Desta a Pozemni komunikace

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
franta1
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 25, 2017 12:27 pm
Bydliště: liberec

Desta a Pozemni komunikace

#1 Nový příspěvek od franta1 »

Dobrý den,
Jezdím Destou,která je způsobilá pro provoz po pozemních komunikacích mezi dvouma fabrikama a dnes mě chytla policie Čr. Tvrdili mi,že s vidlema nesmim po silnici jezdit,protože to je nebezpečný, ale nakonec mě nechali být,protože si nebyly jistý jestli nemám nahodou nějakou vyjímku . CHci se vás zeptat jestli náhodou o tom něco nevíte,jestli musim sundávat vidlice na pozemni komunikaci nebo ne ? díky za odpověd
Medek

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Desta a Pozemni komunikace

#2 Nový příspěvek od Šéďa »

Mi sundavame nastavce. Normal vidle nechavame. Dela to tak i vedlejsi fabrika. Ty maji dokonce RZ na vozejku.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Desta a Pozemni komunikace

#3 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, nejlíp se optat někoho, kdo školí a dělá přezkoušení na vozíky. Ono je to těžko říct, protože to každej vykládá trochu jinak ty věci. Ještě jsem to na školení nepotkal. Mívali jsme ho každej rok. Už jsme ho letos měli, jinak bych se optal. Ale když jsem si půjčoval ještěrku z firmy dom ( asi 3 km ) tak mi vždycky vedoucí nakázal sundat vidle na cestu, jinak mě nepustil jet. Ale měli jsme tam ty prodloužení. Tak nevím. Ale jezdil jsem i s velkou 10 tunou na různé nakládky mimo areál firmy a tam vidle šly sundat. Ale co s nima? Jedna vidle měla 500 kg! Zajedno nebyly by ani kam dát, aby nemusel jet se mnou ještě jeden člověk s vlekem a vidle mi převážet a hlavně to celkem dost trvalo, než jsme je tam nasadili, bo měly navrchu díru pro 60 mm čep a to se muselo dobře trefit. Jednou jsem byl i u nehody s ještěrkou a přijel jsem tam a policie nic neříkala. No asi byli rádi, že tu mašinu s upadlím kolem někdo zvedne a odveze pryč ze silnice. :smich: Jo délka vidle byla 2,5 m. Takže dost čuměly před ještěrku. :)

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“