sadzač zemiakov vs rozchod traktora

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
eded
Příspěvky: 2
Registrován: sob črc 04, 2020 2:00 am
Bydliště: Prešov

sadzač zemiakov vs rozchod traktora

#1 Nový příspěvek od eded »

ahojte, vopred sa ospravedlnujem ak to tu niekde na fóre napísane je, ale mne sa nepodarilo najst odpoved na moj problem.
potrebujem zakupit sadzač na zemiaky najskor bomet a moj problem je ten že cchem 2 riadok, avšak ten je nastavitelny na 62.5 - 68 cm alebo tak nejak, a moj rozchod na kubote medzi zadnymi kolesami je 80 cm. mam radšej kupit jednoriadkovy bude to v poriadku ? alebo ako ? potom ešte existuje bomet nastavitelny na 75-80 cm ale ten podla katalogu je na traktory od 40 koní, moj ma 30

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: sadzač zemiakov vs rozchod traktora

#2 Nový příspěvek od GeorG9 »

Kup si jednořádek a roztáhni si ho na těch 80cm, to nebude problém pokud seš trošku kutil, nevypadá to složitě ;-)

Obrázek

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: sadzač zemiakov vs rozchod traktora

#3 Nový příspěvek od PEST »

za mě také jednořádek a bud upravit sazeč a nebo rozchod traktoru, douřádek od bometu je stejně jen 70-75cm, i když 80 by se dalo udělat...ale navíc by se ti špatně jezdilo, u dvouřádku by tě nevedl předchozí řádek....

PaloM
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 14, 2020 1:29 pm
Bydliště: Martin

Re: sadzač zemiakov vs rozchod traktora

#4 Nový příspěvek od PaloM »

Ahojte, ja sa tiež pridám. Mám MT8-050 a chcel by som tiež kúpiť sadzač napr. 2-raidkový bomet. Na traktore mám rozostup nastaviteľný od 90 do 112,5 cm. Ako vyriešiť to aby som dosiahol aspoň tých 125 cm? Sused na TZ-4K otáča kolesá naopak a tým ho vraj dostane na 120 cm (podľa tech. listu má TZ rozostup 70-100, teda získa +20 cm). Niekde tu na fóre niekto spomínal aj rozširovacie podložky avšak pri toľkých príspevkoch sa mi tu ťažko orientuje.
Aký máte na to názor alebo čo by ste mi odporučili tak aby technika netrpela? Lebo tých rozširovacích podložiek sa trochu bojím. :help:

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: sadzač zemiakov vs rozchod traktora

#5 Nový příspěvek od PEST »

bylo by tu jisté řešení, nechat na traktoru 90cm, vzít jednořádkový sazeč, ten roztáhnout na 70-75cm, na traktoru ho nahnat na jednu stranu, tak aby zadní radlička šla za kolem a pak sázet od jedné strany...

PaloM
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 14, 2020 1:29 pm
Bydliště: Martin

Re: sadzač zemiakov vs rozchod traktora

#6 Nový příspěvek od PaloM »

Lenže potom sa už s traktorom nedostanem medzi riadky až to budem chcieť ohrnúť alebo pokosiť :(

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: sadzač zemiakov vs rozchod traktora

#7 Nový příspěvek od PEST »

to nedostaneš..to mi nedocvaklo bral jsem to že vybírat by se dalo také od jedné strany...no na 90cm by se dal jednořádek upravit...ale zase zabereš hodně místa vůči nasázenému

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15666
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: sadzač zemiakov vs rozchod traktora

#8 Nový příspěvek od oco13 »

A dať ho na meter a sadiť riadky po 50cm?

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: sadzač zemiakov vs rozchod traktora

#9 Nový příspěvek od PEST »

50cm si myslím bude hodně na hraně co se týče prostoru pro růst natě, jedině si pak nastavit co největší vzdálenost hlíz v řádku a řetězy dát tak aby mu to sázelo brambory cik-cak

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“