Pluh PN 252

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Pluh PN 252

#16 Nový příspěvek od rosch8 »

filip, ja som ho kupil za 200 eur. Co je odhadom tych 5200

Uživatelský avatar
FilipMajcher
Příspěvky: 277
Registrován: pát pro 23, 2016 8:36 pm
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Pluh PN 252

#17 Nový příspěvek od FilipMajcher »

tak to jo, si myslim ze mam nakonec dobrou cenu. Nechal bych si ho ale my neorame, dostali jsme ho kdysi k traktoru, pak jsem ho nastrikal, promazal, a odstavil do stodoly na 3 roky. Je skoda aby nebyl vyuzity

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Pluh PN 252

#18 Nový příspěvek od kovozem »

mám na vás takový dotaz :
koupil jsem pluh PN252 budu ho tahat za domadělem. problém je, že mám kola 9,5-20 takže když upravím tříbodový závěs tak budu mít přední čepy 40 cm od země. pluh má ale čepy pro připojení 52 cm od země to znamená, že mě budou ramena směřovat nahoru.
jaký je váš názor na takovou úpravu, že bych nechal udělat výpalky, které jsou na boku pluhu a drží v nich ta zalomená hřídel s čepy a připojovací čepy na pluhu bych dal níž tak o těch12 cm aby ramena byla aspoň vodorovně.
bude to orat nebo nastane nějaký problém ?
díky za rady
Jirka

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pluh PN 252

#19 Nový příspěvek od thovt »

Traktor měl bý mí rozchod kol 102 cm. Měřeno střed pneumatiky.
Pluh by měl být podélně a příčne vyrovnaný jde to od oka kdo to neumí pomůže vodováha, poté nastavit na třetím bodě aby špička pluhu směrem dolu asi 4°.
Pracovní hloubka je optimalní 20 cm . Ora se na plovoucí polohu nastaveno na hydraulice.
Ramena u traktoru při orbě nejsou uplně vodrovně ale tvoří pomyslný pravoúlý trojuhelník (přeponou trojúhleníka jsou ramena).

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Pluh PN 252

#20 Nový příspěvek od rosch8 »

Len ta opravim, 102 je svetla sirka medzi pneumatikami, takze vnutorne steny pneumatiky od seba na 102. Stredy kolies budu na vacsom rozmere. Podla sirky pneu.
A spicka prveho pluzku by mala byt v zakryte s vnutornou stenou pravej pneumatiky. Ta sa sucha o stenu predoslej brazdy a aj pluh by mal brat sirku od tejto bocnej steny

kovozem
Příspěvky: 129
Registrován: stř bře 16, 2011 6:36 am
Bydliště: prostějovsko

Re: Pluh PN 252

#21 Nový příspěvek od kovozem »

thovt píše:.........Ramena u traktoru při orbě nejsou uplně vodrovně ale tvoří pomyslný pravoúlý trojuhelník (přeponou trojúhleníka jsou ramena).
tomuto úplně nerozumím, znamená to, že ramena směřují nahoru k pluhu ?
jde mě právě o to, že když připojím pluh tak ramena budou směřovat nahoru, protože výška čepů na pluhu bude asi o 12 cm výš než výška čepů na traktoru/měřeno od země/
myslel jsem, že ramena při orbě musí být minimálně vodorovně nebo směřovat dole směrem k pluhu.
a jak by to bylo kdybych předělal čepy na pluhu níž - fungovalo by to nebo by pluh neoral ?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pluh PN 252

#22 Nový příspěvek od thovt »

Ano, na třetí větu , ale musí být pluh zahloubený v zemi, tohle nastavení snižuje tah na hydraulický válec(pístnici) při orbě.
Když se to vezmě hydraulika jen zvedá , pluh orá sám rovně, na hloubku orby má kolečko.
https://www.youtube.com/watch?v=LaUjKfVVo8U
https://www.youtube.com/watch?v=rLP31ak3SYU tady je chyba pluh je moc zahlouben v zemi.

Bude orat i když to maš ted v tomto stavu.
Zasahovat do pluhu to už musíš o tom něco vědět.

Venda4011
Příspěvky: 2
Registrován: čtv srp 31, 2017 10:58 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pluh PN 252

#23 Nový příspěvek od Venda4011 »

Ahoj, sháním ostří na pluh Roudnické výroby PN 532 ostří je značně orezlé takže jsem naměřil přibližné rozměry: 24x32x11cm. Rozteč šroubů 12cm.
  Taktéž sháním ostří na pluh Roudnické výroby PN252 přibližně naměřené rozměry 36x46x12cm rozteč šroubů 16,5cm.
 Rovněž sháním k tomuto pluhu ostří předradliček přibližné rozměry 16x22x8,5 rozteč šroubů 7cm.

Pokud nic takového už nelze sehnat, existuje nějaká náhrada? Na e-shopech jsem nic nenašel.

Poslední otázka je zda někdo nevíte přesné origo barevné provedení těchto pluhů

Předem děkuji za odpověď.

Edda
Příspěvky: 32
Registrován: úte říj 10, 2017 12:41 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pluh PN 252

#24 Nový příspěvek od Edda »

Ahoj, sehnal jsem ostri na pluh Pn252. Je trošku delší tak se ptám zda musí být zároveň s odhrnovačkou, nebo jestli můžeš zůstat takhle delší v přední části.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pluh PN 252

#25 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj, ostří pluhu v přední časti muže přesahovat odhrnovaní desku ,zadní čast ostří by neměla přesahovat odhrnovací desku jinak zbytečně nabíra půdu, nic ji neotáčí.

Edda
Příspěvky: 32
Registrován: úte říj 10, 2017 12:41 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pluh PN 252

#26 Nový příspěvek od Edda »

V odkazu přikládám foto o co jde. https://postimg.cc/image/2pg404encb/

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Pluh PN 252

#27 Nový příspěvek od thovt »

Ano, to je přesně jak jsem psal , ostří posuň tak,aby roh odhrnovací desky byl proti zadnímu rohu ostří, jak řečeno posuň ostří asi 4mm do zadu.

Tím zmenšuje opotřebení odhrnovací desky, nezvětšuje se orební odřezek půdy( zaběr pluhu).

Odrhnovací deska dost zrezivěla i trochu vyžrana od rzi, zalešti tímto koutoučem https://www.hobynaradi.cz/kotouc-brusny ... 0-mar-pol/

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Pluh PN 252

#28 Nový příspěvek od DYK »

Taky jsem to na jednom pluhu řešil, no udělal jsem to tak, aby zadek byl jako na fotce, ale předek aby plynule navazoval či přecházel na desku či z desky na ostří. Prostě předělat díry a zezadu zkrátit ostří. Teda nejprve jsem ty původní díry zavařil až potom měřil a dělal nové. Až to všechno pasovalo tradá ke kováři.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Edda
Příspěvky: 32
Registrován: úte říj 10, 2017 12:41 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Pluh PN 252

#29 Nový příspěvek od Edda »

Ke kováři? Jsem začátečník, nic o tom nevím.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Pluh PN 252

#30 Nový příspěvek od DYK »

No já bych si nechal vykout ostří, ale to jsem já, jiný třeba ne.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“