Vidle za traktor

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vision
Příspěvky: 3
Registrován: úte úno 11, 2014 6:41 pm
Bydliště: Sušice

Vidle za traktor

#1 Nový příspěvek od vision »

Rychlovýroba vidlí za traktor, šířka 80cm, výška 7Ocm
Přílohy
2.jpg
1.jpg
4.jpg
3.jpg

bajza9
Příspěvky: 3
Registrován: čtv bře 06, 2014 10:22 pm
Bydliště: Vsetín

3.bodové vidle na baliky

#2 Nový příspěvek od bajza9 »

Zdravím,chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo udělané vidle na balíky do 3.bodu na dva balíky..Nejvíc mě zaujal,tenhle co mám v příloze,ale potřeboval bych vědět rozměry at nad tím nemusím bádat..nemate ho někdo doma??Díky za odpovědi :)

http://www.agroseznam.cz/cz/agrobazar/d ... 2588-.html
44550138.jpg
44550138.jpg (4.18 KiB) Zobrazeno 7806 x

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 3.bodové vidle na baliky

#3 Nový příspěvek od other-side »

Poradíte mi?

Hroty čelních nakladačů....na kardanka.cz......potřebuju něco na kulatý balíky sena (ne senáže). Chci to navařit pouzdrama na áčko do zadního trojbodu (Z5718 bez závaží na předku). Předpokládám, že to budu vozit po jednom balíku, případně, půjde li to tak na jeden hrot jeden balík, ale to si myslím že bez závaží na předku půjde tak max po rovince a ne ve svahu. Hobby použití, ročně kolem 100balíků z luk pod střechu.

Mají hroty standartní a vysoké kvality.....s délkou si jakžtak poradím, ale s "kvalitou"?

Projel jsem to tu a nenašel odpoveď, tak se ptám.

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: 3.bodové vidle na baliky

#4 Nový příspěvek od Jemen »

nedavno jsem je dodelal, pokud te neco zajima ptej se

Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 3.bodové vidle na baliky

#5 Nový příspěvek od other-side »

hroty jsem našel na technikaprofarmu, vezmu ty delší (1100mm)

konstrukci mám podobnou jako ty, zatím jsem místo kovaných hrotů dal nouzově silnostěnný trubky (délka 900mm) a dovnitř jěště roxor 24mm, ideální to samořejmě není, dovezl jsem tím letošních posl 13 balíků a ohýbají se, ale byl jsem v presu abych to odvezl než to zmokne

mám podobný nosič jako ty, tzn místo na 4 hroty vedle sebe úplně vespodu a nepříjde mi to ideální, není lepší mít hroty vejš, aby se napíchnutí balík opřel o konstrukci nosiče a odlehčil hrotu? já se na lukách dost drncám/houpu, 2ha mám jen z kopce dolů do haly, ale jiný 2h mám v ďolíku

pokud ti přesto ty 4 hroty vespod fungujou dobře a odvezou dva kulatý, pak bych se touto cestou taky vidal, chtěl bych na zadku vozit 2 balíky najednou, ale to bude až experiment přes zimu, jestli bdue potřeba zatížit předek nevím, až toho bude víc mám na seznamu TUR2B, ale tohle sleduju o téma vedle

Uživatelský avatar
Jemen
Příspěvky: 487
Registrován: ned pro 01, 2013 1:49 pm
Bydliště: Vidče

Re: 3.bodové vidle na baliky

#6 Nový příspěvek od Jemen »

o odlehceni az tak nejde 3bod ti opisuje trajektorii a jelikoz mam hroty nastavene na 3tim bodu trosku navrch tak to v poho funguje jen pokud budes delat predni nosicku tak bych dal zaves co nejniz ja musim prizvedavat a pak uz nezvednu tak vysoko jinak letos mam prevozeno neco okolo 2000 baliku bez problemu

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 3.bodové vidle na baliky

#7 Nový příspěvek od other-side »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


já měl 3bod nastavený, aby se mi to naklápělo na traktor, nemám fotku s balíkem na vidlích, jen tu na platu a pak "vidlí"

farmář Jakub za kopcem měl na ČN-klapací vidle na hnůj dělaný s těma levnejma vidlema a furt mu praskaly, tak nevím, podle ceny se kvalita mnohdy moc nepozná, prostě něco koupím, navařím a uvidí se

Uživatelský avatar
mazhor
Příspěvky: 840
Registrován: úte srp 17, 2010 8:09 am

Re: 3.bodové vidle na baliky

#8 Nový příspěvek od mazhor »

Kovany hroty 1100 z technikaprofarmu mam a zatim dobry. Vozim s nimi senaz/seno/slamu okolo 100baliku rocne. Kup je i s navarovymi pouzdry a matici, v normalni trubce ti drzet nebudou,konce pro uchyceni jsou do konusu.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 3.bodové vidle na baliky

#9 Nový příspěvek od adam »

Já to mám udělaný takhle a pohoda. Dají se vozit i 3 a nic to nedělá. Už jsem jich udělal několik. Hroty 110cm, nejlevnější teď prodává někdo na bazoši, vydží úplně všechno, předníma co mám na čelňáku nakládám i dřevo.
Obrázek
Obrázek
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
other-side
Příspěvky: 2798
Registrován: ned pro 07, 2008 1:29 am
Bydliště: Perštejn

Re: 3.bodové vidle na baliky

#10 Nový příspěvek od other-side »

tak jsem vzal 4 hroty od "Pepíka Z" z Bazoše......akorát mi nedošlo, že když vezmu dýlku 950mm že se mi pracovní dýlka zkrátí o to futro 145mm.......tak příště.....z futra teda čouhá 750mm......no nic, na těch pár desítek balíků ročně to snad bude fungovat a senáž nevozím

chtěl jsem to zavařit trafem (futra k rámu), ale asi to odvezu pod céóčko

no už se těším na sezónu :)

trab
Příspěvky: 184
Registrován: ned led 27, 2013 3:35 pm
Bydliště: brno

Sklopné vidle na senáž a seno

#11 Nový příspěvek od trab »

Chlapi, objednal jsem si z bazoše od inzerujícího tyto sklopné vidle na kulaté balíky sena a senáže, jedná se o: https://stroje.bazos.cz/inzerat/8643093 ... baliky.php

Nemáte je někdo? Vydrží to senážní balíky, které jsou docela těžké? Pán inzerující má psané v inzerátu 900kg nosnost tak snad to vše unese bez úhony. Nemáte s tímto prodejcem zkušenosti? Měl mi tyto vidle poslat už minulý týden, nic nepřišlo, přitom při domluvě mi sdělil, že je obratem posílá. Ted mi už třetí den nezvedá telefon.

Uživatelský avatar
Šéďa
Příspěvky: 2707
Registrován: ned lis 27, 2011 4:31 pm
Bydliště: Nejdek u K. Varů

Re: Sklopné vidle na senáž a seno

#12 Nový příspěvek od Šéďa »

Je to otočné na čepu, není důvod, aby to neuneslo senáž. Akorát tam nevidím žádné zajištění ve svislé poloze.

Uživatelský avatar
adam
Příspěvky: 1959
Registrován: pát pro 14, 2007 8:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Vidle za traktor

#13 Nový příspěvek od adam »

Od tohohle pána beru špice na balíky a opěrné nohy a v pohodě, posílá hned.
Zetor 6945, VW vento 1.9 TD, Stihl MS 211,MS 360, FS 450, Reform 741

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Vidle za traktor

#14 Nový příspěvek od Matúš »

Kamarát má tie vidly, síce nie príliš dlho, ale navozil už s nimi dosť balíkov. Senáž vozí vždy iba jeden balík, seno alebo slamu dozadu na tie vidly 2 balíky, dopredu na čelák ďalšie dva. V pohode zvládajú aj tú senáž, sú dostatočne pevné. Akurát keď na nich chceš voziť 2 balíky, tak musíš mať hydraulický tretí bod.

trab
Příspěvky: 184
Registrován: ned led 27, 2013 3:35 pm
Bydliště: brno

Re: Vidle za traktor

#15 Nový příspěvek od trab »

Díky moc za info! Snad bude tedy vše v pořádku.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“