Kombajn Claas Columbus

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Kombajn Claas Columbus

#106 Nový příspěvek od DYK »

Jediný co můžeš získat je schvalovací certifikační papíry od výrobce, je vázané a pečetěné paré se všema razítkama a v německým jazyce - asi. Co je největší problém, přesvědčit tam někoho, aby ti to poslal.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Kombajn Claas Columbus

#107 Nový příspěvek od kovozem »

tak letos vymláceno. benzínový VW šel do světa a na jeho místo jsem transplantoval Zetor 5202 původně z kompresoru. dala se větší řemenice a upravilo mraky dalších souvisejících věcí. Motor vůbec netuší, že se zapla mlátička, pořád si bručí tu svou :) .
mlátil jsem na 1500 otáček, teploměr jsem letos nestihl dát, ale pohmatem úplně v pohodě :)
nic jsem nezapálil, při přejezdu domů / asi 150m/ jenom jeden blbec v Ochcávce musel předjíždět jak hovado na plné čáře, i ty čtyři auta co v pohodě jely za námi, naštěstí se nic nestalo.
klouzala mě spojka co pohání ten válec se šnekem co podává posečené, trochu jsme ji dotáhli a jakštakš to šlo, pak ji rozděláme.
vzhledem k tomu, že jsem vlastně mlátil poprvé tak to trochu vypadalo jak od prasat :) :) no třeba se to někdy naučím.
těžce polehlý ječmen mě současně vymlátila družstevní 514-ctka
takže asi tak

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Kombajn Claas Columbus

#108 Nový příspěvek od Leo »

Zajímavý malý kombajn Claas
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Kombajn Claas Columbus

#109 Nový příspěvek od Pumpik »

Tak sem take privezl domu kolumba Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kombajn Claas Columbus

#110 Nový příspěvek od majo258 »

Ahoj kombajnisti. Mame columba, pracuje, pracuje a z nicoho nic strati otacky a zdochne a ani za svateho nemozno nastartovat, zistili sme ze nema naftu, vsetko je ciste a nafta nikde, je to perkins motor asi 4,99. Vie niekto poradit kam sa treba zamerat? Ci dopravne cerpadlo alebo ma aj vstrekovacie cerpadlo na sebe cerpadlo? Uz sme tak trocha bezradny. Ja mam podozrenie na podavacie cerpadlo, rukou naftu natahame ale ci vacka dostatocne pumpuje. Co vy na to? Je tu niekto co sa do toho rozumie? Dakujem. :-/

špalek
Příspěvky: 314
Registrován: pon srp 19, 2013 9:33 pm
Bydliště: Slaný

Re: Kombajn Claas Columbus

#111 Nový příspěvek od špalek »

Ahoj, nevím jestli Ti to k něčemu bude, mlátil jsem před pár lety dost daleko od baráku a přišla hrozná bouřka. Tak jsem přestal dělat a po dešti, lilo asi hodinu, se hodně ochladilo. Tak jsem vlez na kombajn ale nepodařilo se mi nastartovat. Z výfuku nešel vůbec kouř. Vytřískal jsem baterku a domů mě odtáhl kamarád s traktorem. Druhý den jsme s kolegou hledali závadu a nenašli jsme nic. Ale taky jsme dolili naftu. Normálně to nastartovalo a my nevěděli, proč to včera nechodilo. Prostě jsme nenašli závadu. A pak za pár dní jsem mlátil u pána co dlouho opravoval náklaďáky a dali jsme řeč a on říkal, že mohlo být ucpané zavzdušnění nádrže. A jak se ochladilo, vznikl velký podtlak a čerpadlo nedokázalo dát naftu. Nikdy před tím a ani doteď se mi to nestalo. Omlouvám se za plevel, ať se Ti daří. L

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Kombajn Claas Columbus

#112 Nový příspěvek od vladman »

Majo258.....neviem ako má columbus nádrž, ale ja som kvôli podobnému problému, ale na massey ferguson tiež perkins musel zodvihnut nádrž vyššie, aby nafta dotekala samospadom.Odvtedy to funguje bez problémov. Na žiadnu závadu som neprišiel. Videl som takuto úpravu aj na anglickych aj poľských stránkach, takže je to častý problém.
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
Pumpik
Příspěvky: 1190
Registrován: úte črc 28, 2009 3:57 pm

Re: Kombajn Claas Columbus

#113 Nový příspěvek od Pumpik »

majo258: Posli nejake foto z letosnich zni...

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Kombajn Claas Columbus

#114 Nový příspěvek od ITS »

A co velká plovoucí špína v nádrži v kombinaci s netěsným sacím potrubím. Pořádně si posviť do nádrže.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kombajn Claas Columbus

#115 Nový příspěvek od majo258 »

Vdaka vsetkym za rady, popozerame vsetko a nad tym zdvihnutim nadrze som tiez rozmyslal, zatial nemlatime, este je cas a aj pocko je take nijake, toho roku nam velmi nepraje.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kombajn Claas Columbus

#116 Nový příspěvek od majo258 »

Ahoj, tak a je po zatve, vsetko ok.
Dake foto, mam aj video, len chce to cas. https://majo258.rajce.idnes.cz/Zatva_20 ... mbus_1968/

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Kombajn Claas Columbus

#117 Nový příspěvek od vladman »

Ahoj pekné foto :), s naftou už nebol problém?
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kombajn Claas Columbus

#118 Nový příspěvek od majo258 »

teraz nie, je to zaujimave.

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Kombajn Claas Columbus

#119 Nový příspěvek od kovozem »

zdravím,
mám na Columbusu děravou vynášecí desku, je to na více místech, vzhledem ke stáří to má už za sebou.
Mám dotazy :
1. nemáte někdo zdroj kde by se případně dala koupit ? / Strouhalovi jsem už psal/, vzhledem ke stáří stroje tomu moc nedávám
2. nevyráběl jste ji někdo ? že by existoval výkres /náčrt/ aby mě to ušetřilo práci s jeho tvorbou
3. nešel by jednoduchou úpravou použít z jiného dostupného typu /E512 ap./ ?

díky

Jirka

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Kombajn Claas Columbus

#120 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj kombajnisti.
mame problem, dnes pri nalievani vody do chladica som zistil ze vodna pumpa je prasknuta, asi neskoro vypustena voda, asi, to uz nezistim, cize by mi trebalo ci sa da zohnat, alebo ak by niekto mal pumpu na kolumbusa, je to perkins, ale typ vam nepoviem, skusim dat foto pumpy.
Ozvite sa niekto ak mate daco.
Obrázek

Obrázek
dakujem

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“