Pluh za domácí traktor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Pluh za domácí traktor

#16 Nový příspěvek od kovozem »

no je mě jasné, že bezezbytku ten výkon nevyužiju :-) dotížit mohu, ale jen v mezích šířky gum

záběr 25 cm nechci - chci orat do hloubky 24cm - nevyšel by orebný poměr
mám asi 3/4 hektaru - to bych jednou radlicí jezdil dlouho, když tam bez ohledu na orebný poměr naperu koňský tak jsem hodně hluboko a cítím ještě dostatečnou rezervu výkonu/přenášené síly/, podle mě nebude se záběrem 30 problém, ty šípáky dělají zázraky a navíc si vybírám vhodnou dobu/vlhkost/

fotky nemám

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pluh za domácí traktor

#17 Nový příspěvek od thovt »

Nejdříve bych zkusil do jaké hloubky je to možné, aby se zbytečně nevyorávala mateční hornina http://enviregion.pf.ujep.cz/inter_uc/2 ... utor-1.png
Jestli je to opravdu nutná hloubka.
Čím větší průměr pneumatika tím lepše přenáší výkon.
Co bych doporučil radlice z tohoto pluhu http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 51&t=58871
nebo Agrotipa ROSSEA Privat 230 http://www.ross-universum.cz/roudnicke-pluhy z tohoto radlice.

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Pluh za domácí traktor

#18 Nový příspěvek od kovozem »

vzhledem k tomu, že do takové hloubky se oře už 25 let /zatím mi podzimní orbu dělá kolchoz/ tak to není problém
o trubkáči či privatu taky uvažuju, jenom mě asi nebude pasovat na můj rozchod kol - je dělaný na tovární traktory :-(

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Pluh za domácí traktor

#19 Nový příspěvek od DYK »

Ty máš výkonu na troják 3x35, ale to by jsi musel mít aspoň 3 tuny. Při konstrukci stroje je třeba dodržet některé míry aby se nemuselo vyrábět i příslušenství. Nebo alespoň mít možnost, nastavení těch mír. Třeba otočením kol. Pak se asi přizpůsobují míry třeba rozchodů závěsům kat1 nebo kat 2
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: Pluh za domácí traktor

#20 Nový příspěvek od xlmen »

Poradil by někdo jak silný jekl použít k výrobě pluhu 2x25, tak aby byl dostatečně pevný a nenatáhl se. Traktor mám 4x4, váha 1400kg, motor 2,5D, odvalovací desky s ostřím a třmenem mám z pluhu PON 25.
Stačil by 80x80x4(5)?

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Pluh za domácí traktor

#21 Nový příspěvek od fastrac8250 »

standardne ma velkych pluhoch je hrubka jokla cca 8 az 10 mm takze ja by som radsje volil hrubsi material aby si ot nemusel dvakrat prebarat ale 4 mm su istotne málo

Uživatelský avatar
CB750
Příspěvky: 1486
Registrován: úte úno 09, 2010 1:35 pm
Bydliště: Senec

Re: Pluh za domácí traktor

#22 Nový příspěvek od CB750 »

Mna fascinuje myšlienka mal by som jeden nosná rám a menil by sa tam 2x25 obracák, ale občas treba orať hlboko a to by som videl 1x35. Myšlienka spočíva samozrejme v domarobehom pluhu kde tá šikmá nosná časť od pravého ramemena smerom do zadu by bola tvorená z dvoch pásovín 80x10, medzi týmito pasovinami by bol jolel 80x80 a na nom by boli stlpnice z pluhmi, no a pri potrebe zmeny pluhu by sa menil iba nosný jolel z hlavami pluhu, jokel by sa fixoval čapmi cez pásoviny, a pri dostatočnom počtu dier by išlo nastavovať- meniť záber pluhu
Keď ste už neúspešne vyskúšali všetky možnosti, prišiel čas prečítať si návod.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9506
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Pluh za domácí traktor

#23 Nový příspěvek od Atlan »

Ako sa stym babrat to radsej 2ramy s pluhom, prehodim 3 capy a zakvacim druhy pluh ako sa bavit s skrutkami a podobne.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

zmetex
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 17, 2020 9:33 am
Bydliště: Uherské Hradiště

Pluh za traktor domácí výroby

#24 Nový příspěvek od zmetex »

Zdravím, před nějakou dobou se ke mně vrátil traktor domácí výroby, který kdysi vyrobil můj děda, avšak za roky jeho existence skončila většina jeho příslušenství ve šrotu. Obracím se na vás s prosbou, zda by mi někdo dokázal poradit, jaký pluh by bylo možné za tento traktor pořídit. Zatím přidávám fotku řešení upevnění nářadí, snad to někomu něco řekne. Samozřejmě pokud bude třeba, jsem schopný změřit a vyfotit, co bude třeba. Jsem v ohledu této techniky značný amatér, tak se předem omlouvám, pokud něco hned nepochopím :-)

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pluh za traktor domácí výroby

#25 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj
1. Když chceš orat půdu musíš vědět jakou, jsou půdní typy.
2 Pluh pro jakou půdu.
3. Typ připojení tažený pluh https://lh3.googleusercontent.com/proxy ... 5THwyScDwQ stačí řetěz
4. Pro nesený pluh upravit zavěs, je moc nízko pístnice asi bys ji dřel ozem atd.
5. Kolik radlic pluhu odvíjí se od tahové výkonu tažného prostředku..
6. Učit se orat na stroji který už oral.
7. Konstrukter zavěsu tažného prostředku musí umět,orat aby věděl co má upravit na závěsu, s fotek se to nedá dělat.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“