Stavba minirýpadla.

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mato164
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 16, 2010 7:28 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Stavba minirýpadla.

#31 Nový příspěvek od mato164 »

Rám som robil z jakla 80x80x5 . Nalivanie benzínu bude tesne vedla podstavy sedačky. Na fotkach je zatial podložena sedačka plechom bude na dno lopaty. Potom bude naskrutkovaná na pásovinu 50x10 aby sa mi dal vrchom vybrať motor. Nepotrebujete náhodou niekto tie rozvádzače čo mám tu na bágri. Nejak mi to nevychádza na šírku. Chcel by som ich vymeniť za 4 kusy, 2xjoystik a jeden 2pákový a jeden 4 pákový. Predal by som ich za to čo som ich kúpil aj ja. Za oba 380 eur.

jendas87
Příspěvky: 45
Registrován: čtv pro 15, 2016 10:10 pm
Bydliště: M. Třebová

Re: Stavba minirýpadla.

#32 Nový příspěvek od jendas87 »

To je škoda že ti tam nesedí ja bych je hned vzal kdybych měl peníze. Jo a tyhle sou s tlakove zatižitelnou spátečkou?

Uživatelský avatar
Ondras83
Příspěvky: 10030
Registrován: stř zář 12, 2007 10:28 pm
Bydliště: Stračov
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba minirýpadla.

#33 Nový příspěvek od Ondras83 »

Teď jsem finančně mimo, jinak bych jeden vzal, stačilo by mi 3 páky, ale 4tou bych někde využil

Uživatelský avatar
mato164
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 16, 2010 7:28 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Stavba minirýpadla.

#34 Nový příspěvek od mato164 »

Nakoniec som použil tie rozvádzače.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


screen shots

Uživatelský avatar
Lars
Příspěvky: 1095
Registrován: úte črc 03, 2007 10:58 pm
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Stavba minirýpadla.

#35 Nový příspěvek od Lars »

jsem zvědavý na video. moc pěkná práce 8)
kurva už dvakrát jsem to uřizl a furt je to krátký!!!!!

jendas87
Příspěvky: 45
Registrován: čtv pro 15, 2016 10:10 pm
Bydliště: M. Třebová

Re: Stavba minirýpadla.

#36 Nový příspěvek od jendas87 »

Ahoj tak jak pokračuješ? Koukam že hydrauliku povetšinou děláš v trubkách 8) Dával jsi tam něaké pouzdra na ramena nebo ložiska na tu otoč myslím na koníka nebo jak se tomu říká.
Jinak to vypada moc dobře ještě pořešit pojezd a bude to špica :driver:

Uživatelský avatar
mato164
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 16, 2010 7:28 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Stavba minirýpadla.

#37 Nový příspěvek od mato164 »

Báger mám hotový ale momentálne rozobratý na kusy. Potrebujem ho nastriekať, len príroda je nejak proti mne. Chcel by som to striekať na dvore a tak čakam na nejakých 20 stupnov.
Ramená aj všetky ostatné čapy su osadené v klzných púzdrach typu KX a KU + klzné podložky z bronzu a silónu.
Pojazd mám už vyriešený čo sa týka hydraulického rozvodu aj mechanického prevodu. Ovládanie pedálom aby bola možnosť pomôcť si lopatou. Prevod 1/3 reťazou priamo medzi hydromotorom a nábojom väčších kolies.

jendas87
Příspěvky: 45
Registrován: čtv pro 15, 2016 10:10 pm
Bydliště: M. Třebová

Re: Stavba minirýpadla.

#38 Nový příspěvek od jendas87 »

Tak 20 stupnu byt nemusi ale nemeloby do rana mrznout nebo prset tak se da strikat i okolo 10 stupnu . Ty pouzda mam taky namyslene z KU krouzku. Budes ovladat kazdy kolo zvlast nebo dohromady? Jaky si zvolil hydromotory?

Uživatelský avatar
mato164
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 16, 2010 7:28 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Stavba minirýpadla.

#39 Nový příspěvek od mato164 »

Zakladnu farbu nieje problem streknut aj pri 10 stupnoch, ale vrchnú farbu som zohnal zvyšky z lakovne aut . Pojazd budem ovladat naraz oba hydromotory . Nemá vyznam ovladat hydromotory samostatne, pri tom rozlozeni podvozku by sa to neotocilo smykom. Motory su klasicke orbitralne 160ccm na ot. Vlastne vsetku hydrauliku si kupujem od jednej firmy z polska. Tie ceny su neporovnatelne oproti tomu za co to predavaju tu. Momentalne vrtam diery do čapov a osadzam maznice. Niektore diery maju 15cm a vrtat to na malej stojanovej vrtacke hotova zabava. Dnes som ponavaral tvrdonavar na lyzicu a spodok papuč.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20885
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Stavba minirýpadla.

#40 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, jen že sleduji toto vlákno o stavbě bagříku.
Nedávno jsem scháněl a řešil pouzdra do mého minibagru. Byly některý vyběhaný a tak jsem se rozhodl to převložkovat. Začal jsem se tedy zajímat o použitelnost a funkčnost různých druhů pouzder. Nakonec jsem se dopídil k tomu, že do bagrů, minibagrů se používají ocelová kalená kluzná pouzdra. Další typy kouzder jak už KU, KX jsou vhodná pro uložení málo namáhaných strojů. Ještě na bagry je celkem vhodné kluzné pouzdro bronzové s mazacími kapsičkami. Nebo bronzové s grafitovími hnízdy. Méně vhodné je pouzdro KU a nekonec nejméně vhodné je KX pouzdro. Je to podle zatížení, přenášení různých síl, chvění, nárazů. Komunikoval jsem s mnoha firmama a servisákama a nakonec jsem volil kalená ocelová kluzná pouzdra které jsem si sám vyráběl. Kvůli jejich ceně. Dával jsem si je indukčně kalit jen v pracovním místě. Protože není třeba kalit celkově. Stačí jen pracovní místo. A hlavně mazat správným mazivem k tomu určeným. S přísadami pomocných prvků kvůli tření otěru a tepotám. Nelze tyto čepy a pouzdra mazat vezelínou kterou mám doma a mastím s ní všechno kolem baráku. Mám na to spešl maznici v které mám mazivo jen na čepy bagru.
Jen tolik z vlastní zkušenosti. Třeba jen pro upřesnění použitelnosti a vhodnosti různých typů pouzder. Ulehčení oprav a výměn dílů.

jendas87
Příspěvky: 45
Registrován: čtv pro 15, 2016 10:10 pm
Bydliště: M. Třebová

Re: Stavba minirýpadla.

#41 Nový příspěvek od jendas87 »

Lak na auta je myslim zbytecny ale zase to bude pekny 8) No kdyby si mel ty předni kola na čepu a aspon trochu by se otacely do stran tak by si tim mohl vlaste zatacet kdyby si ovladal kazdy kolo zvlast. Taky beru hydrauliku od polaku a zatim vse funguje akorat kdyz sem koupil cerpadlo novy za 700kc (do multikary) tak po chvily zacalo tyct gufero koupil sem novy za 20kc a jede dal. To vrtáni ti nezavidim do te hloubky to moc nejde ani vrtacka nema takovy zdvih a jeste se muze stat ze tam zalomis vrtak. Jinak kdyz ty Ku krouzky nevydrzej tak misto nich natocis bronzove.

Uživatelský avatar
mato164
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 16, 2010 7:28 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Stavba minirýpadla.

#42 Nový příspěvek od mato164 »

Ten pojazd bude musiet stacit na jednu packu. Zohnat otocny prevadzac oleja na viac ako osem hadic je problem a hlavne financny. Uz aj tento co mam ma vysiel dokopy aj s holendrami na 400 euro, a to som potreboval previest do podvozku 8 hadic na nohy a 2 hadice na pojazd. Dufam ze to bude fungovat aj s tromi hadicami na dve nohy.
Obrázek

jendas87
Příspěvky: 45
Registrován: čtv pro 15, 2016 10:10 pm
Bydliště: M. Třebová

Re: Stavba minirýpadla.

#43 Nový příspěvek od jendas87 »

Ja vim ja nad tim zatim jen premyslim takze budes zatacet lzici zvednes se a otocis jestli to dobre chapu. A co kdyz ty zadni nohy jak mas kola zapojis jen jednocine aby te to zvedlo a dolu vlastni vahou tim bys usetril dva vyvody na tom otoci. Pokud by ti nevadilo ze je nebudes moct zvedat.

Uživatelský avatar
mato164
Příspěvky: 116
Registrován: čtv zář 16, 2010 7:28 pm
Bydliště: Banská Štiavnica

Re: Stavba minirýpadla.

#44 Nový příspěvek od mato164 »

Konečne sa podarilo nastriekať môj báger.
Dnes prebehol prvý test .
Obrázek
Obrázek
https://youtu.be/UHts6b7q_as

jendas87
Příspěvky: 45
Registrován: čtv pro 15, 2016 10:10 pm
Bydliště: M. Třebová

Re: Stavba minirýpadla.

#45 Nový příspěvek od jendas87 »

čau barva pěkná 8) jinak to vypada dobře akorat se mi zdá že motor dostává pěknýho čouda máš ho na silenblocich? vypadá na videu že se povolil nebo se mi to zdá ? taky sem hodně laboroval s uchycením na rám aby mě to tak moc nemasyrovalo :) jinak pěkná práce a klobouk dolu !

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“