Vyorávač brambor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
gazda1979
Příspěvky: 48
Registrován: sob úno 07, 2015 4:45 pm
Bydliště: poprad

Re: Vyorávač brambor

#691 Nový příspěvek od gazda1979 »

thovt píše:Co mě napadá že není spuštěná plovoucí poloha na hydraulice.
praveze poloha na hydraulike ja plavajuca aspon myslim........packu mam v strede.....je to spravne

gazda1979
Příspěvky: 48
Registrován: sob úno 07, 2015 4:45 pm
Bydliště: poprad

Re: Vyorávač brambor

#692 Nový příspěvek od gazda1979 »

padesátka píše:Není traktor teď vyšší na nových pneu-pustěj šavle vyorávač až dolů?
..no dakujem za radu ale myslim si ze hydraulika ho pusti az celkom dole na doraz....

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Vyorávač brambor

#693 Nový příspěvek od thovt »

Moje nová inspirace https://www.youtube.com/watch?v=tdZTIxbuqYk
na tunning mého vyvorávače.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vyorávač brambor

#694 Nový příspěvek od DYK »

Nějak se to neslučuje s tvýma předchozíma příspěvkama o technice pro sklizeň brambor. Myslíš, že to celé tvůj motor za trojku utáhne?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Vyorávač brambor

#695 Nový příspěvek od thovt »

Ale slučuje budu dodělávat co je vidět zde https://youtu.be/tdZTIxbuqYk?t=28

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Vyorávač brambor

#696 Nový příspěvek od mazhor »

gazda1979 píše:..zdravim vas. ja si idem pre radu ako nastavit vyoravac tzv. čerta. mam schmotzera. ked som ho kupil len som ho nahodil za traktor trosku naladil a isiel jak hodinky. zmena nastala ked som vymenil pneumatiky za nove. mam pole trosku mierny ale fakt mierny svah. problem je ze dole kopcom vyorie pekne hore uz nie.......mozte mi poradit ako ho nastavit aby to vyoravalo aj hore aj dole a nie iba po jednej strane ......dakujem.
Cau, a nevyorava to jak? Jde melce a prerezava brambory? Jestli ano, spust ho na kolecku niz. A pritahni treti bod - radlice se musi zahlubovat. Na fotkach z inzerce ji schmotzery mivaji casto uz sedranou, neni to i tvuj pripad?
Jede radlice prostredkem radku? Schmotzer se da na hrideli s cepy do ramen traktoru posouvat dle potreby doleva ci doprava. Pripadne doladit pritazenim ramen traktoru na stranu.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Vyorávač brambor

#697 Nový příspěvek od PEST »

napadá mě rychlost pojezdu, ono se to nezdá, ale prokluz udělá hodně a nové pneu při setí za sucha prohrábnou víc jak sjeté, třeba se to chová i s tím čertem, zkus jít o kvalt výš za zkoušku nic nedáš

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Vyorávač brambor

#698 Nový příspěvek od ceratio1 »

trochu jsem tunil čerta, je to jen tak na zkoušku, kus roxoru, staré trubky z topení, šponovací drát do plotu a trocha práce, fotil jsem to večer, pak dám video z práce, minimum zahrnutých brambor, docela dobře to maká, jenom plevel je problémObrázek

Michal Soš
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 28, 2017 3:54 pm
Bydliště: škola

Re: Vyorávač brambor

#699 Nový příspěvek od Michal Soš »

Dobrý den Technikové, nemáte někdo vytřásadlovy vyorávač brambor boční? :) Sháním nějaké informace, nebo spíše dosti poměřit. Nenašel by se tu někdo, kdo by byl ochoten udělat si čas? Plánuju výrobu něčeho takového, ale mám strach aby fungoval jak má a nebyl to samý pokus omyl :zapomel: děkuji moc

paulo77
Příspěvky: 270
Registrován: stř bře 08, 2017 6:15 am
Bydliště: Znojmo

Re: Vyorávač brambor

#700 Nový příspěvek od paulo77 »

Nad tím čertem takhle jsem vždycky přemýšlel, chtělo by to to video z akce...

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vyorávač brambor

#701 Nový příspěvek od pepego »

Michal ,myslíš niečo takéto? Obrázek.
Ak áno, tak ja s ním teraz vyorávam.
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Vyorávač brambor

#702 Nový příspěvek od mazhor »

Panove, po dlouhych letech s certem a peripetiemi s jednoradkovym polskym tekem pripominajiciho spis poutovou cetku nez zemedelsky naradi, jsem se rozhodl poridit nejakej starsi zachovalej dvouradkovej tek http://www.malfarm.cz/produkty/stroje-p ... adkovy-159
Na co si dat pozor pri obhlidce, na co se zamerit? Diky za rady a zkusenosti.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vyorávač brambor

#703 Nový příspěvek od vitex »

pepego: Nedoporučuji,po několika sezónách se rozpadne při ročním sběru cca 1 ha.Viz moje předchozí příspěvky.

Uživatelský avatar
KubikGJ
Příspěvky: 281
Registrován: pát pro 23, 2011 7:29 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Vyorávač brambor

#704 Nový příspěvek od KubikGJ »

mazhor píše:Panove, po dlouhych letech s certem a peripetiemi s jednoradkovym polskym tekem pripominajiciho spis poutovou cetku nez zemedelsky naradi, jsem se rozhodl poridit nejakej starsi zachovalej dvouradkovej tek http://www.malfarm.cz/produkty/stroje-p ... adkovy-159
Na co si dat pozor pri obhlidce, na co se zamerit? Diky za rady a zkusenosti.
Můžu se zeptat, jaký peripetie jsi měl s tím polským jednořádkovým tekem? Já jsem ho na letošek pořídil a největší problém vidím v tom, že řádek s bramborama nechce moc postupovat po vyorávací radlici směrem na pás. Prostě to ten řádek tak různě rozhrnuje a brambory se vyvalujou do boku mimo radlici a přes ně pak přejede kovový kolečko teka. Některý jenom zamáčkne do hlíny, ale některý to rozmáčkne úplně. Tak nevím jestli to mám nějak špatně seštelovaný (zkoušel jsem víc variant) nebo je to u nich problém obecně...? :-/
Když auto, tak Škoda! Když traktor, tak Zetor!

Uživatelský avatar
KubikGJ
Příspěvky: 281
Registrován: pát pro 23, 2011 7:29 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Vyorávač brambor

#705 Nový příspěvek od KubikGJ »

vitex: Když pominu možné rozpadnutí stroje po několika hektarech, tak jak jinak pracuje? Myslím, že má lépe vyřešenou vyorávací radlici než polský jednořádkový tek ,,BOMET,,
Když auto, tak Škoda! Když traktor, tak Zetor!

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“