Odkamenovač za malotraktor

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Fizz
Příspěvky: 7941
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Odkamenovač za malotraktor

#1 Nový příspěvek od Fizz »

Má nekdo doma či reálné zkušenosti se strojem z půjčovny?
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Odkamenovač za malotraktor

#2 Nový příspěvek od JardaCNC »

Co je pojem " odkamenovac"??
But je to tzv zakladac trávníku nebo vybirac kamenů.
Jeden ty kameny - zakope.
Ten druhý je sveze na hromadu.

Fizz
Příspěvky: 7941
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Odkamenovač za malotraktor

#3 Nový příspěvek od Fizz »

Zakladač znám, delam s ním.

Myslím sběrač.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15782
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Odkamenovač za malotraktor

#4 Nový příspěvek od oco13 »

A to sa dá aj niekde požičať? ja som velkosť za malotraktor ešte ani nevidel, len velké obludy čo potrebujú 500Hp traktor.

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Odkamenovač za malotraktor

#5 Nový příspěvek od FSDN »

Fizz : záleží zda to máš na zahradu nebo na zakázku. Já jsem na začátku měl jako sběrač kamene manželku a děti. Časem když se provalilo že přioráváním podorniční vrstvy se hrnou nahoru další a další tak je to přestalo bavit (děti po pubertě ztrácí trpělivost s rodiči ). Takže sběrač kamene jsem už jenom já , na jaře srovnám hrubě rovinu a při sázení nebo setí čehokoliv hrábě a hrabat kámen a dnes už to je na objem docela v pohodě - odhaduji ročně tak 6 - 10 vrchovatých koleček kačírku o průměru 3 - 7 cm. Když jsem začínal (dřív to byl sad ne orná ) tak na některých místech byla zemina vs. kačírek 1:1 a byl dost smutný pohled jak terén po hrubém odstranění kamene klesl. Časem ale doplněno humusem z kompostu do objemu. Jinak takhle úžasnou šutrovitou půdu mám na zahradě kde obdělávám pouze 410 m2 takže žádné hektary. A když to na začátku nešlo orat protože kamene a bordelu v půdě (odpadky, železo , sklo... ) bylo hodně tak jsem odstranil drn bagrem , drn jsem kompostoval do 2 ks vysokých záhonů 1x 10 m smíchaný s hnojem a vlastní ornici plnou kamene jsem rozrušil také bagrem a pustil se ručně do díla a postupně zvětšoval plochu. Ano , každý radil ať si pozvu velký traktor ale nechtěl jsem to nechat ujíždět těžkou technikou a jsem za to rád protože když dnes potřebuji něco dorýt ručně tak dokážu zahloubit rýč minimálně o 1/3 hlouběji než je nášlap .

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Odkamenovač za malotraktor

#6 Nový příspěvek od thovt »

V podstatě je to vyorávač brambor s pásem, na konci pásu zachycovač z pletiva .
Odkameňovač skutečný za malotraktor na to zapomeň.
Pokud chceš drtič to existuji do určité velikosti kamení, dodává minerály do půdy.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20835
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Odkamenovač za malotraktor

#7 Nový příspěvek od ota »

Takovej sběrač na větší kameny. Od velikosti malého míče po 600 kg šutr. Dříve se tu jezdilo z jara i napodzim. Pak to strčili do kopriv. Když podruhé o žních vlítl šutr do kombajnu a udělal škodu za 250 000 Kč přišlo znovu na sběrač. Jezdí s ním syn. Když je hodně kamenů, sebere 12 tun za den. Do násypky se vejdou 2 tuny. Ono to chvíli trvá, než nasbírá násypku. Někdy musí dloubat šutr, to když má třeba 500 kg. Letos jezdí i manipuláror s tou roštovou lžící a tahá za sebou valník. Tuhle jsem koukal, že jel domů a měl slušnou čepici na fůře. Dává vaky do sečky a mezi tím sbírá kámen.
Že utužení půdy? Nesmysl. Když jdu s hafanem tak vidím kde jezdí. Sotva jsou otisky vzorků na poli. Trochu se tady změnily poytupy na přípravu půdy. Podrýváky, všelijaké kompaktory, rotační brány a jiná sečka co nehutní půdu. Má mztě kol a vzadu pěchy. Na zimu podrývání a hluboká orba. Ale opravdu hluboká, proto je i víc šutrů. Pro plodiny co to potřebují hnojeňí ve velké míře a ihned zaorávání. Klidně jezdí do půlnoci s pluhem, dokud nezaorá nahnojenou souvrať. Hnoje je dostatek. Oproti dřív na polích vyrostly hnoje min 2x tolik. Hnůj je asi mnohem levnější než postřiky a náhražky. Prý je to levnější tak se o mnoho víc hnojí hnojem.
Kameňak většího provedení. Dalo by se to vyrobit doma v menším měřítku.

Obrázek

Obrázek

FSDN
Příspěvky: 196
Registrován: sob led 18, 2014 8:37 pm
Bydliště: Kolín

Re: Odkamenovač za malotraktor

#8 Nový příspěvek od FSDN »

Oto, asi jsem to napsal špatně ale myslel jsem to jinak že když Fizz hledá něco za malotraktor tak jsem popsal svoji zkušenost s malou rozlohou. Na začátku se to zdálo ručně dělat jako bláznovina ale dopadlo to a mysle jsem že mu jde víc o malé kameny. Že existují flotační pneumatiky které neutužují půdu vím a že se používá jiná agrotechnika je jasné ale to je většinou u velkých farem a ty asi moc do služeb domkařům co mají pár arů nepohrnou. Tady je téměř všechno agrofertu a když například jezdí s kejdovačem který váží sakra hodně tak doopravdy žádné koleje to je svatá pravda. Když ale někdo ze vsi chce službu tak se musí obrátit na místní drobné zemědělce a to se dějí věci. Flotační pneumatika je pro ně sprosté slovo , většinou sbírka zetorů ve stavu střep. A například teď jsem koukal že se pár lidí pod stresem z války rozhodlo nechat si zorat na jaře své anglické trávníky že budou pěstovat pro sebe zeleninu. No že jim ta aktivita vydrží do doby než to zaroste plevelem je jisté ale asi si všichni dokážete představit jak vypadají ty zahrady když tam po letech když se tam proháněla pouze sekačka vjelo zetorem a jak to vypadalo s orbou velkým pluhem na malé parcele v půlce uvažované délky záhonu se teprve zahloubil a všude ploty. Jako na tankodromu. A vše uježděné jak blázen. Tak jsem to trochu psal pod dojmem z aktuálních událostí.

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15782
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Odkamenovač za malotraktor

#9 Nový příspěvek od oco13 »

Preto si svoje 4 áre oriem Terou a japonec odpočíva pod strechou. :smich:
Ale ten vyberač kameňa by ma zaujímal, nemáte niekto link ako vyzerá verzia za malotraktor?

Fizz
Příspěvky: 7941
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Odkamenovač za malotraktor

#10 Nový příspěvek od Fizz »

600m² cca, vyrobil jsem si pozemek, betonová jímka původně, mnou nyní navezeno neco přes metr hlíny. Je to kyprý nějaký šutry a tak tam jsou rad hych ti vytáhl treba z horních 15cm, zbytek nechť zůstane, časem budou stromky ovocné a tráva.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
Killer Koly
Příspěvky: 2751
Registrován: pát dub 10, 2009 1:24 pm
Bydliště: Strakonice

Re: Odkamenovač za malotraktor

#11 Nový příspěvek od Killer Koly »

vybirat kamen je trochu kontraproduktivni, tohle je mnohem lepsi
https://www.youtube.com/watch?v=FNPLQhXDLTs
https://www.youtube.com/watch?v=j_OBZKl956g
Ferda Mravenec, práce všeho druhu

Fizz
Příspěvky: 7941
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Odkamenovač za malotraktor

#12 Nový příspěvek od Fizz »

Dobrá, kde je to k půjčení? :D

Mimochodem nedělám z kamenolomu pole.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Odkamenovač za malotraktor

#13 Nový příspěvek od vitex »

Killer Koly:

Zkus to říct bramborářům z Vysočiny a nejlépe do očí. :smich:

tomous
Příspěvky: 3132
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: Odkamenovač za malotraktor

#14 Nový příspěvek od tomous »

Jo jo,kamoš z moravy pořád nemohl pochopit kde se ten kamen pořád bere,když ho pořád sbírám...

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20331
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Odkamenovač za malotraktor

#15 Nový příspěvek od vitex »

Měl jsi mu říct,že padá z Měsíce a voni by to sběratelé šutrů vodnosili zadarmo a nekopali by tam ty díry,kde si urveš na traktoru kolo.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“