Bramborový kombajn Wisent

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
miro33
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 08, 2014 1:02 pm
Bydliště: sk

Bramborový kombajn Wisent

#1 Nový příspěvek od miro33 »

Ahojte, ospravedlnujem sa ale tento príspevok som mal v inej teme, ale nikto nereagoval tak skusim ho dat do novej. Potreboval by som poradit. Kupil som zem.kombajn Hagedorn wisent typ SR-64. Ma ho niekto z Vás? Uz je rozobraty, zhruba ocisteny a caka ho farba a nejake opravy kladiek.

http://img15.rajce.idnes.cz/d1502/11/11 ... .jpg?ver=0
Ale chybaju mi tam niektore casti, nieco neviem na co sluzi (sluzilo). napríklad mi tam chyba priecka (kus pasoviny), ktora smeruje zemiaky z dolného pasa do kola ktore vynasa zemiaky na vrchny triediaci pas (vid foto). potreboval by som to nafotit alebo pomerat prip.oboje.

http://img15.rajce.idnes.cz/d1502/11/11 ... .jpg?ver=0

pred triediacim pasom su gumove valce (udajne triediace). Je to k niecomu, oplati sa mi to repasovat, lebo roboty bude na nom vela alebo tam mam dat plech. Pred tymi gum.kotucmi je jeden plny valec. ma byt taky alebo je zodraty a maju tam byt gum.lopatky? Nad nim nieco bolo ale neviem co. je tam nejaka hriadel s retaz.kolesom a pod nim bolo tiez nieco.

http://img15.rajce.idnes.cz/d1502/11/11 ... .jpg?ver=0

Dalej opravujem odvnatovaci pas, tie priecky su zodrate ale co ma zaujima je ze ci tie uska na prieckach cez ktore prechadzaju gumove pasiky maju ist dopredu v smere pohybu pasu alebo otocene dozadu. na nete som to videl tak aj tak. mal som ho namontovany s uskami dopredu ale nakolko tie uska su smerovane viac dolu pod pas tak boli predrate plechy okolo ktorých ten pas chodil. A ten gum. pasik ma ist nad priecku a potom do uska alebo pod priecku a do uska?

http://img15.rajce.idnes.cz/d1502/11/11 ... .jpg?ver=0

Viem ze je to vela otázok ale budem velmi rad ked mi niekto odpovie, poradi, lebo s tymto strojom nemam ziadne skusenosti. A dufam ze fotky sa mi podaria pripojit.

Dik Miro
Z7211

dratek
Příspěvky: 329
Registrován: čtv bře 05, 2009 9:39 am

Re: zemiakový kombajn

#2 Nový příspěvek od dratek »

Na Bazoši někdo prodává tento typ tak se zkus obrátit na ně.

svoboda.mira
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 16, 2012 9:31 pm
Bydliště: Písek

Re: zemiakový kombajn

#3 Nový příspěvek od svoboda.mira »

ahoj, já mám také tento kombajn, už jsi vše opravil? Mě se pokazila kladka která pohání velké kolo (utrhla se guma)
Míra

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: zemiakový kombajn

#4 Nový příspěvek od DYK »

Vy někdo ty fotky vidíte?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: zemiakový kombajn

#5 Nový příspěvek od Britt »

Not Found

The requested URL /d1502/11/11 was not found on this server.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: zemiakový kombajn

#6 Nový příspěvek od UR1SK »

Fotky nejdu. Sused má nejaký Wisent ale neviem aký.

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: zemiakový kombajn

#7 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Taky se mi ty fotky nezobrazujou, proto těžko radit.Ano je to Visent. Mám ten typ taky , letos po komletní renovaci včetně nového vnitřního vytřásacího pásu, novích ložisek v domečkách a nové rolny. Jinak mám na něm kupu ůprav, aby sloužil tak jak potřebuju. ten sedřenej válec má mít lopatky a má házet brambory do zásobníku. Já to tam už taky nemám a místo všech těch válečků mám od třídícího pásu eště jeden malí pás nad zásobník, který je odklápěcí pro vyklápění zásobníku. Ten plocháč na stírání brambor z pásu je taková gumová deska asi 15cm vysoká. ale to jde nahradit obyčejným prkynkem. A ty očka pro pásek mám směrem dolu a jakoby dozadu aby nešli proti srsti

svoboda.mira
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 16, 2012 9:31 pm
Bydliště: Písek

Re: zemiakový kombajn

#8 Nový příspěvek od svoboda.mira »

Kde si sehnal nové rolny?

miro33
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 08, 2014 1:02 pm
Bydliště: sk

Re: zemiakový kombajn

#9 Nový příspěvek od miro33 »

Ahojte, vyoravac uz je opraveny , uz aj mal premieru-zemiaky su s nim vyorane. Fotky sa naozaj nezobrazuju skusim ich vlozit znova.
Obrázek
Obrázek
tu priecku som urobil z pasoviny + doska. Volal som tomu chlapikovi na inzerat, co mi navrhol Dratek, kvôli informaciam ale on nema mail a ked som poslal sms s otazkami tak uz sa neozval. tak som to urobil podla svojho uvazenia.
Obrázek
Tie triediace valce som nakoniec neopravoval a nahradil som to plechom (aj tak dobre lebo pri kvalite tohtorocnej urody by mi polovica zemiakov vypadla cez tie triediace valce :)).
Obrázek
Obrázek
tie lopatky som vyrobil zo silnejsej gumy, nejake kladky som opravil vymenou lozisk+semering, jedno mi musel vyrobit sustruznik. U sustruznika bola robena este jedna kladka a vyrobena nova zalomena hriadel + loziska na tom prednom kole ktore ide poriadku a urcuje hlbku zaorania radlice. Urobim este foto po repase a dam to sem.
Inak pri vyoravani mi nejake zemiaky zostavali na poli a tak naspat, rozobrat a musel som ponavarovat prsty na radlici lebo mi zemiaky tlacilo medzi radlicu a odburinovaci pas. Na druhy den uz vyoravalo docela dobre ale po pol hodine zase strelila jedna guma. nastastie sused mal nahradne kolo z vlecky sice trochu mensie ale pasovolo tam. Takze to neslo bez problemov ale je hotovo.
Miro
Naposledy upravil(a) miro33 dne pon zář 07, 2015 10:59 am, celkem upraveno 1 x.
Z7211

miro33
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 08, 2014 1:02 pm
Bydliště: sk

Re: zemiakový kombajn

#10 Nový příspěvek od miro33 »

svoboda.mira píše:Kde si sehnal nové rolny?

kladky som nekupoval ako som uz pisal vyssie ale tu je par odkazov ktore som nasiel
http://adenaagro.com/catalog/zapchasti-3/page=13.html
http://www.e-skladnica.pl/pl/c/ANNA/182
nie je to na ten nas ale mozno by nieco na to pasovalo.
Miro
Z7211

Uživatelský avatar
zetorak jirka
Příspěvky: 4525
Registrován: ned pro 18, 2011 12:35 pm
Bydliště: Hajnice OKR: Trutnov

Re: zemiakový kombajn

#11 Nový příspěvek od zetorak jirka »

Já jsem některé rolny koupil v N+N Košátky, stejně tak vytřásací pas a ostatní rolny jsem zrenovoval a některé udělal ze silonu a držej taky, navíc příjdou nejlacinějc.

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: zemiakový kombajn

#12 Nový příspěvek od UR1SK »

Nazdar, tebe funguje originál hydraulika na kombajne? Nevieš náhodou aký tlak to dáva do valca čo dvíha zásobník? Pýtam sa preto, lebo sused to má napojené priamo na hydrauliku traktora a keď je v zásobníku viac zemiakov tak je hotovo, nevládze to zdvihnúť. Traktor dával 200 bar.

svoboda.mira
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 16, 2012 9:31 pm
Bydliště: Písek

Re: zemiakový kombajn

#13 Nový příspěvek od svoboda.mira »

já mám vyklápění násypky hadicí zapojenou do zásuvky v traktoru (Zetor 3011) a úplně plnou násypku v pohodě vysype.

miro33
Příspěvky: 33
Registrován: pát srp 08, 2014 1:02 pm
Bydliště: sk

Re: zemiakový kombajn

#14 Nový příspěvek od miro33 »

Ahoj, ja mam original hydrauliku na kombajne cez kardan a vysýpa v pohode aj na volnobeh. Plny zasobnik som neskusal len polovicny. A sused to ma napojene priamo na piest alebo cez ten kombajnovy rozvadzac.? Ked na priamo ako ovlada ten druhy piest radlice, cez pridavny rozvadzac?
Miro
Z7211

Uživatelský avatar
UR1SK
Příspěvky: 1531
Registrován: pát črc 15, 2011 10:19 am
Bydliště: Liptov

Re: zemiakový kombajn

#15 Nový příspěvek od UR1SK »

Nazdar, na dvíhanie radlice má trojcestný ventil. Tú kombajnovú hydrauliku má obídenú úplne.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“