Vyorávač brambor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hecik
Příspěvky: 105
Registrován: úte pro 04, 2007 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Vyorávač brambor

#1 Nový příspěvek od Hecik »

Zdravím všechny,chtěl bych se zeptat zda nemáte nějaký jednoduchý,malý a lehký vyorávač na brambory za malotraktor.Třeba domácí výroby.Chtěl jsem koupit dneska jednořádkový-vytřésací,ale je moc velký.Nechci čerta.Nebo jak vyoráváte brambory vy?Já doteďka rádlem přes naviák na traktoru,ale plno brambor je zahrnutejch v hlíně,takže zakleknout a hrabat motyčkou.Jenže teď mám pole zvětšené a pomocníci ubývaj,tak to chci řešit mechanizací.Dík.

roman-ke
Příspěvky: 51
Registrován: stř lis 14, 2007 10:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyorávač brambor

#2 Nový příspěvek od roman-ke »

U nas sa pouzivaju na vyoravanie hlavne certi. Ja to tiez riesim a bude to tiez najskor cert. A ako sadite zemiaky? U nas sa riadkovacom natiahnu riadky, do nich nahadzu zemiaky a potom rucne riadky zahrabu. Nemate nejaky jednoduchsi sposob?

Uživatelský avatar
Hecik
Příspěvky: 105
Registrován: úte pro 04, 2007 7:01 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyorávač brambor

#3 Nový příspěvek od Hecik »

My řádky dělali zase přes naviák naházeli brambory a zaorali radličkou.Letos to zkusím sazečem ,který jsem koupil minulý týden,tak se uvidí.

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyorávač brambor

#4 Nový příspěvek od Janicko777 »

ahoj, ja na vyoravanie zemiakov pouzivam tiez certa, ale ked som mal v lete trosku casu, tak som zbuchal taku radlicu na vyoravanie, keby sa cert pokazil. Ale hlavny dovod bol ten, ze radlicu som mal spravenu uz davno a tak som k nej v lete dorobil ram a vyoravac je na svete, na jar ho este strieknem, aby bol k svetu.

Tu pridavam aj foto:
Přílohy
zaba.jpg
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

roman-ke
Příspěvky: 51
Registrován: stř lis 14, 2007 10:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyorávač brambor

#5 Nový příspěvek od roman-ke »

Tiez budem riesit certa samo-domo vyrobou.
Chcem sa opytat: Nie je lepsie aby bol cim sirsi? Myslim ta spodna cast.Aby uz potom nebolo potrebne to este nejak rucne prehrabavat...

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyorávač brambor

#6 Nový příspěvek od Janicko777 »

no ono sa to mozno zda na tej fotke uzke, ale v skutocnosti je to dost siroke. Az by som spravil este sirsie, tak by som uz asi vyoraval aj dalsi riadok :) Inac prekopavat to rucne by bola dost sprostost, velmi zalezi od toho, aku mas podu. Ak je ako piesok, tak tie zemiaky pekne zostanu na vrchu a ak je zas tvrda ze (taku mame aj my), tak som to prechadzal na 2x. Najprv raz normalne a potom, ked bolo cele pole pozbierane, tak som este raz tak na rychlo prebehol "pomedzi" tie riadky co boli predtym. Inac teraz pouzivam na vyoravanie certa a je to celkom OK, ale vzdy sa nejaky ten zemiak opat prihrabe zeminou. Neviem aky mas traktor, ale certa by som dnes uz asi doma nerobil, ked si to zratas, tak sa to asi moc neoplati, ak doma nemas sustruh, frezu a pod. Ja som za zetor 25 nasiel taky super lahky a som s nim spokojny. 8) Pridavam aj foto, mozno ta inspiruje ;-)
Přílohy
DSC00110.JPG
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Vyorávač brambor

#7 Nový příspěvek od fastrac8250 »

tak ti poslem aj moj aby si mal cim inspirovat 8)
Přílohy
P2040041.JPG
P2040040.JPG
P2040039.JPG
P2040038.JPG

ZETOR 3011
Příspěvky: 96
Registrován: sob úno 02, 2008 7:16 pm

Re: Vyorávač brambor

#8 Nový příspěvek od ZETOR 3011 »

Chlapi já jsem dříve používal taky dvouřádkový vyorávač tažený (jak je na fotce).To nebylo nic moc.Pak jsem koupil vyorávač dvouřádkový vytřásací (tuším ,že ho stále mají na prodej v http://www.agrobazardvorce.cz.Takovy žlutý).To bylo nejhorší řešení co jsem kdy zažil.U tohoto vyorávače stačí mít troch zapleveleno nebo těžší půdu a hrnete před vyoravačem zpoustu plevele a zemáky zpátky zaoráváte.Nebo co 5m stojíte a čistíte.Nyní mám čerta a jsem nad míru zpokojený.A s tou domácí výrobou bych to neřešil,vždyť se dají sehnat od 5000 tis.
Přílohy
P1010217.JPG
P1010216.JPG
P1010215.JPG

Uživatelský avatar
Pavel M461
Příspěvky: 557
Registrován: čtv črc 05, 2007 11:55 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyorávač brambor

#9 Nový příspěvek od Pavel M461 »

No také přispěju trochou do mlýna, máme doma jak čerta tak i tu radličku... čerta nevyužíváme, neni zatim za čím tahat... (letos by měl jezdit už Kamzík, tak ho zase budem používat) a tu radličku, máme to origo za vari.. a tahám to s tim.. je to děsná dřina, navíc ti nevyorá vše.. na krajích ti to zase zahrne do země :zly: :zly: :zly: :zly: :vztek: :vztek: :vztek: :vztek: ... ale co mi přišlo jako nejlepší, tak to byl tzv TEK... vytahá ti to brambory, nakypří, plevel máš na vrchu a navíc kamení taky.. tak jen pěkně vysbíráš brambory, pak tam ještě přejedeš s károu a vysbíráš kamení a nakonec plevel stáhneš bránama, a máš pokoj 8)
příští zimu co bude bych chtěl doladit na Kamzíkoj hydro :prace: :prace: a pak taky nějakej ten TEK, uvidim jak se bude dařit... :-/ :-/
Když tì všechno zradilo, ...... .
Pomùže ti K L A D I V O !!!!! :-D

roman-ke
Příspěvky: 51
Registrován: stř lis 14, 2007 10:25 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vyorávač brambor

#10 Nový příspěvek od roman-ke »

Videli ste uz nieco take?
http://www.traktorservis.cz/katalog_tr_23.htm
Co na tom stoji tolko penazi...

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyorávač brambor

#11 Nový příspěvek od ondra »

Já uš to jednou viděl někde v inzerátu myslím že do 10 000Kč
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

ZETOR 3011
Příspěvky: 96
Registrován: sob úno 02, 2008 7:16 pm

Re: Vyorávač brambor

#12 Nový příspěvek od ZETOR 3011 »

To jsou ty problémové vytřasáky.Stačí trochu plevele nebo horší půda a je to v háji.Stojíš a čistíš.A za ty prachy?To by brambory musely stát tak 100kč/kg.Protože takový stroj je určený pro domácí použití a který z nás si to může dovolit.

Uživatelský avatar
ondra
Příspěvky: 4744
Registrován: sob lis 17, 2007 9:03 am
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyorávač brambor

#13 Nový příspěvek od ondra »

Co se týče nás tak brambory nepěstjem a když sme je pěstovali tak sme je vyorávali čertem a ted stojí za pětitunou vlekem a zarůstá :'( ale já to tak nenehám uš i brány sem přitáhnul z pole a pletou se mě za barákem ale aspon nezarůstaj na louce :)
Zetor 6718 , Zetor 6945 , Zetor 7341 , New holland Tl 90 , Valtra N 141

Uživatelský avatar
fastrac8250
Příspěvky: 1505
Registrován: čtv pro 20, 2007 5:34 pm
Bydliště: košice

Re: Vyorávač brambor

#14 Nový příspěvek od fastrac8250 »

no neviem mi sme s radlickou spokojni bez problemov mozem s nou i orat :shock: a ked je zarostle pole tak to kosime najprv a potom uz v poho sem tam zoskocim a travu tak dole ale inak bez problemov

Uživatelský avatar
Janicko777
Příspěvky: 289
Registrován: čtv pro 20, 2007 11:01 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyorávač brambor

#15 Nový příspěvek od Janicko777 »

Podla mna je tazko posudzovat, ktory vyoravac je ten najlepsi. Povedal by som, ze to zalezi hlavne od pody a podmienok, ktore v danej lokalite su. Ak ma niekto podu ako piesok a bez buriny, tak zemiaky pekne vyorie "aj keby za traktorom tahal lopatu", ale ak zemina je tazka a k tomu este aj zarastena burinou, tak pri kazdom sposobe vyoravania budu problemy a polka zemiakov sa opat prikryje. Mozno certom by sa to dalo rozbit, ale to by musel mat riadne otacky a zemiaky by lietali az k susedom :) co sa potom vymyka podstate veci.
Zetor 7745, Zetor 6718 a Zetor 25A

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“