Vyorávač brambor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Vyorávač brambor

#706 Nový příspěvek od mazhor »

Mam vyoravac znacky taret. Problemy jsem mel presne stejny jako ty.Radlice je vcelku uzka a kolmo postavena. Navic cela konstrukce je z tenkyho plechu. Domky s loziskama ho celej zbortily, zuby uhlovyho prevodu do sebe prestaly zapadat. Ruzne jsem to vyztuzoval a prevaroval, ale nikdy to kloudne nefungovalo. Dohromady jsem s tim udelal radku jako na prstech jedne ruky. Muj nejhorsi kup v zivote.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20219
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Vyorávač brambor

#707 Nový příspěvek od vitex »

Kubik GJ: Pracuje dobře,nesnáší těžkou půdu a musí být odklizená nať i plevel.

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Vyorávač brambor

#708 Nový příspěvek od PEST »

ať jsme měli čerta, polský jednořádek, starý dvouřádek...tak co se osvědčilo, připravovat rotavátorem a během vegetace nahrnout pořádný řádky, pak fungovalo na jedničku všechno...ale jak na to někdo kašle, tak to pak jsou zážitky když jezdím vyorávat na kšeft, řádky spláchlý zarostlý a pak se nedá doladit nic.

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Vyorávač brambor

#709 Nový příspěvek od mazhor »

Rotavator pravda nemam, ale sazim do zoraneho a 2x kultivatorovaneho pole, naoravam a pred sberem nat a pripadny plevel pomulcuju. Myslim, ze radky vypadaji vcelku pekne, zadny rozjetiny. Certem se vyorava pekne, bohuzel dost brambor zahrnuje a jsou rozhazeny po velke plose, takze se skarede sbiraji. No a ten jednoradkovej tek je desnej kram, alespon ten muj. Proto bych chtel koupit starsi poctivej dvouradek. Mate s nim nekdo zkusenosti??

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Vyorávač brambor

#710 Nový příspěvek od petr laz »

Dal sem certa upraven do ramen zetoru sundal prevodovku dal prevod z nakladace 500 a proti vrtuli udelal otocny kos a hazi to do nej a prosejva zatim spokojenost
Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

petr laz
Příspěvky: 1106
Registrován: pát lis 07, 2008 10:58 am
Bydliště: Borová u Poličky

Re: Vyorávač brambor

#711 Nový příspěvek od petr laz »

Čeština neni moje silna stránka. Raději píšu bez diakritiky.

Uživatelský avatar
KubikGJ
Příspěvky: 281
Registrován: pát pro 23, 2011 7:29 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Vyorávač brambor

#712 Nový příspěvek od KubikGJ »

Brambor sice nedelam moc, ale necim je zkratka vyorat musim...! Ten muj jednoradek BOMET snad neni z tak spatnyho matrose, jen ta radlice neni dobre vyresena! :'( U toho vibracniho vypada lepe a jeste tam jsou po stranach krojidla...
Když auto, tak Škoda! Když traktor, tak Zetor!

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Vyorávač brambor

#713 Nový příspěvek od PEST »

koukám na ten Bomet, ty radlice jsou takový naprd na obojím, krojidla jsou dobrá na oddělení plevelu a natě ale hlínu nevyřeší, mám starého Akpila viz odkaz a tam problém není http://agroman.hu/images/products/35/felszed.jpg

Uživatelský avatar
KubikGJ
Příspěvky: 281
Registrován: pát pro 23, 2011 7:29 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Vyorávač brambor

#714 Nový příspěvek od KubikGJ »

Jo tak na tom ta radlice vypada dobre, neni vystrcena dopredu a ty bocni "usi" taky urcite pomuzou.
Když auto, tak Škoda! Když traktor, tak Zetor!

Michal Soš
Příspěvky: 12
Registrován: čtv zář 28, 2017 3:54 pm
Bydliště: škola

Re: Vyorávač brambor

#715 Nový příspěvek od Michal Soš »

pepego: Myslíte že by jste ho mohl poměřit zatím podle výkresu? Přece jen se asi vrhnu na výrobu na další sezonu , aby jsem začal pomalu s výrobou. Děkuji
Přílohy
Bez názvu1.png
Bez názvu1.png (3.57 KiB) Zobrazeno 4739 x

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vyorávač brambor

#716 Nový příspěvek od DYK »

Mám taky toho Akpila, ty boční uši ničemu moc nepomáhají, chytá se za ně stejně jako za jiné provedení. Byl Akpil, co měl po bocích radlice kotoučová krojidla - úplně jiné vyorávání. Vytřásadlo dělo kdysi Usovsko -Klopina a myslím, že se víc materiálu dnes nikde nenajde, přesto celkem brzo popraskal.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

ceratio1
Příspěvky: 800
Registrován: ned říj 14, 2012 12:58 pm
Bydliště: bílovec

Re: Vyorávač brambor

#717 Nový příspěvek od ceratio1 »

paulo77 píše:Nad tím čertem takhle jsem vždycky přemýšlel, chtělo by to to video z akce...
na to že to byl takový "výstřel do tmy" tak vyoral 3km řádku, příští rok udělám evo 2 přesně vím co udělám jinak, ale je důležité že vím že to bude fungovat https://www.youtube.com/watch?v=LE9lReb ... e=youtu.be

Uživatelský avatar
pepego
Příspěvky: 343
Registrován: ned čer 28, 2009 11:16 am
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vyorávač brambor

#718 Nový příspěvek od pepego »

Michal Soš : pofotím a pomeriam ,len teraz som bol stále v robote a zajtra odchádzam na dovolenku. Tak o taký tyždeň sa o to pokúsim :friends:
Je ťažké byť debilom ,konkurencia je privysoká!

gazda1979
Příspěvky: 48
Registrován: sob úno 07, 2015 4:45 pm
Bydliště: poprad

Re: Vyorávač brambor

#719 Nový příspěvek od gazda1979 »

mazhor píše:Cau, a nevyorava to jak? Jde melce a prerezava brambory? Jestli ano, spust ho na kolecku niz. A pritahni treti bod - radlice se musi zahlubovat. Na fotkach z inzerce ji schmotzery mivaji casto uz sedranou, neni to i tvuj pripad?
Jede radlice prostredkem radku? Schmotzer se da na hrideli s cepy do ramen traktoru posouvat dle potreby doleva ci doprava. Pripadne doladit pritazenim ramen traktoru na stranu.
no tak som vyoraval......no sekalo tie zemiaky ako menej ale stale boli presekane. kolecko na hlbku bolo vo vzduchu hydraulika plavajuca smer vyoravania bol spravny noz siel stredom... skusali sme hocico......a zaver je asi taky spanovacia sruba je dlha cize uz viac ho nemozem natiahnut na seba a tym padom nemoze sa zaryt hlbsie.... dufam ze je to ta chyba inac fakt neviem......vnat bola pokosena riadky obrhnute......tak ako sa patri.......

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: Vyorávač brambor

#720 Nový příspěvek od mazhor »

Taky jsem jednou zkracoval tahlo tretiho bodu, jinak to do zeme neslo. Jestli neni na vine sedrana radlice. Hod foto.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“