobné

#9 Nový příspěvek od tessla »

Čau, mám 3 sitá a to: veľké okrúhle, malé okrúhle a oválne. Predošlí majiteľ vravel že na jačmeň používali malé okrúhle a na žito používali malé oválne, vraj tak im to povedal ich predošlí majiteľ (pravdepodobne prvý človek čo ten kombajn vlastnil).
Preto keď som narazil na toto vlákno tak som zostal v neistote.
K tím lopatkám, pýtam sa preto lebo keď sa na to pozriem pripadá mi to také amatérske. Nemá tam biť naskrutkovaný štvorec z gumy cca 10x10 cm ?. Je tam viacej dier okrem tých troch na ktorých drží ten pásik z kože. Tie fotky by pomohli.

Ako nastavuješ rolety a prítlak na mláťací bubon ?

tessla
Příspěvky: 42
Registrován: pon pro 17, 2012 6:54 pm
Bydliště: hlohovec

Re: CLAAS EUROPA-COLUMBUS a podobné

#10 Nový příspěvek od tessla »

Je tu niekto, kto by vedel odfotiť na Columbuse alebo Európe lopatky kasového alebo zrnového výťahu ?

Ďakujem.

Uživatelský avatar
Nonoleone
Příspěvky: 135
Registrován: čtv zář 12, 2013 11:56 am
Bydliště: Kladno

Re: CLAAS EUROPA-COLUMBUS a podobné

#11 Nový příspěvek od Nonoleone »

Tady jsou oba výtahy z katalogu Europa:
Obrázek
Obrázek

Co se týká šikmého úhrabkového výtahu /od sít zpět k mlátícímu bubnu/, tak tam má být dle katalogu gumové-možná takové kožené stírátko,
číslo pozice 15, ale já tam už nic nemám a funguje to dobře.
Lopatky u kornvýtahu však gumy mají,protože je to svislý výtah a těsnit se musí, aby zrno bylo do násypky dopraveno stoprocentně 8)
Já Europu mám už 20 let a jsem sní spokojen :pohar:

Milda Svoboda
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 21, 2016 9:10 pm
Bydliště: olomouc

claas europa

#12 Nový příspěvek od Milda Svoboda »

Zdravím koupili jsme letos claas europa a něco málo jsme sním posekli ale mám takovej problem,že mam hodně obilí v liště,jako by se to vracelo do lišty,nevite někdo proč? Jsou na bubnu dosti sjeté mlatky,tak me napadlo jestli to na to nemá vliv

silvestermajoros
Příspěvky: 6
Registrován: pon bře 21, 2011 12:37 pm
Bydliště: Košice

Re: CLAAS EUROPA-COLUMBUS a podobné

#13 Nový příspěvek od silvestermajoros »

Zdravím Vás chlapci z východu Slovenska. Dnes oslavujem. Kúpil som si CLAAS EUROPA. HURÁ. Chcel by som vás veľmi pekne poprosiť nemáte niekto návod na obsluhu, poprípade katalóg ND. Či už v eletronickej podobe alebo tlačený. Nie je problém keby ste mi ho poslali, naskenoval by som a dal do užívania a originál zaslal späť. Ďakujem

silvestermajoros
Příspěvky: 6
Registrován: pon bře 21, 2011 12:37 pm
Bydliště: Košice

Re: Kombajn Claas Columbus

#14 Nový příspěvek od silvestermajoros »

Dobrý deň chlapi. Teraz som si kúpil EUROPU. No moje prvé nadšenie opadlo, ked som si všimol, že šíkmá vlnitá doska je v predu deravá. Jak pozerám, tak pozerám, nieviem ako ju vybrať. Viete mi niekto poradiť. Dík

silvestermajoros
Příspěvky: 6
Registrován: pon bře 21, 2011 12:37 pm
Bydliště: Košice

Re: Kombajn Claas Europa

#15 Nový příspěvek od silvestermajoros »

Zdar chlapci. Tento rok pomlátené 4,5 ha a bez problémov. Ja používam oválne sito na pšenicu, jačmeň a ovos. Pri jačmeni uťahujem ventilátor cca na 1/3 a pri ovse úplne. Ale potrebujem pomôcť s iným. Chcem namontovať drtič slamy. Podľa katalogu ND na Europu poznam priemer remeníc až na jednu. Ak niekto mate na europe alebo Colombuse drtič, PROSÍM dajte vedieť. Došiel by som si nafotiť a premerať. Nechcem to zadara, niečo donesiem. ĎAKUJEM. Píšte mi na silvestermajoross@gmail.com alebo +421908334360 8) 8) 8)

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“