Rozmetadla umělých hnojiv

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Rozmetadla umělých hnojiv

#1 Nový příspěvek od Tomas6 »

Sháním něco na hnojení luk a pastvin, nicméně vůbec nevím po čem se ohlížet a co které umí a tak. Celkem se mi líbí toto https://stroje.bazos.cz/inzerat/1325007 ... 18-36m.php
Nemá někdo?
Když už někdo má takové rozmetadlo, jak odhadujete vzdálenost mezi jednou a druhou jízdou?

Edit: Přidávám text inzerátu, než se smaže. Leo

Prodám rozmetadlo bogballe DZ trend, záběr 36m, k rozmetadlu náhradní lopatky a lopatky na 18m, plně funkční bez závad,návod k obsluze

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Rozmetadla umělých hnojiv

#2 Nový příspěvek od PEST »

záleží kolik máš ha a jak moc se ti stroj zaplatí, ale obyč navigace trimble ez-250 stojí kolem 30tis s lepší anténou, pak neodhaduješ, ale jinak bez navigace se záběr řešil, tzv na "zrcátko" prostě si to napoprvé odměříš a pak se podíváš, přes něco na kabině na predchozí kolej a podle toho jezdíš, dost pomůže i když znáš svoje pole, tak pak jezdíš, na strom, sloup atd někde v dálce....jinak bogballe není špatné, u jetého řešit korozi a stav převodovky, jinak tam moc nevykoumáš, na pár ha stačí i polák, je to o penězích a o návratnosti

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Rozmetadla umělých hnojiv

#3 Nový příspěvek od Tomas6 »

Ha moc není, s návratností moc nepočítám, nebo spíš vůbec, kdybych měl počítat u všeho návratnost, tak jsem nikdy nic nekoupil a sena bych hrabal hráběma na kopky, tak jak před 30ti rokama.Ale navigaci za 30 asi fakt nee. Zkoušel jsem kdysi nějakou apku do mobilu, ale přesnost byla něco okolo 10m, to je na nic.
K polákům nemám moc důvěru, taky to za ojeté není zas tak velká investice aby se mi o něčem jiném neznačkovém chtělo přemýšlet. Navíc chci s velkou násypkou, louky mám poměrně daleko od domu a s tím co jsem dělal doteď, jsem strávil víc času přejezdama jak rozmetáním. Uvidím. V pátek se na něj jedu podívat.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

Uživatelský avatar
Peter TK
Příspěvky: 350
Registrován: sob srp 22, 2015 5:11 pm
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Rozmetadla umělých hnojiv

#4 Nový příspěvek od Peter TK »

Za mňa môžem Bogballe len odporučiť, v robote 2ks Bogballe M35, záber 36-42m, ťahajú to Case IH Pumy 240, za celú sezónu dajú asi 1800ha :prace: , samozrejme používame GPS, poruchy doteraz žiadne, teraz idú 4. sezónu, pri staršom rozmetadle ako už bolo spomenuté, prevodovka aby bola ok a hrzda , tie hnojivá to žerú jedna radosť, k poliakom tak isto neprechovávam veľkú dôveru ale čo som počul o rozmetadlách tak radšej kúpiť staršie Amozone (alebo podobný brand) radšej ako poliaka 8)
Neboj sa tažkých chvíľ, To najlepšie príde po nich

Tomas6
Příspěvky: 5306
Registrován: pon dub 09, 2012 8:23 pm
Bydliště: Slušovicko

Re: Rozmetadla umělých hnojiv

#5 Nový příspěvek od Tomas6 »

Tak rozmetadlo je doma. Na převodové jsem nic viditelně poškozeného neobjevil, všechno se točí lehce bez nějakých pazvuků, rez tam samozřejmě nějaká je, je to 15let starý stroj. Některé místa jsou ošetřené z dřívějška nějakou barvou, něco je prostě rezavé,ale ne prohnilé durch. A hlavně cele.rozmetadlo je krásně mastné, nastříkané olejem. Podle pána po každém rozmetání umyté a namazané směsí oleje a nafty. Jestli se.k němu chovali stejně jak ke všem strojům co tam měli, tak můžu být bez obav. Vše krásně umyté, uložené pod střechou namazané aby nerezlo, radlice na pluhu jak kdyby je právě vytáhl z brázdy, jen zaprášené.
Uvidím jak s tím záběrem,nejmenší možný je 12m s tím že 1/4 se překrývá druhou jízdou, to už by mohlo jít nějak ohlídat. A navíc budu hnojit jen louky, tam když někde trochu minu není zas takový problém. Do telefonu jsem stáhl nějakou navigaci, nicméně jak moc bude přesná, to se uvidí.
Můj 7045 horal (pokladnička)viewtopic.php?f=36&t=118233

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Rozmetadla umělých hnojiv

#6 Nový příspěvek od ford109 »

Ja na mensich poliach (ale klasika psenica soja,nie luky) robim tak ze si vymeriam zaber a dam koliky,cize idem vzdy na kolik ciaru. Na luke by to slo bud koliky alebo znackovaci sprej a na strom strieknut a podla toho. Ono to treba brat plus minus,zafukne vietor nahodou a ide,naklon taktiez.
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

pavel sk
Příspěvky: 12731
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Rozmetadla umělých hnojiv

#7 Nový příspěvek od pavel sk »

My sme pri starych tahanych rozmetadlach RCW3 robili odstupy od oka. Na ornej to pekne bolo vydno pokade rozmetadlo dohodi, ci uz je to liadok alebo NPK. Ked si to clovek odsleduje tak to ma v oku a na uvratiach parcely to otoci pomerne dost presne +-. Na nasich parcelach sa to inak ani neda. Parcely maju rozne tvarovanie a navyse v kopcoch kde sa aj geometricke krivítko strati. Naposledy na sa nam na jednej takej špeci parcele stratili službarši ked siali kukuricu. Mysleli si ze su na tej istej parcele, pritom boli uz na susednej vedlajsej parcele :smich: :smich: :smich: :smich: :smich: :smich:

ford109
Příspěvky: 577
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:09 pm
Bydliště: KSK

Re: Rozmetadla umělých hnojiv

#8 Nový příspěvek od ford109 »

Ja mam taku parcelu ze ked sa postavim nevidim koniec. Ma to 4ha,dolinka,kopec,dolu kopcom,kratka rovinka,znovu dolu kopcom. Brazda hranicna sa podoba na dazdovku... Proste netrafim...
ZKL Zetor 8011 (1974)

Praga V3S M2

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“