Sadzace zemiakov

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Sazeč brambor

#196 Nový příspěvek od mastnacek »

Matúš píše:Aj 6 árov je veľa na babosed. Ja tento rok iba 7 árov a sadil som Akpilom. Plečkujem tiež Akpilom a vyorávam čertom STS Topoľčany.
Aaale chlape :) Nekdy jsme sazeli i motykama tech sest aru. Co bys na to rek? :) Babosed je uplne v pohode v porovnani s motykou. Nevidim rozdil v rychlosti s babosedem nebo "automatem". Stejne s tim nemuzes letet jak dobytek. Lidi jsou hrozne zhejckany.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Sazeč brambor

#197 Nový příspěvek od Fidlla »

Mam taky babosed,mam pro nej uni využití, sazim nejen naklicene brambory,ale i česnek. Sazeni do řádku už me taky nebavilo,tim se mi s babosedem skrati i čas výsadby.
Zetor 6718 DEEP RED

mastnacek
Příspěvky: 6972
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Sazeč brambor

#198 Nový příspěvek od mastnacek »

Ja si myslim taky. O cesneku uvazuju taky, delame ho ne sice moc ale proc si to neulehcit. A kdyz ej to sikovne vymyslenej babosed tak se s tim prece pak da projizdet :) Jeden cajk na vsecno-uspora mista.

Uživatelský avatar
Fidlla
Příspěvky: 5039
Registrován: sob říj 22, 2011 9:59 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Sazeč brambor

#199 Nový příspěvek od Fidlla »

Na projizdeni mam zvlášť radla do třetího bodu a misto radlic mam ještě srdickove radlicky na pleckovani nejen česneku, ale i brambor. Jinak jak pises,Babosed je uni,jde s nim sazet nejen brambory,cesnek,ale i cibule...
Zetor 6718 DEEP RED

Uživatelský avatar
HONZAD
Příspěvky: 438
Registrován: pát čer 19, 2009 6:15 pm
Bydliště: Brno - venkov

Re: Sadzace zemiakov

#200 Nový příspěvek od HONZAD »

Konečně jsem včera dokončil repasi sazeče brambor:
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
po opískování .......................původní stav
Obrázek Obrázek

Bylo potřeba opravit vůle hnačího kola převrtáním děr, vyměnil jsem kolečko na vačce co se odvaluje po trojúhelníku za ložiskové a předělal uložení - byla tam velká vůle. Předělal jsem uchycení zadních válců (každý byl uchycen jinak), aby to slušně vypadalo. Následovalo opískování a nový lak. Nějaké nové šrouby, závlačky, mazničku, pružinu a pak už celou skláčačku dát dohoromady.
Pár technických údajů:
Typ: SSB 1, výrobní číslo 70, rok výroby: 1992, 70 Kg
Yanmar Fv230D
Mt8-70 MINI
2xFortschritt E931.50 + jeden předělaný na 4takt, zahradní rider MTD Gartenmobil 8/760 HA
Čím jsem starší, jsou jsou moje hračky dražší.

Uživatelský avatar
stanislavsnv
Příspěvky: 1044
Registrován: pon bře 17, 2014 7:47 am
Bydliště: ILIAŠOVCE
Kontaktovat uživatele:

Re: Sadzace zemiakov

#201 Nový příspěvek od stanislavsnv »

Nie všetko poľské je na Pikaču ja mám dvojak pluh a plecku a spokojnosť.
YANMAR AF33 MARK III; MULČOVAČ-RM 150; Pluh obracak dvojak VENTZKI AKD16ZP; Stolový sústruh Bernardo Profi SS550V; ROTAVÁTOR ISEKY-150;

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Sadzace zemiakov

#202 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Nevie mi niekto vysvetliť čo znamenalo u týchto veľkých štvorriadkových sadzačov označenie MARS-41 alebo MARS-42, toto označenie MARS mali aj posledné samohybné rezačky typu TORON vyrábané AGROSTROJOM Prostějov, ktoré mali oproti rezačke TORON SPS-35 alebo SP8-050 rozdielne rezacie ústrojenstvo a tiež komín. Zaujíma ma to len zo zvedavosti.

Obrázek Obrázek

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Sadzace zemiakov

#203 Nový příspěvek od salwator »

precital som cele vlakno a mam par otazok, na ktore som tu nenasiel odpovede

kedze som vymenil stary traktor za Yanmara 195, chcel by som za neho sadzac zemiakov- idealne dvojriadkovy ak to vykon dovoli- dovoli? :hm:

uz niekedy u rodicov sme vyoravali s vyoravacom, nieco taketo: http://www.shop.agrobon.sk/user/13301/u ... 0-true.jpg . vyhody nevyhody takehoto riesenia oproti vibracnym? je jasne ze to robi ryhu, ale tu nie je velky problem potom po vyoravani zrovnat do roviny branami alebo cim...

sadzac som nasiel myslim ze s dobrou cenou: https://stroje.bazar.sk/26678880-sadzac ... vac-u-hno/ toto je predpokladam ten polsky o ktorom tu bola rec...

vzdialenost zemiakov pri vysadbe- davame tak 15-20 cm, ale aspon som dosiahol po rokoch ze ich svokra prestala pred sadenim krajat na stvrtky- vtedy sa davali tak 5 cm od seba a pri vyoravani som ich vela vyoral bez toho aby z nich nieco vyrastlo... davate vsetci teda okolo 30 cm? ked to bude padat do zeme z masiny tak ich mozem zo zaciatku este osalit ze to robi roztece ako pred tym- tych 15-20 cm...

vdaka za odpovede
Jano a Mara- Yanmar F195

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sadzace zemiakov

#204 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj salvator, ako kedy :D
mame tiez polsky dvojriadok, kolesa maju nastavenie na hustotu vkladania zemiakov, my mame od vyroby na strednu dieru, myslim ze su tam tri diery, svokre povedz nech sa prebudi zo sna a zemiaky maju spon myslimze 70x70, jedine ze v jeseni chce vyberat oriesky. Aj za pluhom sme kladli na bok brazdy kazdu stopu zemiak a to je cca 30-35cm. Dorobil som si spodny uhyt na uzsie do tekaca a v pohode sadim. takze ak mas tekaca kup, ale pozor, potrebujes rozsirovaky aspon na 120 stred sipu cize aby krajne prihrnacie pluzky sli za kolesami. A dalsia vec, mam trojbod robeny doma na gulicky, cize si otvorim na sponovaku ako chcem a aj pritiahnem. A teraz som este raz precital dotaz a myslim ze vzdialenost zemiakov je mala a za yanmara ak ho roztiahnes ako som pisal kludne mozes.
A este jedna otazka, to este treba niekde salit bez salu ludi ako sa sadia zemiaky? to sme na tom az tak zle? ved doba pokrocila a snad si kazdy zabezpeci aj ked vlastnu sadbu v jeseni, ci? A das na husto a co vyrastie? Oriesky? Ved si odoberaju navzajom ziviny ak nemaju priestor. :vztek:

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Sadzace zemiakov

#205 Nový příspěvek od pavolmakys »

majo258: spon 70x70 ? To si prehnal, nie? roztec riadkov je ok ale vzdialenost zemiakou od seba na 70 cm, to hadam nie.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sadzace zemiakov

#206 Nový příspěvek od Antony30011 »

Brambory se od sebe v řádku dávají 25 – 40 cm. Nejpoužívanější rozměr je 30 – 33 cm.

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Sadzace zemiakov

#207 Nový příspěvek od padesátka »

Já ho mám nastavený na vzdálenost 290 mm nejmenší průměr kol---- rozteč řádků 675 mm takhle nám to vyhovuje nejlépe.

gazda1979
Příspěvky: 48
Registrován: sob úno 07, 2015 4:45 pm
Bydliště: poprad

Re: Sadzace zemiakov

#208 Nový příspěvek od gazda1979 »

Zdravím. Neviete mi poradiť odtieň farby ako je namalovany sadzac zemiakov sa2 074. zasobnik. kod farby. vdaka.

Uživatelský avatar
mojmirmatta
Příspěvky: 72
Registrován: sob dub 23, 2011 4:04 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: Sadzace zemiakov

#209 Nový příspěvek od mojmirmatta »

Antony30011 píše:8) s radličkama ti moc neporadím, na bazošu chvílama sou ale pomálu. A nový sou pěkně mastný. Ať slouží.
Dravim
A kde sa daju zakupit ND na sadzac SA2 074?

Uživatelský avatar
mojmirmatta
Příspěvky: 72
Registrován: sob dub 23, 2011 4:04 pm
Bydliště: Vranov nad Toplou

Re: Sadzace zemiakov

#210 Nový příspěvek od mojmirmatta »

pavolmakys píše:Uz som sa s kontaktoval panom co ich vyraba a ma aj nahradne diely, inak nova 1300 Kc mi nepripada az tak moc ked vidim co si pytaju sa tie mensie, menej robustne typy.
Zdravim

Poznas niekoho na ND na sadzac?

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“