Podkop za Vlčnovjana 4x4

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9520
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#421 Nový příspěvek od Atlan »

Zoberiete dva zváracie drôty, na konci zohnete cca 10 cm kolmo a túto časť zoberiete do ruky tak že vytvoríte z palca a prstov kruh ako keď chytíte palicu. Otvor je väčší , drôt v ňom trochu ovisne . To isté do druhej ruky. Drôty nasmerujete pred seba v malom úklone. V miestach, kde by voda mohla ísť, prejdete kolmo na predpokladanú trasu, nad potrubím sa drôty prekrížia. Môžete nájsť aj iné vedenia, ale aj tak musíte v danom mieste vykopať sondu na určenie hľbky,. Ale stačí prejsť len miesto žumpy a prívodu, ak tam nič nebude signalizovať, teoreticky môžete kopať.

Len obcas treba pozroet hore ci nemerias vzdusne vedenie :D
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#422 Nový příspěvek od jara1303 »

Vcera jsem opet kopal, vykop ma zaklad pro vstupni schodiště do domu.
Do L 5m a 1,5m hl 80 cm. Pul hodky. Napred jsem si musel udelat prostor, srovnat plochu lopatou.

Obrázek Obrázek Obrázek

Vcera jsem podkop ovapkoval a schoval, nevim jestli budu letos jeste kopat, ale mam domluvene jeste 2 ksefty + 2 ksefty na lopatu. Dneska prsi a pres tyden jak oschne nahazuji pluh a jedu orat. A to asi cely rijen...

Jara

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#423 Nový příspěvek od red.bill »

Na tu virguli ti stačí krumpáč, ale ne na každýho to "funguje" a nedá se na to úplně spolehnout...

pavel sk
Příspěvky: 12788
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#424 Nový příspěvek od pavel sk »

Ako pise red.bill. U kazdeho to nefunguje a nemies mat u seba nic kovove (napr kovova pracka na opasku, hodinky, mobil). Ja som pomocou drôtov hladal vodu. Miesto kde som hladal a ukazalo mi som presiel s kazdej strany niekolko krat. Tam sme aj zacali kopat. Potom sme zohnali prutikara ktory u nasiel nejednu studnu v okoli a ten pouziva inu metodu hladania. Miesto ktore som nasiel ja, nasiel aj on. On akurat este presnejsie urcil hlbku. Povedal mi ze som nasiel take miesto kde sa krizuju tri žily. Najplitšia je v 8m, potom 10m, a v 20m. Este nam treba kopat 2m do tych 8m. Musil zohnat dlksi rebrik a povraz na vytahovanie zeminy.

Uživatelský avatar
Rostislav
Příspěvky: 235
Registrován: ned lis 18, 2007 11:08 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#425 Nový příspěvek od Rostislav »

No nádhera ,možná jsem to přehlédnul ,výkresy od dílů máš někde uložené na možné nahlédnutí nebo stáhnutí?
Je čas podkop vyrobit ,trh je šíleně drahý .Pokud výkresy máš poskytnul bys je?

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#426 Nový příspěvek od jara1303 »

Zdar, tak vcera me nechalo pocasi vykopat kanalizaci s přípojkou do kanalizace.
Cca 25m hl 70-80cm, 45 lopta a 3x jsem zmoknul, jinak v pohodě max. spokojenost...
4 hodky z toho jsem hodku a pul pacil skruz ze septiku a hledal telekom a plyn...

Obrázek Obrázek

Ve vyhledu dalsi 4 ksefty, nejak se podkop uchytil...
Jara

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#427 Nový příspěvek od jara1303 »

Zdarec,
včera jsem kopal kořeny stromů, cca 8 kusu a jednu višňu + lísky, ta měla dole tak cca 40cm. Bohužel pan majitel to fiknul všechno u země, takže nebylo co páčit. Drbačka, ale za cca 2,5 hodky jsem měl hotovo i se zahrnutím jam a porovnáním..
Předvčírem jsem zase skrýval plochu na parkování před domem cca 5x12m hl. 20cm 3 kontejnery hliny a bordelu nakopec...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jara

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#428 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...Jaro , tohle já dělám ručně ! :smich:

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#429 Nový příspěvek od jara1303 »

Nj co ty, ty si jeste mladik plny sily ...ale co my, co uz, sak mame na to stroje...nezavolas, dojel bych...

Uživatelský avatar
Laslou
Příspěvky: 389
Registrován: sob říj 23, 2010 11:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#430 Nový příspěvek od Laslou »

Pěkná práce. Taky mě čekají dva stromy. Ale jak píše Vladimír - tady u nás to koupeme ručně :(

Uživatelský avatar
jezus666
Příspěvky: 347
Registrován: pát led 18, 2013 11:43 am
Bydliště: Jalubí

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#431 Nový příspěvek od jezus666 »

Jaro,

to znám dobře, páčit pařezy je ku**vská práce. Loni jsem tak kopal 10 pařezů a drbal jsem se s tím přes půl dne. :prace:

Mirek

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#432 Nový příspěvek od jara1303 »

Zdarec,
včera jsem svahoval před jedním domem parkovací místo (samý kameň, starý chodník a zahrádka to už šlo dobře) a potom ve vinohradech břeh - nájezd na pozemek cca 9m x 5m potom všechno odvozil a roztahal po zahradě. 3hoďky

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Asi starter mám v háji jak se motor zahřeje starter ho nemůže utočit, smrdí a hřeje se už po 5 vteřinách točení(včera už neutočil i když už motor zchládnul), zkoušel jsem druhou baterku a je to stejné. Ale stejně mám nachystaný nový motor, tak jak bude čas a evo2 pojede, tak ho přehodím..nevím jestli se něco neděje jak se hodně zahřeje má tahový divný zvuk, tak to divně v sání duní, jestli není vačka přidřená, trochu z výfuku udymuje a z odvětrání ventil. víka taky dýmí.... Jestli nejde taky po zahřátí ztuha..

Co může se může dít nenapadá vás něco ???

Jara

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#433 Nový příspěvek od jara1303 »

Včera jsem u kamosa kopal výkop na odpad od 0,8 m do 0,6m cca 10m..

Obrázek

J

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#434 Nový příspěvek od jara1303 »

Zdarec, dneska opět kopačka.
Základová vana pod skleník, ale jeste předem abych tam vůbec najel sem musel odklidit hromadu suti.
6x3m ale byl uprostřed nějaký základ ten musí majitel rozbit. Tatra a půl hliny..

. Obrázek Obrázek

Jara

Uživatelský avatar
jara1303
Příspěvky: 2903
Registrován: úte říj 30, 2012 2:05 pm
Bydliště: Vlčnov

Re: Podkop za Vlčnovjana 4x4

#435 Nový příspěvek od jara1303 »

Kluci,
Nemate nekdo nebo nevite kde sehnat nejakou mensi hydrobrzdu na muj podkop ?
4 kusy takove puky, ktere hydraulicky odemknou zakladovou desku otoce a posune se bagr na potrebnou stranu a pak se zase zamknou - zabrdi...
Nyni tam mam 4 srouby M20 a vzdycky je musim povolit, posunout a zase zatáhnout...
Dekuji
Jara

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“