Výběr kombajnu na obilí

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Wlabajski
Příspěvky: 71
Registrován: stř pro 31, 2014 5:57 pm
Bydliště: Nitra

Re: Claas vs. Fortschritt

#151 Nový příspěvek od Wlabajski »

Ezo: prečo Claas a E512? A prečo nie :) Ale je to najmä preto, že sú to najčastejšie kombajny v inzerátoch. Tie Claasy bývajú aj s kabínou (dobastlenou) a niektoré typy majú záber cez 2,5m čo sa mi celkom páči. A ten E512 som už odpísal, je to ozaj heblo, potrebujem niečo ,,skladnejšie,, :) . A už máš ten drtič na MF? Aj ja by som radšej kombajn s drtičom, lebo slamu nevyužijem.

Uživatelský avatar
ezo
Příspěvky: 37
Registrován: čtv lis 07, 2013 12:50 pm
Bydliště: Trenčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Claas vs. Fortschritt

#152 Nový příspěvek od ezo »

claasy su v poho, tiez som skoro kupil Europu, sedu, zhodou okolnosti kusok od Nitry, motor origo perkins-sepot kvetin, samotny kombajn uz tak super nebol, dlho stal nepriktryty na dazdi a celkovo dost "unaveny" a neskutocne vysoky - taky nekompaktny, mi pripadalo akoby inzinieri urobili kombajn a potom si spomenuli na zasobnik tak ho narychlo dorobili, musel by som prerabat sopu aby som ho tam napratal, podla mna by bola skoda sustredit sa len na claasy, ked ti zivot, resp. bazos ponukne zachovaleho fergusona alebo Eppla

drtic nemam, sused ma predbehol, kupil do trojbodu ten cesky, tak tento rok mi prebehol strnisko, nie je to sice taky prach ako po novych kombajnoch, ale poznat to bolo pri zaoravani riadne

inak z tej kabiny mam zmiesane pocity, na jednej strane sa nenazeres tolko prachu, ale na druhej strane tam musi byt peklo, ktosi spominal, ze v 512 namerali skoro 50 C v kabine, nehovoriac o tom, ze tie kombajny vyzeraju ako z prvych sci-fi filmov

Wlabajski
Příspěvky: 71
Registrován: stř pro 31, 2014 5:57 pm
Bydliště: Nitra

Re: Claas vs. Fortschritt

#153 Nový příspěvek od Wlabajski »

Hic V kabíne je zaručený :), O tom netreba ani diskutovat
len keď som videl chlapíka na tom spomínanom Columbuse ako sa mení V tvári na cigána počas kosenia tiež ma to neláka.Zhorený ksicht,krvavé oči A pľuzgiere na gambe,takto si ho pamätám. :)
A narazil som aj na kombajny ,, Kola,, nemáte niekto doma? Bol na predaj niekde pri Holici.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#154 Nový příspěvek od j.kubec »

Trvalo to sice déle, ale vyplatilo se počkat. Včera jsem si dovezl v perfektním stavu Claas compakt 30
Obrázek
Ještě se s ním naučit pracovat. Nemáte někdo k tomuto kombajnu dokumentaci?
V bazaru měli ještě jelena 330 a jednoho claase
Obrázek

oshurty
Příspěvky: 1343
Registrován: čtv led 15, 2015 10:05 am
Bydliště: Praha 6

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#155 Nový příspěvek od oshurty »

tohle téma mě navnadilo abych se podíval po netu co se všechno dá koupit. Netušil jsem , že se ještě dělají i takovéto stroje:
http://www.landwirt.com/ez/index.php/kl ... age/436541

Uživatelský avatar
pasa444
Příspěvky: 1730
Registrován: pát srp 07, 2009 11:23 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#156 Nový příspěvek od pasa444 »

j.kubec píše:Trvalo to sice déle, ale vyplatilo se počkat. Včera jsem si dovezl v perfektním stavu Claas compakt 30
Obrázek
Ještě se s ním naučit pracovat. Nemáte někdo k tomuto kombajnu dokumentaci?
V bazaru měli ještě jelena 330 a jednoho claase
Obrázek
krásný kombajn se ti povedl , to máš přímo z De? Nebo od nás? za kolik měl toho jelena?

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#157 Nový příspěvek od j.kubec »

Koupeno přes český bazar přímo pro nás v Bavorsku. Doprava k nám vyšla na 10 tácu. Vypadá hodně dobře, je vidět že o něj bylo dobře postaráno.
Jelen vycházel přes 100, ale nevím přesně. Měl jsem oči jen pro claase. Ostatní mě nezaujali nebylo to ono :red: . Přeci jenom Claas je Claas konstrukčně je v těchto malých starších kombajnech nejdál. Ještě se s ním naučit a mám po starostech jak sklízet. Ke kombajnu nám ještě řadu příslušenství, takže se s ním nechá sklízet snad kromě kukuřice všechno od travin přes obilí, řepku po luskoviny. Mě stračí teda jen to obilí :) .

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#158 Nový příspěvek od Matúš »

Parádny kombajn 8) 8)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#159 Nový příspěvek od Matúš »

Inak to je od pána Tučeka? Nie je to toto? http://stroje.bazos.cz/inzerat/49438191 ... RTICEM.php

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#160 Nový příspěvek od j.kubec »

Není. Sehnali to pánové z agrobazaru u Jilemnice. Jsou tam velice ochotní a techniku před prodejem důkladně prohlédnou a většinou i rozeberou z důvodu kontroly. Vše promažou a připraví na sezonu, aby vše vydrželo. Známý si u nich chtěl koupit nahrabovač sena, který zrovna dovezly z německa. Neprodaly mu ho dokud nebyl prověřený, tak si musel týden počkat, ale má jistotu že má ložiska a převody v pořádku.
Ten pán z Klatov pokud se nepletu a je to ten samí nezajišťuje dopravu. Takže zaplatíte a pak jedete do německa pro stroj. To je jednodužší si to najít v německu a bazarech rovnou sám a je to levnější. Jenom je problém s dopravou ta je dost drahá pokud nemáte vlastní. Pánové z Jilemnice toho berou více naloží veškerou techniku na vagon a pošlou si ho z Německa sem za rozumnou částku. Posuďte sami z bavorska do podkrkonoší dostat kombajn za 10 tácu je hodně za levno.

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#161 Nový příspěvek od j.kubec »

Obrázek
Compakt 30 už má pro letošek splněno. :pohar:

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#162 Nový příspěvek od Matúš »

8) Bez poruchy?

j.kubec
Příspěvky: 452
Registrován: čtv bře 22, 2012 4:50 pm
Bydliště: Dvůr Králové

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#163 Nový příspěvek od j.kubec »

Poruchy byli dvě.
První ložisko na variátoru, které bylo vysypané už když se dovezl kombajn domů. Oprava i se sehnáním ložiska zabrala asi hodinu. A to prodejna ložisek je patnáct kilometrů daleko. :prace:
A druhá "závada" byl prasklý nýt. Potkal jsem šutr a kose se moc nezdál :'( . Přenýtování bylo za minutku, ale vymontovat kosu a zadělat zpět trvalo necelou hodinu.
Na ty naše pole je to dobrá mašina. Jenom se s ní naučít.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Stal jsem se atrakcí. To se vyrojilo fotografů a čumilů :smich:

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#164 Nový příspěvek od Matúš »

Tak to nie je až také zlé 8) Na naše polia to je tiež ideál. Minulý rok mi kosil Fortschritt E 514 a včera Massey Ferguson 86, to je niečo podobné, ako máš ty, možno trochu staršie. A s MF som spokojný viac 8)

Uživatelský avatar
cont33
Příspěvky: 3250
Registrován: úte říj 21, 2008 10:11 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Sklízecí mlátička - Kombajn

#165 Nový příspěvek od cont33 »

[quote="j.kubec"]Poruchy byli dvě.
První ložisko na variátoru, které bylo vysypané už když se dovezl kombajn domů. Oprava i se sehnáním ložiska zabrala asi hodinu. A to prodejna ložisek je patnáct kilometrů daleko. :prace:
A druhá "závada" byl prasklý nýt. Potkal jsem šutr a kose se moc nezdál :'( . Přenýtování bylo za minutku, ale vymontovat kosu a zadělat zpět trvalo necelou hodinu.
Na ty naše pole je to dobrá mašina. Jenom se s ní naučít.

Hlavne čistiť trasaky... Ostnačka upchava trasaky. Potom ma velké straty.
ak niekto niečo chce tak pisať na cont7133@gmail.com Už tu niesom. V poslednom čase zaberá miesto každý príspevok.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“