Výběr kombajnu na obilí

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#166 Nový příspěvek od jano »

Tiež som mal kedysi malý kombajn. A až po mnohých rokoch som zistil, že mi klže hlavný remeň a sitá neboli čisté. Dobré je zistiť skutočné obrátky, lebo kombajn každý bol skonštruhovaný dobré a rátali z ďaleko "nečistejšími " porastami, ako sú teraz.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#167 Nový příspěvek od j.kubec »

Trasáky se říká čemu?
Jsem mechanik elektrotechnik. Toto je můj první kombajn a nevyznám se v terminologii. Po mechanické stránce jsem základy zvládnul a téměř čistě vymlátil. Ze začátku to bylo hodně ladění, ale po vychytání přítlaku bubnu a nastavení žaluzií či jak se to jmenuje nad sítama to bylo čistě vymlácené a zrno nešlo na pole. Jinak s ucpáváním sít jsem problém neměl, stačilo mít přední žaluzii nastavenou tak akorát a zadí více otevřít aby se ulámané klásky vracely zpět do bubnu. S kombajnem se učím a pokračování bude jak mu dokončím ubytovaní. Zatím musí vydržet pod plachtou na podzim bude doufám pod střechou a v zimě dostane potřebnou údržbu, jestli čas dovolí. Pár věcí se najde na opravu a vylepšení. Zatím mám kombajnu plné zuby to horko a slunce bylo hrozné :cert: . Strávil jsem na něm sice jsen čtyři dny, zato uvařený jsem na měsíc :D . Nyní se budu opékat na pásovce, aby bylo dřevo na jeho bydlení. Není to žádný mladík slaví 35 let ale na dešti ho nechci nechat, byla by ho škoda.

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#168 Nový příspěvek od cont33 »

trasaky su tie po ktorých ide slama. je to na klukovom hriadeli. nie su zospodu kryté a tak sa tam neda dať starý klinový remen ako sa daval do e512. ktorý pri pohybe sam vyražal ostiny.


http://imagestack.co/48224550-claas-com ... cie-5.html
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#169 Nový příspěvek od j.kubec »

Aha teď užchápu. Dlouhé vedení, soryy. Vytřásadla po našem. tak to vím o co jde. S těmy problém nebyl vše bylo bez problému a téměř čisté bez slámy. Na přiložené fotce jde o buďto starší provedení nebo to je trochu vyrabované. Mám tam toho trochu jinak něco navíc něco chybí. Až kombajn někdy odplachtuju pofotím. Škoda, že jsem na něj nesehnal žádnou dokumentaci. Hlavně že pracuje jak má.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#170 Nový příspěvek od thovt »


j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#171 Nový příspěvek od j.kubec »

Mockrát děkuji. To je přesně to co jsem hledal a nenacházel. U poláku by mě to nenapadlo hledat. Díky 8)

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#172 Nový příspěvek od vladman »

Ahoj, akú výmeru si s tým zvládol pomlátiť za hodinu? Alebo tak celkovo napr. za deň....A ešte by ma zaujímala spotreba nafty...Dík :)
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#173 Nový příspěvek od cont33 »

výmera aj spotreba je u kombajna staršieho dáta výroby velmi premenlivá vec,,, všetko záleží od porastu.... z compactom 25kou čo ma zaber 2,20 som dal kedysi za den 2,2 ha reži ktorá bola tak vysoká že s nej nebolo ten kombajn skoro ani vidieť... ten perkins mal čo robiť aby to utiahol. A spotreba 45 litrov za den. Ked je porasť zelený nepostriekaný tak je to tiež problematické z hodinovým výkonom ale zase ma to dostatočne velkú mlaťačku a zvlada aj zelené... Tam kde E512 nemala šancu compact chodil jak navonaný frajer... :) Skratka je to velmi premenlivé
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#174 Nový příspěvek od j.kubec »

Dělal jsem si pro sebe, tak jsem nikam nepospíchal a jel hodně pomalu. Spotřeba okolo 30l/ha, při výkonu 1ha+-3h. Pokud mám správné informace, oproti 25 compactu má 30 výkonější motor, širší lištu a větší mlátící buben. S lepší průchodností materiálu je to pravda. Dokonce by si nechal i líbit oves v noci. Jel jsem do 23:00 a žádný problém s vlhkostí, jako u E512.

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#175 Nový příspěvek od romek007 »

Zdravim, ma nekdo zkusenosti z kombajnem JD 430 vcetne dostupnosti ND? Popripade jeho technicke data? diky

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#176 Nový příspěvek od jano »

pár hodín som ho užíval, má ho sused a je na predaj. Je plne funkčný.

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#177 Nový příspěvek od romek007 »

Jake jsou poznatky? Bylo by mozno od souseda zjistit technicke udaje? mam moznost ho koupit ale je tam spatny motor a nemuzu zjistit co je to za typ :(

jano
Příspěvky: 1038
Registrován: ned črc 08, 2007 9:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#178 Nový příspěvek od jano »

Motor (zo štítku) JD 430 r.v. 1965.
Motor: JD, der Serie 049 53 2CD,Type M53 ZD
Made in France
To asi moc nenapovie.
Nuž treba prísť sa pozriet :-/
Sadneš a ideš. Záleži koľko ha potrebuješ robiť. Mne sa žatva páči keď trvá 5 dní, 15 no dá sa prežiť, ale nie 51 - vtedy som ho mal požičaný, lebo môj mercedes už nechcel robiť...

Uživatelský avatar
romek007
Příspěvky: 231
Registrován: ned říj 27, 2013 6:11 pm
Bydliště: Třinec

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#179 Nový příspěvek od romek007 »

Mam moznost ho koupit za 20tis z pridrenym motorem oplati se to?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#180 Nový příspěvek od Antony30011 »

Neoplati. A predej mi prosimte kontakt na prodejce :D :friends:

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“