Kultivátor za traktor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
RENDO
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 08, 2009 6:26 pm
Bydliště: Pov. Bystrica

Kultivátor za traktor

#1 Nový příspěvek od RENDO »

Zdar chlapi, uvažujem o stavbe kultivátora za 6911. Spravil som si nejaký náčrt ako by som si ho asi predstavoval. Prvé pevné radličky, potom 2 a 3 rada péra a na záver valec. Rozmery sú na obrázku, uchytenie tretieho bodu nie je zakreslené, hrúbka rámu jokel 80*60*0,3. Zaujímajú ma vaše názory na hustotu pér a radličiek a hrúbku rámu, a čo povie na to moja 6911, inak u nás je pôda skôr ťažšia.
Přílohy
kultivator.jpg

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Kultivátor

#2 Nový příspěvek od ITS »

Nikdo neodpovídá. Já to tedy zkusím.

Nekombinoval bych pevné a pružné radličky. Mám jen tékáč, ale pevnýma radličkama bezpečně zkroutím rám z 60-tky účka. Navíc ty pevné radličky v první řadě jsou náchylné k tomu, že chytí velkou hroudu a ucpou se - a hrneš hromadu. Právě tomu zabraňují ty pružné. Navíc v těžké chvíli odpruží a neohneš rám. Boční rozteč je dobrá. Délkovou rozteč bych zvětšil o 10 cm.
Je možné mít všechny radličky pevné. Je to takový podrývák, který se dostane hodně hluboko - samozřejmě ne na první přejetí. Ten rám ale musí být " z kolejnic".

Snad se někdo další přidá.

RENDO
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 08, 2009 6:26 pm
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kultivátor

#3 Nový příspěvek od RENDO »

neviem či som porozumel správne, (délkovou rozteč zväčšiť o 10 cm) tým si myslel zväčšiť vzdialenosť medzi radmi ?

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Kultivátor

#4 Nový příspěvek od ITS »

Ano.

nabocklish
Příspěvky: 1891
Registrován: ned úno 28, 2010 8:10 pm

Re: Kultivátor

#5 Nový příspěvek od nabocklish »

máš doma všechny věci na stavbu? hlavně slupice a radličky - pokud ne, bude lepší koupit za nějakých 7 tis. z bazoše tovární výrobu...

RENDO
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 08, 2009 6:26 pm
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kultivátor

#6 Nový příspěvek od RENDO »

materiál ešte nemám, zatiaľ len vyhliadnutý. Vypočítaný rozpočet :chytry: nejakých 8-9 000 Kč, prácu samozrejme nepočítam. Za tú cenu sa u nás na SK ťažko niečo zháňa a ešte aby to nebolo na druhom konci republiky :driver:, ak je to niečo obstojné v zachovalom stave tak cena sa skôr pohybuje okolo 12 000 kč plus dovoz...

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Kultivátor

#7 Nový příspěvek od jiriSBS »

Ahoj Rendo,
vyrobil jsem si kombinátor někdy po roce 80 rám z 50tky účka pera z Konu,záběr 130cm, přibližně stejné konstrukce jakou hodlaš koupit,pozemky mám na těžkých jilnatých půdách,traktor vlastní výroby o výkonu tehdy cca 10 koní a rám se mi podařilo zkroutit.Pokud máš těžké půdy jak píšeš tak bych ti jej nedoporučoval,kombinátor tohoto provedení je na lehčí půdy.Druhý kombinátor jsem vyrobil z 50tky vinklu svařeného do jeklu(dnes seženeš jekl tohoto rozměru ,tehdy nebyl k mání rok 88) Dva tyto jekle za sebou na prvém 5 pevných radlic jištěných střižným šroubem a na druhém 6 radlic taktéž jištěné,tyto jekle byly svařeny podelnýni jekly,ke kterým byl přivařen trojbody závěs.Přičně jekly byly vyztuženy pásovinou 50x6mm na výšku do písmene V takže každá radlice měla minimálně jednu výztuhu ,držáky radlic jsou přivařeny ze spodu jeklu.Za radlicemi je umístěny zubový smyk výškově stavitelný,za ním dvojice drtících válečků,válečky májí opačný směr spirály pásoviny(toto je velmi důležité pro drcení hrud),radličky jsou z pásoviny o síle 14mm z drapáku nákladače T-174.Už se mi podařilo několikkrát utrhnout střižnou pojistku(cihla nebo kámen v zemi),rám bez problému a práci to dělá perfektní.Pokud se bude dařit tak tady dám nějaké foto kombinatoru.
Čau JiříSBS

RENDO
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 08, 2009 6:26 pm
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kultivátor

#8 Nový příspěvek od RENDO »

foto pre inšpiráciu určite poteší... :potlesk:

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Kultivátor

#9 Nový příspěvek od jiriSBS »

Zde jsou slíbene fota
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

RENDO
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 08, 2009 6:26 pm
Bydliště: Pov. Bystrica

Re: Kultivátor

#10 Nový příspěvek od RENDO »

prevedenie s takýmto smykom za radlickami som ešte nevidel, zajímavé :chytry:
vyzerá to fajn... 8)

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Kultivátor

#11 Nový příspěvek od jiriSBS »

Zubový smyk a nasledující válečky dobře rozbijí hroudy, se kteryma mám velké problémy.V lehké půdě jeto schopno na jeden přejezd upravit půdu na kvalitu zahonku,já musím přejet 2-3krat,rychlost pojezdu by se měla pohybovat kolem 8km/hod.

trupka
Příspěvky: 410
Registrován: sob dub 25, 2009 8:30 pm
Bydliště: liptov

Re: Kultivátor

#12 Nový příspěvek od trupka »

aké sú vzdialenosti medzi prútmi na valcoch ?
spotreba... koľko nalejem, toľko zožerie

Uživatelský avatar
kronholec.sk
Příspěvky: 653
Registrován: ned dub 10, 2011 6:37 pm
Bydliště: Banská Štiavnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kultivátor

#13 Nový příspěvek od kronholec.sk »

kto to nazval že radličky? to sú riadne zubiská :D
koľko s tým ideš gazda do hĺbky?

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Kultivátor

#14 Nový příspěvek od jiriSBS »

Základem drtícího válce je 3/4" trubka a čtyři šestiúhelníky,vrcholy jsou na kružnici průměru 130mm,na každém vrcholu je v drážce přivařený čtyřhran,který je stočen do šroubovice.Šroubovice má na každém válci opačný směr,aby nedocházelo k posuvu hrud ,ale k jejich drcení.
Hloubka kypření je nastavená konstrukcí závěsu na 15cm,radličky jsou vyrobeny z bočních zubu rapáku na hnůj, nákladače T-174.

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Kultivátor

#15 Nový příspěvek od pavolmakys »

RENDO píše:Zdar chlapi, uvažujem o stavbe kultivátora za 6911. Spravil som si nejaký náčrt ako by som si ho asi predstavoval. Prvé pevné radličky, potom 2 a 3 rada péra a na záver valec. Rozmery sú na obrázku, uchytenie tretieho bodu nie je zakreslené, hrúbka rámu jokel 80*60*0,3. Zaujímajú ma vaše názory na hustotu pér a radličiek a hrúbku rámu, a čo povie na to moja 6911, inak u nás je pôda skôr ťažšia.
Priame postrehy:
Vymenil by som pocet radliciek prvej a poslednej rady. Su na to dva dovody. Prvy skypris si zem aj za kolesami kultivatora, druhy - pojde lahsie, pretoze zem uz bude ciatocne nakryprena, tazke vacsi pocet radliciek sposobi mensi odpor uz v trochu nakryprenej zemi.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“