Saxonia A 201

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
felcmanpetr
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 13, 2021 3:26 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Saxonia A 201

#1 Nový příspěvek od felcmanpetr »

Zdravím spravujeme secí mašinu Saxonia A201 a sháníme k ní návod k obsluze na internetu sem už hledal poměrně dlouho a nic tak zkusím štěstí tady. Nemá náhodou někdo stejný stroj a má k němu manuál, nebo ví jak nastavit převodovku na obrázku na setí pšenice(ozim/jařina) ječmen a oves? Díky :)
Obrázek
Petr

*123
Příspěvky: 561
Registrován: pon pro 28, 2020 7:28 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Saxonia A 201

#2 Nový příspěvek od *123 »

Tak knížku k saxonce mám v počítači, když mi do zprávy napíšeš mail tak ti ho můžu poslat, je to ale německy, česky jsem ho tehdy také nenašel

sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Saxonia A 201

#3 Nový příspěvek od sustodp »

nazdar, na psenicu pouzivam vysev 512 to vychadza zhruba 2,5 metra na hektar, presne to teraz z hlavy neviem. ale je jednoduchy sposob ako nastavit vysev presne. na boku prevodovky je dekel a ked sa odklopi tak je tam hriadel na ktoru das kurblu a tocenim na mieste simulujes sejbu -35 otoceni je jeden ar, vysiatu psenicu odvazis a zistis kolko to dava. samozrejme sa dakto odmerat vysev osiva pre akukolvek rastlinu ktoru ides siat. akurat na to potrebujes origo zlaby ktore boli ne tento ucel k tejto sejacke. zlaby sa zalozia pod vysevne kolieska ked sa odkolpia semenovody. da sa to aj bez nich ale zrno pada na zem a treba ho koli vazeniu pozametat.

felcmanpetr
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 13, 2021 3:26 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Saxonia A 201

#4 Nový příspěvek od felcmanpetr »

Super díky moc!! 8)
Petr

felcmanpetr
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 13, 2021 3:26 pm
Bydliště: Nové Město na Moravě

Re: Saxonia A 201

#5 Nový příspěvek od felcmanpetr »

Chlapi šlape jako hodinky. ;) Díky za pomoc. 8)
Obrázek
Petr

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“