Kultivátor roudnický - renovace

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
kotak
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 21, 2012 10:27 pm
Bydliště: Litoměřice

Kultivátor roudnický - renovace

#1 Nový příspěvek od kotak »

Zdravím kolegové,
pustil jsem se do renovace roudnického kultivátoru, měl by to být typ KN-170-P. Neměl jsem originál uchycení se štelováním hloubky kol na kliku, to jsem sehnal, několik per co chyběli také už mám. Teď to mám rozebrané, vyčištěné a v základovce. Mám tam několik těch radliček dost opotřebovaných, tak nějaké koupím nové a také mám asi pět jsou to jako takový dlátka, ty bych dal všechny asi do první řady... co myslíte, nevadí, že to bude nakombinovaný? Dál řeším barvu. Rám je jasný - zelená střední a hodně jsem viděl na foto i roudnických pluhů, že mají celé kola ve žluté barvě a v dobové příručce (ale novější roudnické kombinátory) mají i žlutá pera (viz foto). No a v příručce přímo k tomuto typu to je samozřejmě ještě černobílé :) Nevíte někdo jak to bylo s těmi barvami? Tento je rok výroby cca 1958-1962. Bydlím jen pár km od Roudnice n.L., kde se to v agrostroji léta vyrábělo, ale pamětníků už moc není, co jsem zjišťoval a když už, tak tam pracovali až ke konci v 90. letech... Až to dokončím tak jsem dám foto, třeba pro inspiraci ostatních. Díky za každý názor.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20861
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Kultivátor roudnický - renovace

#2 Nový příspěvek od ota »

Kdysi syn také celý kultivator rozebral. Stejný typ. Povídal jsem, dáme vše opiskovat. No očistil vše ježatým kolečkem a rohy vrtačkou tím ocelovým cigárkem. Je to takovej chlupatej váleček s vláknama jak ocelovej kartáč. Potom vše natřel 2x základovkou a pak 2x vrchni zelenou. Kola žlutou. Péra nechal tak. No po pár letech ta zelená olezla. Jak kdyby lišejnik zvedl tu barvu a opadala. Takové kola to nadělalo. Bylo to asi na rámu pod barvou a pak se to rozrostlo. Za mě opískovat a je klid na roky. A on se s tim tak načistil a poctivě.
Teď si docela drbu hlavu, před 14 dny byl v kovošrotě rozřezanej kultivátor a pěkný pera na něm. Některý dláta byly z jedné strany nepoužité. Pera v pořádku. Bylo by to bývalo za 10 Lč/kg. No je pryč. Minule co jsme tam byli byl pryč. Buďto ho někdo koupil, nebo ho odvezli. :(

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5460
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Kultivátor roudnický - renovace

#3 Nový příspěvek od thovt »

Žlutá barva měla význam při přepravě po silnici, kvůli dobré viditelnosti.

kotak
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 21, 2012 10:27 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Kultivátor roudnický - renovace

#4 Nový příspěvek od kotak »

Také čistím ručně - flexa+dráťáky, ale podle mě je hlavní po očištění dobře odrezit odrezovačem. Dělám to takto vždycky a na všem ...a dobrý. Vyžere to hloubkovou korozi a jako to celý povrch stabilizuje (tmavý lesklý povrch). Tak je nevím jestli i ty pera žlutou...? :) I štítek co my chybí jsem sehnal, už je objednaný.. :)
Obrázek

PEST
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Kultivátor roudnický - renovace

#5 Nový příspěvek od PEST »

Mám ho doma, je to v barvě čerstvě zrezle....ale co jsou kde vidět pozůstatky, tak to vypadá, že to bývalo komplet zelené

Pavel
Příspěvky: 8280
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Kultivátor roudnický - renovace

#6 Nový příspěvek od Pavel »

tady stojej 2 ty za 150 skodovku jeste v koprivach kdysy sem ho tahal jednou se mne podarilo k veceru prehlidnout ty lanka sel sem ho cistit a zakop onej to byl kotrmelec

kotak
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 21, 2012 10:27 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Kultivátor roudnický - renovace

#7 Nový příspěvek od kotak »

Tak zatím jsem takto:

Obrázek

Obrázek

kotak
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 21, 2012 10:27 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Kultivátor roudnický - renovace

#8 Nový příspěvek od kotak »

Tak mám hotovo i odzkoušeno... OK, za mě spokojenost, může další roky v pohodě sloužit... :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“