Nastavení pluhu na orání

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 624
Registrován: stř črc 04, 2007 6:28 pm
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

#46 Nový příspěvek od kysmen »

je to jen plech 1,5 mm, ten ohne hned jak se teleso opøe . Mìl by tam být profil
JEDE TRAKTOR JE TO ZETOR JEDE DO HOR ORAT BRAMBOR
http://kysmen.wordpress.com/

Uživatelský avatar
bibos
Příspěvky: 985
Registrován: stř črc 04, 2007 1:14 pm
Bydliště: 25801
Kontaktovat uživatele:

#47 Nový příspěvek od bibos »

to se asi pøeklep - myslim 1-1,5 cm :-/

Uživatelský avatar
Rostislav
Příspěvky: 235
Registrován: ned lis 18, 2007 11:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#48 Nový příspěvek od Rostislav »

Chlapi já jsem postavil pluh ,o geometriji jsem toho vìdìl jen z doslechu ,ale chtìl jsem si ušetøit prácu.Rola je ve svahu oøu po vrstevnici abych nemusel jezdit dokola tak mám škobrták.Už za ty roky sem ho párkrát ohnul.Døív když ještì žil soused oral jsem i jemu jednu rolu mìl na rovinì lidi to se oralo jedna báseò. Doma v tom svahu, zaprvé musím za sucha a když se bldì rozháž hnùj to su potom tance.Brázdy vypadají jak když hada ženeš.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#49 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Jak máte na obracecím pluhu vyøešeno to obracení , že když je tam dvojèinný hydr.válec tak vlastnì když zaènu pøeklápìt rochadlo na druhou stranu tak ètvrt kruhu se píst zasouvá a druhou ètvrku se vysouvá . A jak je øešeno to aby se vždycky pøehoupl pøes tu ètvrtku kruhu ?
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
Rostislav
Příspěvky: 235
Registrován: ned lis 18, 2007 11:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#50 Nový příspěvek od Rostislav »

Bohuže ne ní to ideální jeslikož v tu dobu jsem nesehnal pístnici dostateèné délky tak v držáku pístnice (horní rameno)je udìlaná drážka a v ní jezdec s èepem a na nìm drží pístnice,zajištìný kolíkem. Jak to funguje . Píst zatáhnu tím zdvihnu radflice zhruba 30 stunòù od svislé osy vytáhnu kolík potáhnu za radlice (k sodì) jezdec který byl v drážce dole jede nahoru a jak se radlice pøeklopí zase jede dolù a mám radlice na opaèné stranì .Jezdec dole zajistím vysunu píst (radlice jdou do pracovní polohy) .zapnu plovoucí polohu a jedu.
Když je dostateènì dlouhá pístnice tìsnì pøed horní (úvratí ) pøehodíš páku h.ovladaèe naopak (je to cvik)pluh pøeskoèí pøes hor.úvra setrvaèností.
Obrázek
Snad to pochopíš strašnì blbì se to popisuje kdyby nìco napiš dotaz.Mám pluh už zazimovaný tak èerpám jen fotky co mám až zamrzne tøeba nafotím víc.

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#51 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

A jak to maji udìlaný pluhy seriovì vyroby myslim ty nové ty tak podle mnì písty nemaji jestli tam je hydromotor ? Tìzko øíct :-/
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
Rostislav
Příspěvky: 235
Registrován: ned lis 18, 2007 11:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#52 Nový příspěvek od Rostislav »

Tak opravdu to jsem nezjišoval mì staèí to co mám .Né že by nebylo co vylepšovat, ale abych øek pravdu už mì to zas tak nebere.Já rád neco zlepším upravím ,ale nové se mi zkrátka už nechce dìlat.

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: Nastavení pluhu na orání

#53 Nový příspěvek od PETER+ »

Na velkých pluhoch som videl na otáčenie dva kypre skoro pri sebea na ose otáčania boli držiaky ako parohy, nezaberá to moc miesta keď je jeden celkom hore druhý je nadoraz dole a pri otočení naopak. Neotáča to celkom 180° trošku menej, ráta sa s tým že jedno koleso ide v brázde takže netreba celkom preklopiť. Pluh je v rovine a traktor šikmo v brázde.

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Nastavení pluhu na orání

#54 Nový příspěvek od fastrac8250 »

Jarda 4x2 napsal:
Ještì jak je na pluhu osøí tak to se naostøí že se naková nebo jaký jsou postupy když je tupé ?


panacku to se kupuje nove ;-) kdysi jeste kdyz u nas ve vsi byl stary kovar tak nam je koval na starej pluh 4 privata pac tam se tolik neuorali ale co ted oram s tim 6 radlicnakem tak jak je tezkej tak z tech nakladu zbyde max tak 10cm a tam uz neni co nakovat...

u nas sa to ostie navaruje nejakym abrazivnym prvkom alebo spekanym karbidom

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Nastavení pluhu na orání

#55 Nový příspěvek od fastrac8250 »

roman-ke napsal:
Chcem sa opytat:
Vcera som skusal orat. Je normalne ze traktor ma pri orani tendenciu ist do prava? Alebo mam nieco,niekde zle? Kolesa mam totiz vytocene do lava, prave koleso (predne a samozrejme aj zdne:-) je v brazde... keby som kolesa narovnal, traktor by "usiel" do prava (do uz pooraneho)
Jedna sa o jednoradlicny pluh, a traktor Rolsik
[img][img]http://www.postimage.org/aVfgZSi.jpg[/img][/img][/url]
Máš smetenej splaz -to je to železo co se opírá o brázdu. Traktor musí jet rovnì.

traktor musi ist rovno asi mas zle nastaveny uhol stlpic pluhu voci nezoranej ploche ktory je 90 stupnov alebo nemas rovnaky zaber pluhov

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Nastavení pluhu na orání

#56 Nový příspěvek od fastrac8250 »

[jarda 4x2 napisal]A jak to maji udìlaný pluhy seriovì vyroby myslim ty nové ty tak podle mnì písty nemaji jestli tam je hydromotor ? Tìzko øíct :-/[/quote] bud su tam dva hydraulicke piesty alebo jeden pri tom jednom je to nejak vyriesene ze ked sa pluh otoci o 90 stupnov tak ho to prehodi ale nei vzdy sa to podai skor ostane troska pod 90 stupnov a musis ho vratit spat a urobit otocenie znova ja tiez sa snazim prist na princip otacania pretoze po vyneme cerpadla mi uz pluh neotaca predtym mi asi cerpadlo davalo vacsiu litraz a preto ho otocilo ale teraz akosi uz sam mu neche :'( a rozmyslam nad dvomi piestami snad neco sa mi podari keby si chcel vidiet tak pluh mam odfoteny v sekcii traktory4x2 domaci supa:http://www.postimage.org/image.php?v=aV2XGDf0

Jiřin
Příspěvky: 1281
Registrován: úte zář 11, 2007 9:29 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re:

#57 Nový příspěvek od Jiřin »

Rostislav píše:Bohuže ne ní to ideální jeslikož v tu dobu jsem nesehnal pístnici dostateèné délky tak v držáku pístnice (horní rameno)je udìlaná drážka a v ní jezdec s èepem a na nìm drží pístnice,zajištìný kolíkem. Jak to funguje . Píst zatáhnu tím zdvihnu radflice zhruba 30 stunòù od svislé osy vytáhnu kolík potáhnu za radlice (k sodì) jezdec který byl v drážce dole jede nahoru a jak se radlice pøeklopí zase jede dolù a mám radlice na opaèné stranì .Jezdec dole zajistím vysunu píst (radlice jdou do pracovní polohy) .zapnu plovoucí polohu a jedu.
Když je dostateènì dlouhá pístnice tìsnì pøed horní (úvratí ) pøehodíš páku h.ovladaèe naopak (je to cvik)pluh pøeskoèí pøes hor.úvra setrvaèností.
Obrázek
Snad to pochopíš strašnì blbì se to popisuje kdyby nìco napiš dotaz.Mám pluh už zazimovaný tak èerpám jen fotky co mám až zamrzne tøeba nafotím víc.
Kdyz se tak na to koukam, ten pluh je hodne lehky, kdyz se tam predela cep co drzi oko pistnice na pluhu blize ke ose, zmeni se paka a tudiz i vzdalenost, kterou ten pist musi vykonat. Pak uz se nemusi rucne za nic tahat.

kovo-zemědělec
Příspěvky: 68
Registrován: ned črc 22, 2007 8:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nastavení pluhu na orání

#58 Nový příspěvek od kovo-zemědělec »

Chlapi po letošním orání řešíme problém jestli neposunout nastavovací kolo zezadu pluhu blíže k traktoru.
Co vy na to jedná se o 2-radličný pluh za 3011
Přílohy
IMG_2843nt.jpg

Uživatelský avatar
stano 4011
Příspěvky: 1157
Registrován: ned črc 22, 2007 9:12 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nastavení pluhu na orání

#59 Nový příspěvek od stano 4011 »

urcite bi malo bit medzi hlavami

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Nastavení pluhu na orání

#60 Nový příspěvek od fastrac8250 »

no ja som proti ja ho mam v zadu a som spokojny je to lepsie nez by bol v strede

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“