Odkamenovač za malotraktor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Odkamenovač za malotraktor

#16 Nový příspěvek od ota »

FSDN vidíš a já to tu sem tam píšu, je to o lidech ve vedení té které společnosti. Tady to taky spadlo pod velký koncern. O kterém píšeš. Když si strejda z návse vzpomene a sedne na nohy a dojde za tím nejvyžším a požádá ho, já bych potřeboval odvézt močku, zorat pole, připravit pro brambory, odvézt kameny z pole, nebo už nevím co, tak se vždy domluví. Samozřejmě třeba ta močka musí na čističku, to jinak nejde. Nelze ji vyvézt za ves na pole. To mají určeno asi z hygieny, nebo kde. Syn vyváží každou chvíli někomu. Jezdí s HTSkou a lidi si dají vyvézt. Netroufnu si přesně trefit, ale asi kolem 1800 Kč za fekál? Musel bych se optat. Jinak třeba od hektaru, nebo když je to plácek malej tak od hodiny a nebo smluvní cena. Šéf to obhlídne a řekne sumu. Dalo by se říct, že vždy se domluví. Nebo syn hodně v létě váže koule sena, slámy. Jen dojde zájemce a objedná si slisování, šéf pak synovi volá a až pojedeš kolem tak to dneska skoulej. Kolikrát jezdí i po okolí do 10 km. Není to vůbec problém pro nikoho. Když by dotyčnej chtěl ano vezmeme manipulátor a vůz a ty koule vám sebereme e dovezeme dom a manipulátorem je naskladníme do stodoly. Žádný problém. Nejčastěji jsou to koňáci. Nemají moc velkou mechanizaci a tak si jednají. Koňáci po sezoně si domluví, jak říkáme ,,spachtují" že si posuší některé louky. Není to problém, zase když družstvo má sena dost na příští sezonu, tak to pustí. Kolikrát to třeba stejně musí na zimu posekat a dovozit do hnoje. Aby to bylo sklizené, čisté. Tak to nechají kdo má zájem. Jeden koňák tady suší asi 3 slušně velký louky. Nebo nechávají slámu a třeba skoulí a kdo má zájem tak si koupí, objedná. Syn i občas jezdí po melouchách s manipulátorem a vlečkou. Nedávno byl tady u kluka a vyvážel mu dvůr. Skrejvku manipulátorem a odvoz do cesty. Pak to tam rozhrnul a srovnal. Vypíše klasicky tu žádanku a dá do kanceláře a ti pošlou fakturu zákazníkovi. Většinou je ke spokojenosti.
No ten kameňák, vím že ten co mají tady je velkej a na větší kameny. Ale třeba pro inspiraci si vyrobit zmenšeninu. Nebyl by to asi problém. V domácích podmínkách. Ale pak k tomu ještě sehnat nějakou práci, aby se to oplatilo.
To FIZZ aby Jsi to políčko neměl jak u těch novejch baráků co teď děláme ty balkony. Stavba, venku komu co upadlo z ruky. Bordel směsnej, uplně všechno co se na stavbě používá. Pak přijel bagr a dempr tam valil takovou žlutou hlínu. Ta co byla vybagrovabná pro základy a za stavbou na haldě. Bagr vše rozrovbnal a takovej ten válec na dálkáč to tam uválel. Pak přišlo asi 30 cm hlíny. Vše zase bagr rozhrnul a dočistili ručně Ukrajinci. Takové ty klasické zahrádky u dolních bytů. Velikost asi 4x10M. Stavěli jsme tam gedu. A že zajistíme spodní rám takovejma dlouhejma roxorama. Ze začátku to šlo tlouct do hlíny vcelku ztuha. Pak to prošlo tu hlínu a do toho jílu to lezlo jako do másla. :smich: A když náhodou jsme trefili obkládačky, tak chvilku trvalo, než špička prošla. Jednou jsme trefili asi 20 cm polystyren a to skoro nedrželo. :vysmech:

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Odkamenovač za malotraktor

#17 Nový příspěvek od Killer Koly »

vitex píše: pon bře 28, 2022 8:15 pm Killer Koly:

Zkus to říct bramborářům z Vysočiny a nejlépe do očí. :smich:
jsem bramborar z vysociny. co tam mas dal? :hm:

fizz: zd pacov ten drtic udajne ma. pokusim se zjistit vic
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Odkamenovač za malotraktor

#18 Nový příspěvek od Fizz »

Těch sutru tam tolik nemám. Je to zbytečný.

Spíš jsem myslel zda nekdo nemá ten "bramborový" udelator na doma na šutry, šíře treba metr.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Odkamenovač za malotraktor

#19 Nový příspěvek od vitex »

Že by byly Strakonice na vysočině?

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Odkamenovač za malotraktor

#20 Nový příspěvek od filip »

Bramborový udělátor na šutry o šířce na kubotu 5000 tady má mikrohumer, moc pěkný. 8)
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Odkamenovač za malotraktor

#21 Nový příspěvek od Killer Koly »

strakonice nejsou na vysocine. JA JSEM Z VYSOCINY. co je na tom nepochopitelne?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Odkamenovač za malotraktor

#22 Nový příspěvek od JardaCNC »

Že ve Strakonicích máš ty šutry ?
Nebo ty z Vysočiny nemáš ty šutry ve Strakonicích?

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Odkamenovač za malotraktor

#23 Nový příspěvek od Killer Koly »

ja sutry nemam nikde
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

JardaCNC
Příspěvky: 2349
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Odkamenovač za malotraktor

#24 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ještě jsou ty šutry v ledvinách či v močovém měchýři.
To jsou ty snad nejhorší....
To se někdy člověk dost spoti.
Tak ti to přeji......

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Odkamenovač za malotraktor

#25 Nový příspěvek od Killer Koly »

JardaCNC : prejes mi ledvinovy kameny? to jako vazne??? nebo je to jen tvuj debilni vtip? muzes mi to nejak vysvetlit?
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Odkamenovač za malotraktor

#26 Nový příspěvek od fikejz »

Já to pochopil, že ti přeje stav, kdy nemáš žádné kameny, ani ty ledvinové.
Edit: pravda, vyjádřil to poněkud nepříliš srozumitelně, ale ze zlomyslnosti bych Jardu nepodezříval ani omylem!
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Odkamenovač za malotraktor

#27 Nový příspěvek od DYK »

Já zase nepochopil, proč má Killer Koly bydliště Strakonice a je z Vysočiny. Co může vést jedince k takovým nesmyslům? Nějaký stihomam?
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

fikejz
Příspěvky: 5987
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Odkamenovač za malotraktor

#28 Nový příspěvek od fikejz »

Proč stihomam? Pochází z Vysočiny, ale už bydlí u (ve) Strakonicích. (Jestli mu rozumím dobře.)
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2749
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Odkamenovač za malotraktor

#29 Nový příspěvek od Killer Koly »

fikejz: presne tak 8), rozumis dobre
tvoje vysvetleni ohledne tech kamenu budu brat prozatim za platne, nez se autor vyjadri
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Fizz
Příspěvky: 7849
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Odkamenovač za malotraktor

#30 Nový příspěvek od Fizz »

Počkejte až si na vás Leo doslapne...

Kameny žlučníkový už nemám, to isem nechal na expertech.

Šutry co řeším (chtěl jsem řešit) zde, jsem částečně vyřešil ručo, zbytek zkusím vytahat hraběma na bagru. Pak poreferuju.

Treba to bude řešení použitelné v různých částech republiky
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“