Mistři orby

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Mistři orby

#76 Nový příspěvek od ITS »

Ještě odkaz na zajímavost ze stránek " Společnosti pro orbu ČR"

http://www.orba-cr.cz/ms2018.html

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Mistři orby

#77 Nový příspěvek od thovt »

Měli hezké počasí, co jsem viděl na youtube, upravdu to musel být pěkný zážitek.

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Mistři orby

#78 Nový příspěvek od ITS »

Závěrem mých několika příspěvků k mistrovství 2018 si dovolím připsat i poznatky, jak to chodí u nás.
Společnost pro orbu ČR je docela ochotnická společnost nadšenců, kteří se snaží, abychom byli vidět ve světě, kteří hledají další nadšence po celé republice, aby se ve všech krajích soutěžilo. Je problém najít rozlohou vhodné pozemky, je náročné akce zorganizovat. Je fajn, že tihle nadšenci jsou a že Česká republika je ve světě vidět. Na stránkách společnosti je k dispozici jejich internetový časopis "Rovná brázda", kde si můžete přečíst termíny soutěží. Tuto sobotu se soutěží v Opavě. Je to potřeba, protože Václav Milík končí svou kariéru a bude se hlavně věnovat úspěšnému synovi. Z toho, co vyprávěl, bylo naprosto nepochopitelné, že když je ve světové konkurenci docela dobrý ( špatní oráči již několik let na soutěže nejezdí ) a jediný jezdí na současném Zetoru, že mu ten stroj nikdo nikam dál neodveze !! Takže v Keni byli z celého pelotonu čtyři "chudobní oráči ", kteří si tam museli sehnat nějaký "potah s pluhem", na který nejsou zvyklí. Milík byl z těch čtyřech nejlepší. Čtvrtý od konce. Tuhle nevyhlášenou kategorii s přehledem vyhrál :'(
Příští rok je Amerika. To jsem zvědav, kdo tam poveze traktory. Zetor má kšeftů dost a orba je pro výrobce traktorů nezajímavá - asi.
V souvislosti s tím co jsem napsal, musím konstatovat, že je dobře, že v našem " našetraktorovém" okruhu propagujeme takové akce jako je třeba Novosadská brázda. Závody traktorů stylu autokros, nejsou tomuto stroji důstojné.

Tím jsem o mistrovství GERMANY 2018 napsal vše.
Nyní již jen čekám, kolik pokut mi přijde od německé policie. Kdybych si předem prošel ta fóra, kde se to probírá a jaké jsou sazebníky, asi bych nikam nejel. :D

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mistři orby

#79 Nový příspěvek od PULDrapalik »

A to třeba Zetor má v USA pobočku, zatím zkouší Václava přemluvit aby jel naposledy republiku, ale zatím to nevypadá,protože kdyby vyhrál tak by jel do USA. Jinak je to nejúspěšnější Čech v mistrovství světa v orbě. Kdyby to někoha zajímalo je možné nahlédnout zde http://www.bernardov.cz/index.php?nid=5 ... oid=507304

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Mistři orby

#80 Nový příspěvek od ITS »

Tak jsem se rozhodl, že ještě něco napíši do tohoto tématu.
V sobotu jsem viděl Novosadskou brázdu. Dodo a jeho tým byli schopni uspořádat akci velikostí se rovnající krajským, či celostátním mistrovstvím v orbě u nás v Česku. Klobouk dolů !! Uspořádali v amatérské oblasti naprosto profesionální závody. Je smutné, že na Slovensku nemá nikdo sílu realizovat závody v profesionální oblasti. A to jsem se dozvěděl, že jakási společnost oráčů na Slovensku existuje, ale není schopna ničeho. Přitom tradice z dob federace je, což si můžeme přečíst v článku, na který odkazoval Puldrapalik. Vedení společnosti pro orbu ČR pořádá závody stejně nadšenecky jako to umí Dodo s kolektivem. Jen to profi provedení pak umožní tu prezentaci na světové úrovni.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mistři orby

#81 Nový příspěvek od DODOTRAK »

ITS ďakujeme za pochvalu . Snažili sme sa z celým tímom aby naše podujatie bolo čo najlepšie sme sice amatéri a sutáž je pre amaterov a hlavne nadšencov okolo traktorov a orby . Ano spoločnosť pre orbu na slovensku existuje ale momentálne je nečinná. Pustiť sa do organizovania večších súťaži na profesionálnej úrovni by pre nás amaterov bola smrť jednoducho bez podpory velkých hráčov v polnohospodárstve sa taketo niečo nedá.

cenda.t
Příspěvky: 1550
Registrován: pát dub 29, 2011 6:20 pm
Bydliště: Cavisov

Re: Mistři orby

#82 Nový příspěvek od cenda.t »

S dovolením pár fotek.... https://cendat.rajce.idnes.cz/NOVOSADSK ... 2018_VYBER
Opravdu SUPER akce 8) 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mistři orby

#83 Nový příspěvek od DODOTRAK »

:friends: Chlapi mám namierené na 45. majstrovstvá českej republiky 5-6.10.2018 v Kamenici nad Lípou.
s kým z vás sa tam stretnem ?

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mistři orby

#84 Nový příspěvek od DODOTRAK »

:friends: Tak som v sobotu bol pozrieť v Kamenici nad Lípou na 45. majstrovstvách českej republiky v orbe. Nedá mi aby som sa nepodelil z pre mňa velkým zážitkom. Ano poviete si no čo to je nejaká orba ale pre toho kto má k tomu blízko to nie je len tak orba je to velké majstrovstvo, zladiť orebné telesá a vôbec celý pluh tak aby za oráčom bola vidieť skutočne majstrovská práca. Samozrejme je rozdiel orať zahradku a orať súťažne z nato upravenými pluhmi ale zhodli sme sa z kolegami že oboje potrebuje svoje majstrovstvo svoj grif.
Som velmi rád že som sa vybral pozrieť na súťaž ktorá bola organizačne skvelo zvládnutá v krásnom prostredí vysočiny a pri krásnom slnečnom počasí to bola príjemne strávena sobota z vela zážitkami. Stretol som tu veľa zaujímavych ludí s ktorými som si skvelo podebatoval, zoznámil som sa osobne s predsedom spoločnosti pre orbu pánom Cholenským ktorého obdivujem pre jeho zanietenosť s ktorou organizuje súťaže oráčov.

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1223
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Mistři orby

#85 Nový příspěvek od kaja.h »

Taky jsem tam byl. Jak píšeš pěkná akce. kluci na pravo to měli jako beton, na levo to bylo o něco lepší.
Nějaký dva kluci, asi bráchové, tam hovořili po slovensky. Možná jste to byli vy. :friends:
Jede traktor, je to Zetor 3011

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mistři orby

#86 Nový příspěvek od DODOTRAK »

Ano boli sme spolu a sú to tiež majstri oráči.

Uživatelský avatar
DODOTRAK
Příspěvky: 1020
Registrován: ned lis 02, 2008 10:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mistři orby

#87 Nový příspěvek od DODOTRAK »

https://youtu.be/r2_uWP1AJB8

pekné videom z majstrojsiev v orbe

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1223
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Mistři orby

#88 Nový příspěvek od kaja.h »

Pěkný. Já byl spíš vepředu, tam to bylo zajímavější. Hrozně lidi obdivovali koníky, bylo asi 8 párů,
a moc pěkně orali. Menší pozemek měli, ale podmínky stejný. Dobře zorali. I obracáky byly.
Tam co bylo to video to bylo docela dobrý, ale na druhej straně to bylo jako skála. Kluci se stim dost prali, opravdu těžký!!
Jede traktor, je to Zetor 3011

ITS
Příspěvky: 6229
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Mistři orby

#89 Nový příspěvek od ITS »

Na YOUTUBE se objevilo ještě další video https://www.youtube.com/watch?v=ezJjEJM2jZQ
Z něj je vidět, že soutěž probíhala v nádherné lokalitě a byla dobře obsazená. Řekl bych, že národ Přemysla Oráče může děkovat současným i minulým organizátorům těchto soutěží, že jsme byli a jsme i nyní na světové špičce. Soutěže umíme udělat stejně dobře jako ostatní světové národy. Věřím, že máme našlápnuto na brzké mistrovství světa na našem území.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4419
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Mistři orby

#90 Nový příspěvek od Peter768 »

Pozrel som si videá a musím povedať, že to bola veľmi pekná akcia 8)

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“