Nastavení pluhu na orání

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1238
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Nastavení pluhu na orání

#1921 Nový příspěvek od kaja.h »

Katrová pila je dobrá na noze . Do všeho.
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20931
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nastavení pluhu na orání

#1922 Nový příspěvek od ota »

Jó vidíš to je správný materiál, máme z něj doma motyčky. Pořát jsem dumal z čeho to je a nemohl si vzpomenout. A jak píšeš, z katrové pily. Teď mě to seplo. Ta tulaj je k tomu materiálu pájená mosazí. Buďto dřív autogenem, nebo teď CuSi 3 argonem. 8)

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5495
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Nastavení pluhu na orání

#1923 Nový příspěvek od thovt »

Na leštený nerez se nelepí hlína

Vedra
Příspěvky: 1386
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nastavení pluhu na orání

#1924 Nový příspěvek od Vedra »

https://allegro.cz/nabidka/lezite-podmi ... 4214083365

Případně toto, zas trochu jiná geometrie má to nějaké výhody nevýhody proti tomuto?

https://www.ags-shop.cz/cz/e-shop/24068 ... nosem.html

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5495
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Nastavení pluhu na orání

#1925 Nový příspěvek od thovt »

Je to jen aby šel lépe pluh do težké země.

Vedra
Příspěvky: 1386
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nastavení pluhu na orání

#1926 Nový příspěvek od Vedra »

Tak jsem měřil a zjistil, že pluh je vlastně 2x30 a vzpoměl si že jsem před mnoha lety koupil ostří na PHX 35 protože bylo ve slevě :-/ tak jsem ho zakrátil, převrtal díry a uvidíme. Asi budu muset rozorat dvůr nebo cestu, čekat do podzimu nevydržím.

Obrázek

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5495
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Nastavení pluhu na orání

#1927 Nový příspěvek od thovt »

Udělej si šablonu ostří aby mohl navářet tvrdokov vyjde ti to levněji. Nůž orební taky navař obyčejnou ocel jen vybrousíš břit.
Jinak tohle nemohlo snad ani orat, ve srovnaní je to špaček tužky.
Výška ostří je 16cm?

pavel sk
Příspěvky: 12883
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Nastavení pluhu na orání

#1928 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten lemes je uz len motyčka suda do šrotu. Ta odhrnacia doska je vpredu uz fest zdrata. To uz musi drat aj hlavu orebneho telesa. Vyhodu v tomto maju telesa s vymenitelnou preddoskou. Tie zanova furt vyvaram tvrdokovom 4 vrstvami. Vydrzia ovela viac ako bez vyvarenia. Podmienka je vrstvenie zvaru. Jedna husenka je nič. Je to dane pouzitou elektrodou.

Vedra
Příspěvky: 1386
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nastavení pluhu na orání

#1929 Nový příspěvek od Vedra »

No dobře neoral to je jasné, hlavně zadní radlice nechtěla jít do země. Částečně to řešila klec do které jsem dával kameny jako zátěž.

Obrázek

Šablonu jsem si udělal to mě napadlo, Ano výška ostří je 16cm a odhrnovačky jsou už taky na výměnu. Možná je zatím jenom vyvařím přes měděné kopyto klasikou G3Si1, tvrdokov drát max 1mm a 5kg cívka se asi nedělá koukám a elektrodou moc nevládnu.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5495
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Nastavení pluhu na orání

#1930 Nový příspěvek od thovt »

OK 67.60 tohle taky stačí.

traktoristaPB
Příspěvky: 306
Registrován: sob kvě 14, 2011 8:08 pm
Bydliště: PB

Re: Nastavení pluhu na orání

#1931 Nový příspěvek od traktoristaPB »


Vedra
Příspěvky: 1386
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nastavení pluhu na orání

#1932 Nový příspěvek od Vedra »

15 kg cívka mi za a) do svářečky nevzleze za b) bych ji měl na 10 životů. Orám 0,25 hektaru pole a 0,3 hektaru rozdupané louky (zimoviště skotu) ročně.

palobobo
Příspěvky: 1931
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Nastavení pluhu na orání

#1933 Nový příspěvek od palobobo »

Na tu rozlohu to teda navar cimkolvek a bude ti to sluzit dlho. Ja som mal zodranu tu odvalnicu ci ako sa to vola tak som to vyrezal vovaril tam beznu pasovinku zvaril elektrodou a oralo to este hektare v pohode.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15877
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Nastavení pluhu na orání

#1934 Nový příspěvek od oco13 »

Chalani a dať si to vyrezať z hardoxu na mieru?

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20931
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Nastavení pluhu na orání

#1935 Nový příspěvek od ota »

Oco o Hardoxu jsem tu kdysi už psal. Není to moc vhodný materiál na práci se slámou, kemením.
Nechci vám do toho moc kafrat. Ale co se kdysi dávno tomu opravovaly desky, nebo odřené hrany, podobné věci, když se to nevlezlo do výhně, navářelo se to. Nepamatuju se, že by na to měl spešl elektrody, drát. Prostě vzal EBčko a nasoukal tam haldu housenek. Vzal Bulharskýho karbika a obral co šlo, aby to vypadalo. A hurá s tím do rázu. Dříve se desky neměnily jako na páse. Třeba se sundali, nasadli se druhé a ty první se ,,opravili". Vyvařilo se to klasicky tou elektrodou. Když pantatík oral détkem spotřeba byla, a nekupovalo se to. Želka nakovat a desky vyvařit. Za sezonu by jich museli koupit vagon. Tvrdokov je dobrej, ale jen jako povlak. Mám tu návarové elektrody a mám navařené různé věci. Ale třeba klín na štípačce. Jen tak poslední vrstvu. Je to křehké. Ulítne to hned. A druhá věc je, když chceš nabrousit třeba tvar, nebo ostří je to masakr. Trvá to třeba 2 h než to odebereš. Dobré na to nasadit koutouč od Cubitronu. Tím to jde. Jinak klasika se po tom jen smýká.
Jinak desky se občas objevují i v inzercích. Koupili jsme kdysi plné kolečko desek, želek, splazů k Roudnickému pružinou jištěnému pluhu i s pluhem za 5000 Kč. Jen samotné desky by stály 8000 Kč co tam byly. Ale chce to sledovat inzerci.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“