Rotavátor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Rotavátor

#76 Nový příspěvek od thovt »

Neoriginální díl nebývá moc kvalitní ,ale s tak malým využitím vydrží roky.

paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: Rotavátor

#77 Nový příspěvek od paulo77 »

Tak já udělám test, půlka nožů je originál, čtvrtinu nožů udělám z pásoviny a zbylou čtvrtinu koupím neoriginální. A za pár let dám vědět výsledek... Jde o to, že na ohnutí pásoviny bude potřeba lis nebo nahřátí plamenem, ani jedno nemám. Tak abych se výrobou z pásoviny nedostal nad cenu neoriginálního nože

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Rotavátor

#78 Nový příspěvek od JardaCNC »

Když jsem před cca 20 lety dělal nože na rotavator - materiál byl téměř zadarmo. Použil jsem listové pera ze staré Octavie.
Flexou nařezal potřebné délky a odnesl do kalirny. Nechal popustit, nadělal jsem díry , vybraní a i ostří.
Zpátky do kalirny ohnout a zakalit. Stalo mě to 4 litry trnkové vody + moje práce.

paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: Rotavátor

#79 Nový příspěvek od paulo77 »

V zásadě ano, to je řešení, ale v dnešní době listová pera jsou věci na veterána, a nebo někde na srotaku, a tady neprodají nic. A důležitá je tam ta práce, kterou já neumím :tise:

paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: Rotavátor

#80 Nový příspěvek od paulo77 »

Když už jsem se naboural do tohoto vlákna, nemáte prosím návod na obsluhu bulharského rotavátoru? Budu měnit oleje a předpokládám že tam patří hypoidní, ale radši bych to viděl v návodu

paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: Rotavátor

#81 Nový příspěvek od paulo77 »

Malá review, rozdělal jsem boční rozvod, zuby na kolech nebyly úplně ok, nahoře v převodovce kouslé lozisko, ložiska na hřídeli nožů byla vysypaná. Spodní zajišťovací matka zavařená. Kola jsem nechal opravovat, tento týden by měla být hotová, ložiska a gufera všechna nová, (kdyby měl někdo soupis originál ložisek, budu rád, SSSR ložisko tam zůstalo jen jedno). Nože jsem koupil nové, výroba by nebyla levnější. Výsledek je takový, že v tehdejším JZD dostal zabrat a ne všechna řešení oprav byla nejšťastnější
Obrázek

duchodce
Příspěvky: 4444
Registrován: pát lis 16, 2007 9:49 pm
Bydliště: Východočech

Re: Rotavátor

#82 Nový příspěvek od duchodce »

Ta ruská ložiska se po většinou dají nahradit našimi. Rozměry pasují, a i částečně čísla. Pouze naše jsou užší takže se musejí udělat dodatečné kroužky a těmi vymezit axiální vůle která vznikne v "domečku" nebo na hřídeli. Co si pamatuji tak to prý bylo kvůli Ruské armádě. Vysvětlení - "západní " ložiska šly namontovat do ruských strojů /s vymezením/ale ruská do západních mašin nešla - nevešla se do uložení - jak jsem koupilo tak prodávám .
Občané kteří neumí nakopat do ...... své zlorumpované mocné , nejsou schopní samostatné existence....

paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: Rotavátor

#83 Nový příspěvek od paulo77 »

SSSR ložisko jsem poměřil a je stejné jako 6406, takže opravdu vše dávám nové. Doufám, že se to povede.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Rotavátor

#84 Nový příspěvek od pavolmakys »

Mam rovnaky , rozsireny na 160, ci 180. uz presne napamatam, ale kryje mi moj traktor po celej sirke.
Mam par postrehov, neviem ake mas pody ale dobre ze si tie noze nevyrabal, z normalnej pasoviny su uplne na ...... Boli tam ked som rotavator kupil, vsetky som vymenil, ale sem tak som nejaky pouzil ak som odlomil origo. S pasoviny ohnuty po par krat pouzitia.
Tiez som navaral jeden zub, isto si daj preklzovu spojku, uz mi par krat vyslo stredne koleso z prevodovky von, odlomil sa ten stredny cap co ho drzi, to je asi najvacsia slabina. Loziska davam klasiku nase, nemyslim ze som dorabal nejake podlozky, myslim ze vsetko pasovalo. Najhorsie je ak do niecoho narazis s nozom, preto ta preklzova spojka.
Este k vykonu, mam 69-kovy motor, bezne v pohode, ak je mokro a idem hlbsie ma co robit.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: Rotavátor

#85 Nový příspěvek od paulo77 »

Děkuji za zkušenosti, já mám traktor 47 koní. Tak doufám, že to půjde. Teď mám na renovaci hlavní hridel, byla volná na ložisku. Chtěl bych to zkusit ještě letos, ale nevím nevím...

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“