Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

pluhy, kultivátory, brány, bramborářská technika , secí stroje, ...

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#46 Nový příspěvek od rosch8 »

od schmotzera ma odhovarali a asi mali pravdu. Zatgo je ich aj na bazosi tolko. kazdy predava. Vraj maju vysoke otacky rotora...

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#47 Nový příspěvek od DYK »

Já teda vím hovno, ale prsty stačí když chodí na úrovni rámu pluhu, pluh je pak to plus nad. Ale určitě mohou chodit těsně za zadní hranou pluhu - rámu tím by se ti uvolnilo to kolem ohybu. Nad radlicí je asi špatně, mohla by se tam skřípnout brambora. Šíře jednotlivých sestav drátů mají souvislost s rychlostí otáčení toho kolotoče.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#48 Nový příspěvek od mastnacek »

rosch: na certoj Melichar to mam takhle
https://www.youtube.com/watch?v=9RprvT7pvqg
je mozna ze prsty jezdili cca na urovni spodni hrany radlice. A za ni. Jestli to pisu srozumitelne.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#49 Nový příspěvek od Matúš »

Neviem, u nás čo majú tie Schmötzer a iné západné čerty, tak sa mi nezdá, že by mali vysoké otáčky rotora. Tie si našteľuješ otáčkami motora. Mne sa skôr nevidia preto, že sú na pravej strane a teda nehádžu za traktor. Aj keď sú ľahšie, ale to je mne za 72 jedno.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#50 Nový příspěvek od rosch8 »

Ďakujem za odpoveď všetkým.
Prsty asi naozaj nemajú chodiť ponad pluh, mohlo by zaklinit kameň, to znie rozumne. Takže poza pluh s malým presahom. Tak to mám teraz. Takže to len posuniem dozadu.
Čo sa tyka schmotzerov, tak ja nemám skúsenosti žiadne, spoľahol som sa na informácie od iných. Tvrdili mi, že za Z25 je nevhodný. Zohnal som český a minulý rok som vyoraval v pohode. Som spokojný.
Už len tu radlicu dať do poriadku a mám na 20 rokov pokoj.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#51 Nový příspěvek od rosch8 »

Clovek sa porduje a hned sa objavi dalsi problem.

Moj znamy mi konecne vyhrabal ten nosic pluhu zo svojho skladiska.
Radost bola prevelika, dobri ludia este nevymreli uplne. Nosic je ulozenka, nikdy nebol namontovany.

tu je s este zbytkami zakladnej farby:

Obrázek

Stahovaky v akcii:

Obrázek

No a potom to prislo. :'(

Otvor v tom novom drziaku je 50 mm a v starom 46 mm. Takze to tam lieta. Nsadil som to a trochu vystredil, len aby som videl poziciu prstov.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nie je to idealne, pluh je mierne sikmo, ale to mohlo to byt tym volnym ulozenim na hriadeli.

Mam dilemu. Vyrobit puzdro 50/46 a este excentricke 1 mm (hrubka steny 1 mm a naproti 3 mm), aby pero aspon trochu zaberalo na puzdro, alebo vyrovnat tu staru hriadel....
Puzdro by bolo hotove raz dva... urobil by som drazku v nom pre pero a vsetko to nahodil na certta....
Neviem....
Do rana si to rozmyslim, lebo rano musim nosic pluhu vyplatit, alebo vratit..

pavolk
Příspěvky: 268
Registrován: stř led 30, 2013 8:32 pm
Bydliště: Rabča

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#52 Nový příspěvek od pavolk »

Prsty nejdu ponad lemes,ale su za nim. Ked vyoravas stane sa ze chytis kamen a prsty su hned ohnute. Netreba stresovat. Vyrovnas ich 3/4'' rurkou zhruba 70 cm dlhou opatrne nahnut. Niektore palce su tvrde, prasknu,niektore opatrne vyrovnas, ine je ciste blato a ohybaju sa aj pri poddajnej zemine. Nespekuluj, zapni vyoravac a skus co to robi. Na hlbku mas 3 bob a uvidis ako ti rozhadzuje. Prsty su v cene zhruba 5-6e,ale je to bordel. Ak by si potreboval prsty zhanaj stare komunisticke. Tak nech sa dari

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#53 Nový příspěvek od rosch8 »

Stlpicu radlice som narezal vodorovnym rezom, aby sa radlica posunula iba dozadu a nie do strany. Preto je rez rez vedeny voci stlpici sikmo, ale je to tak spravne.
Stlpicu som priviazal k stlpu plotu retazou a na jednotke som ju nadvakrat ohol, kolko bolo potrebne.
Teraz uz nie je ziadna kolizia prstov so stlpicou a zaroven prsty idu pekne asi 2 cm poza radlicu. Presah prstov popod radlicu je asi 1 - 2 cm. Takze je vsetko, ako si myslim, ze by malo byt. Skuska ukaze ci je to naozaj tak.

Tu je narezana a ohnuta stlpica:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zavaril som to od korena az po povrch postupne husenicami a zaroven som oklepaval zvar po kazdej vrstve. Boa tam akasi sklovita struska, aj ked malo, nenechal som ju tam, chcel som mat cisty zvar, aby to vydrzalo namahanie.
Zaroven som zvarom vyrobil prechody na puzdro, aby som prekryl tie skarede zvary, co tam boli. Zvary som robil śam, tak prosim nekomentovat :red: :red: .

Obrázek

Obrázek

Po vychladnuti som celu radlicu nasadil na vyoravac a skontroloval, ci to zvary velmi nepotiahli, nastastie je vsetko ok:

Obrázek


No a potom poobede som vybehol na zahradu a skusil jeden riadok vyorat.

Takto to vyzeralo:



odkaz na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=JtpZN-45d1g

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#54 Nový příspěvek od Matúš »

Nádhera, dobre si si poradil 8) Najviac sa mi páči, ako to všetko do detailov dokumentuješ 8)

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#55 Nový příspěvek od DYK »

Jo jo, udělal jsi to dobře, tak nějak by to mělo asi být. Dráty těsně za lemešom a mírně pod něho. Video dobrý, podle mě to chodí jak má, ale co mě na čertech vadilo, jsou ty řádky rozhozený přes půl dědiny. Proto jsem je opustil. Prodlužuje to sběr a sběrači jsou nasraní.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#56 Nový příspěvek od thovt »

Rozhazovaní přes půl děniny je právě moc velká rychlost, je to vidět na bramborech jsou kleplí od prstů. Musí se udržovat konstantní rychlost,nejlepe se to ohlídá pomocí ručního plynu a otáčkoměru.
Nechci rýpat ale je to tak, jednu chvíli rosch8 jede moc rychle.
Jak pracuje vyorávač by měl hlídat např. kameraman který musí řict zpomal nebo zrychli, ridič musí hlídat aby jel rovně na řádek jak se člověk otačí pořad za sebe nevídi co potřebuje vidět pouze odhaduje.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#57 Nový příspěvek od rosch8 »

Skúšal som rôzne otáčky a hĺbky záberu. To, čo je na videu je úplne prvý riadok, ešte som to nemal vyladené do hĺbky a do boku a skúšal som aj rôzne otáčky.
Nakoniec som to doladil a išlo to uz potom pekne, zemiaky vôbec nie sú pobite. Som spokojný aj s úrodou. Oproti minulému roku násobne viac.

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#58 Nový příspěvek od mastnacek »

S certem to je vzdycky taky laborovani.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#59 Nový příspěvek od rosch8 »

Chcel som povedať, že som robil komplet GO a musel som prispôsobovať radlicu, tak som sledoval zo začiatku či vôbec funguje, či som v strede riadku, či je dobre 3ti bod či je dostatočná hĺbka. Na otáčky som sa zameral až potom, keď už išiel vyoravac pekne v riadku tak som potom pohľadom dozadu prispôsobil rýchlosť, aby rozhadzoval tak akurát

mastnacek
Příspěvky: 6970
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Vyorávač zemiakov VBN AGROSTROJ Jičín 1961

#60 Nový příspěvek od mastnacek »

Jasna vec roschi, vsak tady kazdej vali bulvy na tvoji praci.
Ja bych rad nekdy poridil vytrasaci malej tek nebo kdyz me nekdy osviti tak vyrobil jako maj ukrajinci za ty svoje jednoosaky. A zrovna udelat sbiraci kos. Cert to je prace navic. Sbirat dosiroka, kupu brambor zahazi, neco zustane v zemi nebo poreze. Ale to neni chyba certa ale obsluhy.

Odpovědět

Zpět na „Polní technika“