Sadzač zemiakov

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sadzač zemiakov

#31 Nový příspěvek od oco13 »

Potom napíš ako si vymyslel tú reťaz :typek:

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7913
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Sadzač zemiakov

#32 Nový příspěvek od Chose11 »

Fakt pěkná práce, mimo jiné, nepojedeš náhodou okolo, že bychom otestovali sazeč u mě na poli :smich: :smich: :smich:
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

honzaPP
Příspěvky: 679
Registrován: sob bře 13, 2021 11:17 pm
Bydliště: HK nebo Rychnovsko

Re: Sadzač zemiakov

#33 Nový příspěvek od honzaPP »

oco13 píše: ned úno 25, 2024 8:41 pm Potom napíš ako si vymyslel tú reťaz :typek:
Na mém sazeči to je vyřešené takhle:
Obrázek

Obrázek

Já to nikdy nepoužíval, při koupi už tam nebyly nádobky ani řetěz. A po renovaci sazeče jsem to ani neustrojil zpátky. Ale neměl by být problém to zase v případě potřeby rozběhnout. Hnané je to ozubeným kolečkem od kol a pro úpravu dávkování je tam přehazovačka z kola :smich: kromě tý přehazovačky je to originál z fabriky. :)
Hinomoto N249

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15816
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Sadzač zemiakov

#34 Nový příspěvek od oco13 »

Honzo , bolo tam video s pasovým vyoravačom a na ňom je taký špecialny pás alebo reťaz to som myslel

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4434
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Sadzač zemiakov

#35 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj, tak ako? Už prebehlo prvé sadenie sadzačom?

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2618
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Sadzač zemiakov

#36 Nový příspěvek od murár »

Tiež som zvedavý že ako?
Ja som tiež si robil sadzac ale nepodarilo sa tak som si potom kúpil poľský dvojriadkovy Akpil.

miňo
Příspěvky: 365
Registrován: ned lis 16, 2008 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sadzač zemiakov

#37 Nový příspěvek od miňo »

Ano už je hotovo. Som bol na rekondičnom pobyte v kúpeľoch, dnes som prišiel. Zaoralo sa v pondelok týmto novým sadzačom, som len odbehol domov na 3 hodinky a rýchlo naspäť. Odroda Katy (kríženec Bellarosa a niečo...chcel som Bellarosa, ale už bola vypredaná).Táto šla pekne veľkosť 35-55 v dierovaných vreciach ako na cibuľu, čiże bolo vidieť že veľkosť sadby je Ok .Kupoval som 3x25kg v Bánovciach , ďaľšie čo som tam kúpil boli holanské agrie 3x25kg, tieto však boli v plátenných vreciach, veľkosť bola písaná 35-55...realita doma pri sadení bola však iná, nachádzali sa tam zemiaky aj hrubé a to cca 20%, čiže tie už z misiek padali. Ešte že tá malá Kubota má aj redukcie, takže som stíhal pekne dohadzovať tie hrubé. Na budúci rok keď pôjdem kupovať sadbové zemiaky, tak len aby som videl že veľkosť je taká ako je napísaná na vreci. To že tam bude takýto ofaj by ma nenapadlo, zbadal som to až pri vysípaní do sadzača. Keby nie tento malý zádrheľ šlo to veľmi dobre. Minulý a predminulý rok sme sadili polským sadzačom bomet (63cm radky od seba), tým nám to nešlo až tak dobre...ale skúsim trošku na poliakovi vyladiť misky. Prihnojovanie som nestihol dokončiť, kúsoček mi ešte chýba. Dokončím pridám foto. Malý vyrábaný sadzač zatiaľ funguje lepšie ako poľský bomet.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2618
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Sadzač zemiakov

#38 Nový příspěvek od murár »

Aj tu na východe je problém kúpiť sadzbu zemiakov. V stredu tu bol predajca čo predáva kŕmne zmesy a zemiaky tak mi hovoril že už dva týždne je prázdny veľkosklad z kadiaľ on nakupuje zemiaky. Ešte že som mal svojich dosť a ostalo mi vrece Soraya sadzby čo som dal sesternici aby mohla posadiť.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“