Rotavátor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Rotavátor

#1 Nový příspěvek od fastrac8250 »

pustil som sa do výroby rotavatora
tak pridavam par foto
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Rotavátor

#2 Nový příspěvek od Matúš »

8) Držím palce :friends: Za čím to budeš ťahať? Záber? Aký pomer má tá prevodovka? :) Ja tiež akurát rozmýšľam nad rotavátorom, mám možnosť zohnať jeden za celkom v pohode cenu, vraj v dobrom stave, niekedy ho asi pôjdem poriadne obzrieť, nie je to málo peňazí a na moju výmeru :-/ Záber 1,8m, to by mala 72-ka zvládnuť aj na väčšiu hĺbku 8)

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Rotavátor

#3 Nový příspěvek od fastrac8250 »

ďakujem pekne
tak zaber to bude mat 1,7 m a ťahať to budem 52-kou prevodovka ma pomer 1:1 a je z rozmetadla a na bok davam retazový prevod 1:2,5 duplex retazou 16B a hlbka spracovania tak do 18 cm
ja to hlavne chcem pod zemiaky a zeleninu lebo tu su riadne tazke pôdy a potom aj na oboravanie zemiakov
ja som pozeral na bazosi a su dost drahe za 1300 az 1500 eur co je dost mna to vyjde tak na tretinu

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Rotavátor

#4 Nový příspěvek od fastrac8250 »

dnes som doniesol loziska a prizvaral bočné plechy
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Rotavátor

#5 Nový příspěvek od Matúš »

Tak ja mám tú ponuku za 800€, dokonca nedávno som videl na Bazoši 2m za 600€ :) 8)

zet3
Příspěvky: 161
Registrován: pon led 28, 2013 6:00 pm
Bydliště: Čadca

Re: Rotavátor

#6 Nový příspěvek od zet3 »

Ak ti smiem poradiť tak urob záber na celú šírku traktora aby si čo zaslapeš zrotavoval. Hovori z vlastnej skúsenosti. Videl som za 3011 zo záberom 1,6 metra a bolo to viac ušlapane ako predtím. My máme za 4611 zo zaberom 2,1 metra a motor to v pohode zvláda.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Rotavátor

#7 Nový příspěvek od Britt »

Souhlasím s tebou ale ještě bych dodal, aby ty kudly udělal nejméně 60cm dlouhé, pokud má skutečně nakypřit to, co udusal traktorem.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Rotavátor

#8 Nový příspěvek od ITS »

s délkou kudel pozor. Nárůst požadavku na příkon jde se třetí mocninou. A také délka kudel je pěkný záběr na jejich ohýbání. Takový materiál těžko sehnat, co by to vydržel. Dej raději víc řad, než abys dělal hodně zahnuté kudly.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Rotavátor

#9 Nový příspěvek od Britt »

Ode mě to byla ironie ale bohužel je to tak a může si to každý zkusit. Stačí vyrýpnout zeminu tam, kde přejel traktor a pak hned vedle. Budete mrkat na ten rozdíl.
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Rotavátor

#10 Nový příspěvek od ITS »

Britte, ironii jsem nepochopil.
Použití rotavátoru je kapitola sama pro sebe. Ten kdo jej pracně vyrábí, by měl mít jasno, na co to je.

Uživatelský avatar
Britt
Příspěvky: 19329
Registrován: čtv lis 06, 2008 9:04 pm
Bydliště: Poděbrady

Re: Rotavátor

#11 Nový příspěvek od Britt »

Na množení plevele? :)
Když máte v ruce kladivo, všechno ostatní vypadá jako hřebík.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Rotavátor

#12 Nový příspěvek od DYK »

Kdo má v poli bordel, pak i na to množení, ale na nachystání pro sadbu brambor v ne zrovna písčitých půdách je to něco, čemu se nic nevyrovná. No a brambora jako okopanina se sází převážně do zrotavátorovaného viz videa na YT. Mě teda spíš zarazily dvě věci. Jednak použití ložisek, měl bych silné obavy o jejich trvanlivost, no a potom ten záběr. Vím, co je to utočit 1.8m rotavátor a tady dvaapadesátka se dvouma metrama? Ale uvědomuju si taky co naznačoval ITS, tak přeju konstruktérovi hodně zdaru.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotavátor

#13 Nový příspěvek od Atlan »

Pracuj pracuj, ja odpozeram ako to robis. Som zvedavy co za matros das ako nosny hriadel pre noze. ja mam prichystane 11ks hviezdic z Tera-vari. Ale momentalne na rotovator nemam cas :)
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Rotavátor

#14 Nový příspěvek od jarynfira »

Není lepší si ho koupit za 5000 Kč tady? http://dum.bazos.cz/inzerat/43285105/Rotavator.php
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2900
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Rotavátor

#15 Nový příspěvek od jara1303 »

Zdar,
taky jsem chtěl rotavator vyrabět, už jsem měl připravenou převodovku, ložiska, hříde, matroš..... a vyprdl jsem se na to. Je to hodně práce a výsledek nejasný.
Zítra rano si jedu pro 1,6m japonce ve velice slušnem stavu aj s kardanem.. Za ty prachy co ho kupuji bych ho nikdy, nikdy nevyrobil a pokud jo, jak jsem psal výsledek nejasný.
Zítra nafotím.
J.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“