lopatovy nakladač LN-7211

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
alesmacat
Příspěvky: 836
Registrován: ned bře 25, 2012 7:44 pm
Bydliště: usti nad orlici

lopatovy nakladač LN-7211

#1 Nový příspěvek od alesmacat »

Nemá někdo tento nakladač nebo cokoliv o něm ........ silniční stroje nová paka ,lopatovy nakladač LN-7211 https://s27.postimg.cc/67i4yfi03/208614.jpg
zetor a liaz navzdy

tomous
Příspěvky: 3131
Registrován: sob úno 27, 2010 3:03 pm
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#2 Nový příspěvek od tomous »

Tady to jezdilo v jednom podniku,ale nevím jestli ho ještě mají. Byl to Rubelit Rožná-středisko Meziboří

alesmacat
Příspěvky: 836
Registrován: ned bře 25, 2012 7:44 pm
Bydliště: usti nad orlici

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#3 Nový příspěvek od alesmacat »

Obrázek před a pak uš doma Obrázek
zetor a liaz navzdy

alesmacat
Příspěvky: 836
Registrován: ned bře 25, 2012 7:44 pm
Bydliště: usti nad orlici

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#4 Nový příspěvek od alesmacat »

Další na prodej [69516088.jpg](https://postimg.cc/image/4mnojsub5/) A stále schánim cokoliv o něm
zetor a liaz navzdy

Uživatelský avatar
Badyn
Příspěvky: 711
Registrován: ned srp 08, 2010 6:47 pm
Bydliště: Horní Čermná

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#5 Nový příspěvek od Badyn »

Ahoj, ten nakladač vypada dobre :) To mas bez traktoru? Kolik to zvede? Me by jen vadila malá světlá výška, ale kdyz se s tim nebude jezdit do lesa, tak to bude v poho ;)

alesmacat
Příspěvky: 836
Registrován: ned bře 25, 2012 7:44 pm
Bydliště: usti nad orlici

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#6 Nový příspěvek od alesmacat »

Zdar sousede :) tak nakladač je bez traktoru,zatím tam naroubujem bratrankovu 69, nízkej je ,ale zas je poctivej jak z traktorbagru tak se nebude kroutit aš bude rejpat hlínu.Měl jsem ND 019 na 8045 a ten se kroutil jak had a stál 5x co tenhle
zetor a liaz navzdy

ondradeere
Příspěvky: 53
Registrován: pon led 30, 2012 6:35 pm
Bydliště: Uničov

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#7 Nový příspěvek od ondradeere »

U nás v podniku tyto zázraky máme dva a stále v provozu. Dokonce ten v tom prvním příspěvku je jeden z těch našich. Jestli tě něco zajímá tak se ptej, pokusím se odpovědět.....

ondradeere
Příspěvky: 53
Registrován: pon led 30, 2012 6:35 pm
Bydliště: Uničov

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#8 Nový příspěvek od ondradeere »

Tak jsem zapátral v kancliku a dokonce jsem našel navod pro obsluhu a údržbu :)

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#9 Nový příspěvek od Jindra »

vidíš to se ani v pace nepovedlo najít, a to to tam dělali, jen se archiv x-krát stěhoval a něco se určitě i rušilo
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
zvarman
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 30, 2018 10:37 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#10 Nový příspěvek od zvarman »

:help: Ahoj Ondro. Byl bych ti vděčný, kdybys dokumentaci, kterou k tomu máš naskenoval a dal sem, kdybys byl tak hodný Zvláště pak technické parametry, mám utržený výrobní štítek.

Před 3 týdny jsem tenhle nakladač koupil a snažím se ho naroubovat na 7745. Vpředu je to uchyceno na čep přední nápravy akorát takovým plocháčem s dírou a bojím se, že to bude trpět..? Navíc tam chci rozhodně vrátit tu hnanou nápravu a to pak bude stát asi dost na zadních (je tam rozdíl asi 30cm). Pohrávám si s myšlenkou, že z toho podvázání tu přední nápravu prostě uříznu, navrtám do toho díry a ty "vidle" našroubuju do konzoly přední nápravy, kde mám teď držák závaží, ale zase se bojím, aby to s tou konzolou přední nápravy moc nekroutilo, přece jen je to k bloku motoru přišroubovaný jen asi 6 šroubama.

A Poradili byste mi taky, jak to připojit k hydraulice? Na fotce z ňákýho bazaru jsem to viděl připojený jednoduše hadicema do rychlospojek vzadu. Teď to tak taky tak udělám, ale jde to udělat nějak na přímo? Na jaře budu dělat GO hydrauliky, tak bych to s tim předělal.

honzasl
Příspěvky: 666
Registrován: čtv dub 21, 2011 8:29 am
Bydliště: Nekoř (okr. ÚnO)

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#11 Nový příspěvek od honzasl »

Mohl by mi někdo vysvětlit smysl existence tohoto stroje? Má to nějakou významnou výhodu proti nějakému "profi" nakladači, např. HON? Chápu, že v 80. letech se toho tady asi moc koupit nedalo a tak si československé hospodářství pomohlo samo, ale...

Uživatelský avatar
zvarman
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 30, 2018 10:37 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#12 Nový příspěvek od zvarman »

O historii tohoto nakladače nevím moc, ale někde jsem četl, že to dělali pro silničáře, tak je to robustní pro těžší práci, ale ve spojení s traktorem také univerzální stroj (např. s pluhem vzadu na odklízení sněhu).
Farmář samouk. Mám Zetor 7745, v čase minulém ještě Zetory 8011 a Super 50.

alesmacat
Příspěvky: 836
Registrován: ned bře 25, 2012 7:44 pm
Bydliště: usti nad orlici

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#13 Nový příspěvek od alesmacat »

Vyhoda vcelku rychleho přesunu po komunikaci oproti honu. Tento stroj je určen hlavně pro SUS na nakládku sypaču proto také výrobce Nová paka ,za totáče hodně skládek mimo hlavní plac. V tp uvedeno možne použití se sněhovou radlicí SR 30 místo závaží na zadkua take jako tahač po demontáži výložníku a závaží
zetor a liaz navzdy

Uživatelský avatar
zvarman
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 30, 2018 10:37 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#14 Nový příspěvek od zvarman »

cituji z jiného fóra:
to je LN-7211 - nakladač, předělávaný v SSaZ Nová Paka pro silničáře ze základu Z-7211. Jsou tam očesané kšandy apod. vzadu je tuším čerpadlo na PTO? a spousta věcí souvisejících s nasazením v nakladači je zesílených či změněných. V dnešní době kdy silničáři postupně mění nakladače za teleskopy se objevuje dost těchto LN-7211 v bazarech

jinak jsem koukal na dokumentaci trac-liftu, jak mají řešené uchycení podvázání vpředu a mají to z boku na konzolu nápravy a ne na čep, tak to vyříznu a udělám také tak...
Farmář samouk. Mám Zetor 7745, v čase minulém ještě Zetory 8011 a Super 50.

Uživatelský avatar
zvarman
Příspěvky: 9
Registrován: úte led 30, 2018 10:37 am
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: lopatovy nakladač LN-7211

#15 Nový příspěvek od zvarman »

tady k tomu mám nějaké svoje fotky:

https://photos.app.goo.gl/t3qCEnN6IiUTsS413
Farmář samouk. Mám Zetor 7745, v čase minulém ještě Zetory 8011 a Super 50.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“