Kombajn Claas Columbus

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kombajn Claas Columbus

#76 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
presne ako nas, akurat ze mame diesel perkins a nejake drobnosti inac, ale to len facelift. Zaber kosy 180 a stol 200?

Uživatelský avatar
Marek805805
Příspěvky: 203
Registrován: pon úno 08, 2010 1:48 pm
Bydliště: Vaniškovce
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombajn Claas Columbus

#77 Nový příspěvek od Marek805805 »

Jj záber kosy 180, stôl 200... rok výroby 1964, doteraz mi mlátili s E514, ale ked to porovnám s columbusom tak to vyzerá o dosť lepšie, čistota zrna je skvelá aj straty sú menšie, možno je to len nastavením kombajna, ale na svoj vek ide suprovo a hlavne bol garážovaný a veľa nenakosil, takže plechy ako nové, žiadna hrdza, nič nezhnité 8) akurát po sezóne musím pouvažovať nad nejakým vhodným dieslom, lebo do toho volkswagenu fakt nestíham tankovať :smich:
co je doma to se počítá

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Kombajn Claas Columbus

#78 Nový příspěvek od Václav007 »

Nemáte někdo zkušenost s kombajnem Claas Senator? Jak je spolehlivý co je tam za motor a jak je na tom ten? Vim že na Matadora dost lidí nadávalo

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kombajn Claas Columbus

#79 Nový příspěvek od thovt »

Ono je dost o udržbě a kolik stroj má naběháno. Když kupuješ staré stroje většinou jsou tak akorát na generálku.
Motor v jakém stavu je jde změřit, změří se tlaky ve válcích a poslechne se jestli neklepe.
Vazelinová náplň je na 5 let poté degraduje musí se rozebrat určitá místa umít dát novou náplň to pochybuji že někdo dělá .

Ono je to o štestí co koupiš do baráku.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Kombajn Claas Columbus

#80 Nový příspěvek od Matúš »

Prečo na Matadora nadávali? :-/ Poznám poliaka, čo ho má, kosí svojich 20 ha + sem tam nejakému susedovi a pochvaľuje si. Mláti také tie bežné obilniny + rumanček a hrach.

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Kombajn Claas Columbus

#81 Nový příspěvek od Václav007 »

Kousek od nás ho jeden měl a ten měl věčně problémy s motorem a bývalí kolega ho dřív míval a prej z toho byl neštastný, že víc spravoval než sekal. Jinak už jsem víckrát slyšel i někde četl, že v té velikosti radši mercura.

Jinak já mám zkušenost s europou a motorem Perkins, ten Senator by snad měl mít motor Ford šestiválec

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Kombajn Claas Columbus

#82 Nový příspěvek od Matúš »

Neviem, asi nejaký zlý kus alebo čo :-/ V Matadore je šesťvalec Perkins. Mimochodom ten týpek má ešte jeden Perkins - Ursus C360-3P a s tým je tiež dá sa povedať spokojný. Zo začiatku (má ho od nova od 1986) mu stále pálilo tesnenia pod hlavou, no nakoniec po skončení záruky, síce po nejakých problémoch, Ursus vymenil na svoje náklady blok aj hlavu a odvtedy pokoj. Samozrejme už boli 2 alebo 3 komplet GO motora, ale zas má nabehané dobrých pár tisíc mth.

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Kombajn Claas Columbus

#83 Nový příspěvek od kovozem »

takže to shrňme :

mám vymláceno, podmínky dramatické
po dvaceti minutách mlácení kombajn začal zpomalovat, zakouřilo se od výfuku, následoval malý plamínek, který celkem rychle přešel do asi půlmetrového, k okraji pole zbývalo asi 30 metrů, které jsem jel neskutečně dlouho, naštěstí už přibíhal syn s hasičákem a oheň uhasil, kombajn z posledních sil dojel ven z pole.
bylo velké štěstí, že neprohořela hadička benzínu.
podle mě zatížený motor, který je na kombajn na samé hranici výkonu se přehřál, začal se zadírat, podal si olej, ten začal hořet.
družstevní pole s neposečenou pšenicí je hned vedle.
plný bunkr jsme vyprázdnili pomocí kýble, kombajn zatím stojí tam kde dojel, startovat ho už nebudu/ i když by to šlo/, odtáhnu ho traktorem.
mlátí dobře, čistí pěkně, ztráty minimální
před sečením byl promazán, očištěn, víc jsem již udělat nemohl
protože mám jenom jedny nervy/a to už notně pocuchané/ odmítám poslouchat řeči o vhodnosti vzducháče benzíňáku do kombajnu. motor půjde ven a na jeho místo přijde nafťák - moje představa je Zetor v dobrém stavu s takovými parametry, aby měl krouťák v 1/3 max otáček a tedy si jen tak blafal, otáček potřebných pro kombajn dosáhnu vhodnou řemenicí. podle potřeby když tak rozšířím chlazení aby měl motor optimální teplotu.
pokud máte někdo zkušenosti s podobnou přestavbou a jste ochotni se o ně podělit, uvítám je.
jisté potíže byly i s variátorem - uvažuji o jeho zrušení a zachování nejmenšího převodu.

P.S druhý den mi zbytek domlátila družstevní pětsetčtrnáctka :-)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kombajn Claas Columbus

#84 Nový příspěvek od thovt »

Tak to bys měl vyrazit sem https://www.youtube.com/watch?time_cont ... OVzeE3ewVE

Je to pouze špatná udržba u kombajnu.
Jinak máš moc bohatou směs nebo ti vynecháva válec(svíčka).
Vyčistil jsi žebrovaní na valcích?

Z dieslů lítají také plameny když jsou špatně seřízený
https://www.youtube.com/watch?v=ozbODDHY5u4

Tak studuj jak to sřídit je to rukama ne motorama.

Shrek
Příspěvky: 3338
Registrován: úte říj 21, 2008 8:55 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Re: Kombajn Claas Columbus

#85 Nový příspěvek od Shrek »

Minulej tyden jsem musel VZV bulharem prejet asi 3km po silnici. Bulhar uz nema motor moc v kondici a pri ceste do kopce, najednou plameny z vyfuku, horel zakarbonovanej tlumic... Byl jsem na silnici, zleva i zprava jecmen a z vyfuky valil sloup zhavech uhliku. Prdel jsem mel stazenou...
Takze to nemuselo bejt motorem ale jen zasranym vejfukem, btw, tlumic u bulhara byl jak traskovej motor, modrej plamen...
Kazdy vi co delam, jen se to nesmi psat v podpisu. V kolonce povolani je to snad v poradku, pokud ne, tak kolonku z duvodu zbytecnosti odstranit.
O cenach prodavanych veci nediskutuji.
roztrhnisikusnuhakem zavinac gmail.com

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kombajn Claas Columbus

#86 Nový příspěvek od thovt »

Na to se pomalu zapomělo přitom to měl každy stabilák když se mlatilo obilí
https://liberec.idnes.cz/zacal-boj-prot ... pravy_jape
http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... etor-lok37
http://shop.atpmotor.cz/index.php?sekce ... 2%80%93040

kovozem: tak výměnou motoru si nepomůžeš kup spíše tohle

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kombajn Claas Columbus

#87 Nový příspěvek od ota »

Ahoj tady co hořelo na polích bylo nejčastěji od jiskry co byla od kamenů. Nejvíc od spalzu lišty. Je to náhražkama drahých origo dílů za dostupné materiály samo domo.
Další problém co povídal kámoš mechanik je u novejch kombajnů vypalování filtrů a sazí močovinou. Rozpálí to výfuk a pak stačí málo. Povídal, že to hodně zvedlo statistiku hořících kombajnů. Ale nikde se o tom nemluví, napíše se ,,technická závada" Protože přeci novej kombajn a měl by zásadní nedostatek, kdo by si ho pak koupil?
Samo že si z dětských dob pamatuju lapače jisker na všech mašinách co vjely na pole. Nikdo se neodvážil ho sundat. Tuším že SK4 měly už rovnou výfuk s lapačem z výroby.
Problém bude v tom motoru. Sem tam se v něm coji zjebe a proto hází oheň a jak píšeš bude výkonově na hraně. Ono přeci jen to musí točit, aby to pěkně dělalo. A na vzducháč je letos vedro. Stačí málo, vynechávání rozdělovače, špatná svíčka, vyběhlejší olejové čerpadlo ( zvýší se tření- teplo ) a je to hned.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kombajn Claas Columbus

#88 Nový příspěvek od thovt »

ota: Vypalovaní filtrů to neznám můžeš to upřesnit.

Přehřatý vzduchem chlazený motor se projevuje , začne klepat příčinou jsou samozápaly paliva, dalé motor běží když je vypnuté zapalovaní.

Napálená zapalovací cívka muže vynechávat to se projevuje především v létě.
Neprůchodný vzduchový filtr u kombajnu nejčastější problém snížení výkonu. Forschricht E512 má na to čidlo.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20833
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kombajn Claas Columbus

#89 Nový příspěvek od ota »

No FAB nebo DPF filtů, neboli filtr pevných částic. To jak je ve výfukovém potrubí na zachytávání těch sazí z nafty nebo jak to je. Musí se do toho vstříknout močovina, aby to vypálilo ten sajrajt. A to si řídí samo počítačem z motoru. Tedy jedeš a najednou se spustí ta řízená regenerace a ohřeje to celé výfukové potrubí a pak je už jen kousek od toho, aby chytlo okolo prach, sláma, plevy. Toliko asi k tomu ,,vypalování filtrů" Mám to v autě a když to regeneruje, jde všude teplo jako blázen a tak je to i u velkejch mašin s moderním motorem.

Uživatelský avatar
Václav007
Příspěvky: 882
Registrován: stř dub 20, 2011 9:45 pm
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Kombajn Claas Columbus

#90 Nový příspěvek od Václav007 »

Nemáte někdo nebo jste neřešily na těchto starých kombajnech schválení k provozu na pozemních komunikacích?

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“