Nastavení pluhu na orání

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#16 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Ještì jak je na pluhu osøí tak to se naostøí že se naková nebo jaký jsou postupy když je tupé ?
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#17 Nový příspěvek od Chudej farmar »

panacku to se kupuje nove ;-) kdysi jeste kdyz u nas ve vsi byl stary kovar tak nam je koval na starej pluh 4 privata pac tam se tolik neuorali ale co ted oram s tim 6 radlicnakem tak jak je tezkej tak z tech nakladu zbyde max tak 10cm a tam uz neni co nakovat...
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 624
Registrován: stř črc 04, 2007 6:28 pm
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

#18 Nový příspěvek od kysmen »

na to že seš chudej farmaø tak pìknì rozhazuješ! :smich: minimálnì jednou to musí jít potahnout. Na co jsou ty buchary v kovárnách? (Teda alespon pøed 20 rokama byly když sem se chodil dívat jak se to v JZD dìlá)
JEDE TRAKTOR JE TO ZETOR JEDE DO HOR ORAT BRAMBOR
http://kysmen.wordpress.com/

Uživatelský avatar
Chudej farmar
Příspěvky: 875
Registrován: čtv črc 05, 2007 10:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#19 Nový příspěvek od Chudej farmar »

to uz se davno nedela.... neni kdo by to delal a na cem.. a jeste jedna vec kdyz mas dobre serizenej pluh a dobrej pluh neni co natahovat ty jsou proste oorane az na samej kraj slupice ;-) natahovalo se to z duvodu ze byli tupe aby lezli do zeme ale kdyz tam jdou i bez toho neni duvod... nehlede na to ze ty dnesni naklady(ostri) no jak bych to rekl proste setri se vsude a bohuzel i na tomhle se na matrialu setri :'(
Studoval jsem fakt rád miloval jsem Suchdol CZU - Holky, chlast, pohoda :-) ted uz jen práce ale dělám jako jeden z mála to co me baví :-)

5 traktorů, 170ha, 40ks dobytka... vše v podstatě dělám sám :-)

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 624
Registrován: stř črc 04, 2007 6:28 pm
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

#20 Nový příspěvek od kysmen »

to byli jen vzpomínky na mládí... tata byl kováø
JEDE TRAKTOR JE TO ZETOR JEDE DO HOR ORAT BRAMBOR
http://kysmen.wordpress.com/

Peter
Příspěvky: 31
Registrován: úte srp 21, 2007 3:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#21 Nový příspěvek od Peter »

Tak trochu teorie z knizky
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Peter
Příspěvky: 31
Registrován: úte srp 21, 2007 3:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#22 Nový příspěvek od Peter »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Peter
Příspěvky: 31
Registrován: úte srp 21, 2007 3:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#23 Nový příspěvek od Peter »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Prosim, upravte si poradie stranok, skenoval som to v rychlosti, prakticky na kolene. Je to iba taka zaujimavost. Kniha sa vola Mechanizacia rastlinnej vyroby od B. Prochazku a kolektiv. Je pisana v ceskom a slovenskom jazyku, podla clankov. Vydane v roku 1986. Stala 49,- Kcs, chalan za nu pyta 300,- CZK, pripadne 450,- Sk

Jarda 4x2
Příspěvky: 200
Registrován: stř črc 18, 2007 11:51 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#24 Nový příspěvek od Jarda 4x2 »

Díky za naskenování 8) 8)
V jednoduchosti je krása

Uživatelský avatar
kazos
Příspěvky: 343
Registrován: úte črc 03, 2007 10:31 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#25 Nový příspěvek od kazos »

take se k podekovani pripojim

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

#26 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Chudej farmar píše:
Jarda 4x2 píše:Kolik se tak zaorává cm když to mam na prumìrnou zahradu
heh dobra otazka uz jsem to tu jednou nekam psal do 15cm je to podmitka nad 15cm orba nad 30 cm velmi hluboka orba..

jinak k tomu roudnickemu krcale to mas privat ze? my ho mame taky a zlusenost nic moc do zeme se mu moc nechtelo a naklady moc neuoral je to 4 a tahalo se to 8011. ted taham s Verunkou 6 radlicnej (6x35) B201 to je uplne jine kafe to ora uplne samo ma to teda telesa z PHX :) kolo musi byt v brazde a pluh pak v rovine nastavujes to na ramenech hydrauliky jinak to nepoleze do zeme.. to ze ti taha predni kolo z brazdy to mas spatne nastaveny pluh do strany ma tendenci traktor vytlacovat a pak je i vetsi spotreba atd... jak jste psali o pluhach co se jezdi kolem traktoru(jestli jsem to dobre pochopil) mimo brazdu tak to se jmenuje ON LEND a je to predevsi pro velke pasove traktory ktery by tezko v brazde jezdili ;-)
Ano máme Privat 230 a maximální spokojenost 8) Jinak ti mùžu øíct,že znám soukromníka který má Case traktor a má Priváta 430 roto a chtìl si koupit fungl novej Lemken páskové radlice pneumatické jištìní a když mu maníci pøijeli s novým pluhem na pøedvádìèku,tak se jim ani nezaoral do zemì a když vzal Privata tak ten šel jak oheò,ale už byl ve špatném stavu,tak proto chtìl nový.

Uživatelský avatar
Standa
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 08, 2007 12:41 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

#27 Nový příspěvek od Standa »

Mám jenom takovou poznámku k opravám radlièek.Mùj otec je svého èasu koval z listových pér z vagonù,ale to už je pìkná øádka let,už je 15 rokù v dùchodu.Takové to byli èasy.Dneska už by to nikdo nezaplatil.Ono totiž za soudruhù byl nedostatek všeho-nejen pomeranèù. ÈÁGOS!!!
Jednou měř,třikrát řež!
Loc: 50°17'38.348"N, 12°48'54.89"E

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

#28 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Jo z vagonù ;-) to je super matroš (15260 tøída a urèitì to zakalil na 60HRC) Dnes se vìtèinou bøity dìlají z oceli 12090 a kalí se jen na 45HRC,ale jsou i k dostání kvalitnìjší.Pro pøedstavu pilník má kolem 60HRC tvrdos,bìžnì se kalí 53-58HR(høídele,ozubená kola atd)

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 624
Registrován: stř črc 04, 2007 6:28 pm
Bydliště: Kostelec
Kontaktovat uživatele:

#29 Nový příspěvek od kysmen »

co to je za šifry , já znám jen grafit topaz korund diamant :)
JEDE TRAKTOR JE TO ZETOR JEDE DO HOR ORAT BRAMBOR
http://kysmen.wordpress.com/

Krcaka1
Příspěvky: 1202
Registrován: sob črc 07, 2007 8:46 pm
Bydliště: Olomouc

#30 Nový příspěvek od Krcaka1 »

Kdo dìlá trošièku do ocelí,tak ví o èem je øeè.Tøídy ocelí máme 10-19 a 18 to jsou slinuté karbidy,oceli tøídy 10 jsou podøadné a používají se z øídka napø dùlní kolejnice oceli tøídy 11 jsou konstrukèní klasické vinkle traverzi atd,ale pozor jsou rùzné 11 napø 11373 jsou oceli bìžnì svaøitelné a druhé dvojèíslí u této tøídy udává pevnost v tahu na 1mm ètvereèný(37kg),napø 11600 je vhodná na høídele,ale je nesvaøitelná má 60kg na mm ale 0,6% uhlíku a oceli svaøitelné jsou do 0,3 a to 11373 má 0,3% a tak bych mohl pokraèovat a pokraèovat,doporuèuji si sehnat strojírenskou technologii pro prùmyslovky tam se dozvíš vìcí 8)

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“