Kombajn Kodel und Bohm Combi Special

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
tomos
Příspěvky: 8
Registrován: stř lis 07, 2018 8:02 pm
Bydliště: Poprad

Re: Kombajn Kodel und Bohm Combi Special

#61 Nový příspěvek od tomos »

Ahoj. Na poslednom poli tohto roka sa nám stala porucha. Praskla a rozletela sa plechová remenica, ktorá poháňa remeňom kosu. Na remenici je ešte ozubené koleso, ktoré ovláda pohon predku, hrabličky, valec. Koleso sme odobrali. Problém je s prírubou, ktorá bola za ozubeným kolesom. Nechcela ísť dole, použili sme sťahovák. Príruba sa zlomila na tri časti. Je zrejme liatinová a pravdepodobne bola na kombajn zakladaná za horúca. Vedel by niekto, kde by ju bolo možné zohnať? Kombajn je Kodel und Bohm Combi Special 1961.
Obrázek

Uživatelský avatar
vladman
Příspěvky: 1542
Registrován: čtv úno 07, 2013 8:48 pm
Bydliště: Topoľčany-okolie

Re: Kombajn Kodel und Bohm Combi Special

#62 Nový příspěvek od vladman »

Podľa katalógu náhradných dielov (ak máš) nájsť katalóg. číslo, zadať do googla a ono sa to vynorí na nejakom zahraničnom eshope. Alebo pohľadať na poľskom olx.
,,Pilní hospodár má pamatovať, abi rozeznal dobru zem od zléj..." Juraj Fándly

Ťapík 25 http://vladman.rajce.idnes.cz/Zetor_25_A/

tomos
Příspěvky: 8
Registrován: stř lis 07, 2018 8:02 pm
Bydliště: Poprad

Re: Kombajn Kodel und Bohm Combi Special

#63 Nový příspěvek od tomos »

Problém číslo jedna je stiahnuť koleso s prírubou z hriadeľa.
Až problém číslo dva bude zohnať koleso (plechové) s liatinovou prírubou.
Dať ho dole z hriadeľa sa nám ho ešte nepodarilo. Skúšali sme aj so sťahovákom, aj poklepom a nič. Nepomohlo ani WD, ani brzdová kvapalina. Pomohlo by nahriať ? Alebo rozrezať a rozbiť ?

Václav K
Příspěvky: 29
Registrován: pon led 30, 2012 11:11 am
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Kombajn Kodel und Bohm Combi Special

#64 Nový příspěvek od Václav K »

Rozbít bych bral jako poslední možnost. Při nahřívání dej pozor na oheň , aby nechytila sláma nebo prach, Všechno postříkej vodou . Podobný problém jsem měl při demontáži ploché řemenice, nakonec se povedlo jí sundat.

tomos
Příspěvky: 8
Registrován: stř lis 07, 2018 8:02 pm
Bydliště: Poprad

Re: Kombajn Kodel und Bohm Combi Special

#65 Nový příspěvek od tomos »

Keby aspoň nejaký náznak, že sa to pohlo, ale stále nič. Predpokladám, že to koleso ešte nikdy nebolo dolu odnova.
Myslel spm,že keď déme dole ozubené koleso, dostaneme sa ku pérku a vymordujeme ho von. Ale aj po zdemontovaní ozubeného kolesa je kdesi hlboko.

Václav K
Příspěvky: 29
Registrován: pon led 30, 2012 11:11 am
Bydliště: Roudnice n/L

Re: Kombajn Kodel und Bohm Combi Special

#66 Nový příspěvek od Václav K »

Když jsem před časem demontoval řemenici pro plochý řemen, klín byl kuželový, musel jsem ho pracně vytahnout, nakone jsem
ho zajistil proti posunutí, a řemenici narazil ještě víc na hřídel, klín šel podom dobře vytahnout, řemenici se posunovala
volně. Klínovitý tvar jistil řemenici proti posunutí, podobně bývaly řešeny různě řezačky z dob první republiky.
Přeju trpělivost a úspěšnost.

paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: Kombajn Kodel und Bohm Combi Special

#67 Nový příspěvek od paulo77 »

Prosím Vás, nemáte někdo manual? Nemůžu ho nikde sehnat, rok 56 2.2 diesel, jak to bývá, ale mám k tomu samovaz a nevím jak ho seřídit, předchozí majitel s ním nesekal.

tomos
Příspěvky: 8
Registrován: stř lis 07, 2018 8:02 pm
Bydliště: Poprad

Re: Kombajn Kodel und Bohm Combi Special

#68 Nový příspěvek od tomos »

Jeden manuál je tu https://www.rajce.idnes.cz/hledej?q=Kod ... sel&page=0, avšak je v malom rozlíšení. Je to univerzál pre tie kombajny. Avšak nastavenie viazania tam asi nie je...

tomos
Příspěvky: 8
Registrován: stř lis 07, 2018 8:02 pm
Bydliště: Poprad

Re: Kombajn Kodel und Bohm Combi Special

#69 Nový příspěvek od tomos »

Dobrý deň,
zháňam remenicu na kombajn Kodel.
Je to plechová remenica s priemerom cca 24 cm, upevnená na liatinovej prírube.
Foto v prílohe.
Nikde v predajniach som na ňu nenatrafil, podarilo sa mi zohnať liatinovú, ale tá je širšia, neviem, ako by sa to tam poskladalo, spolu s ozubeným kolesom reťazového prevodu.
Fotky v prílohe.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: Kombajn Kodel und Bohm Combi Special

#70 Nový příspěvek od paulo77 »

Zdravím vás, blíží se u nás žně, manuál na tento stroj nemohu sehnat tak bych se chtěl zeptat na funkci dvou táhel po pravé straně kombajnu, končí úplně na konci traktoru. Prý by to mělo být ovládání ventilátoru. Je to tak?

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“