Nakladače UNHZ 750

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#316 Nový příspěvek od PEST »

jo a k tomu průměru hadic, můžu to oměřit ale odhadem cca 20mm

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Nakladače UNHZ 750

#317 Nový příspěvek od PetrP »

Ahoj, jelikož mám jen zkušenosti s UNHZ 500, mám na vas jako majitele 750 dotaz :) zvažuji koupi 750 a chtěl bych ji mimo jiné dovybavit rotátorem s kleštěmi na kulatinu, abych si mohl i z lesa pohodlně odvést dřevo. Díval jsem se do manuálů a co jsem pochopil, má pod kabinou 2 rozvaděče (předpokládám jeden s 4 a druhý se 3 funkcemi).
Byl by velký problém vyměnit jeden rozvaděč, aby měl ještě o 1 funkcni více? Nebo řešil tady již někdo montáž rotátoru s kleštěmi na tento nakladač?
Z4011 + Z6945

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#318 Nový příspěvek od PEST »

rozvaděče jsou oba stejné na tři funkce:

1 otoč
2 rameno
3 výložník
4 drapák
5 přední nohy
6 zadní nohy

nejsem si jistý, ale šroubované asi nejsou že bys mohl přidat další sekci, dle mého by rotátor šel řešit extra rozvaděčem s tlakovou zpátečkou a tu zapojit do stávajícího rozvaděče

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#319 Nový příspěvek od PEST »

ted jsem se byl mrknout a jedlotlivé sekce rozvaděču jsou k sobě šroubované, takže teoreticky by mělo stačit sehnat jednu sekci rozvaděče a jen vložit do celku

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Nakladače UNHZ 750

#320 Nový příspěvek od PetrP »

Díky za informaci :) s tlakovou zpátečkou popravdě zkušenost nemám, to bych se musel tady v okolí obrátit na někoho, kdo tomu rozumí víc :) Ale pokud by stačila sehnat 1 sekce, nebo případně sehnat 4 sekční rozvaděč a jen vyměnit kus za kus + nějak domyslet ovládání a dodělat zbytek, s tím bych se už popral :)

Tady jsem našel video, kdy si někdo dělal vyvážežku ze 750tky, zkusím nějak dohledat kontakt.. je vidět, že většinu ovládacích prvků nechal původní a jen také nějak dopojil jednu funkci navíc.

https://www.youtube.com/watch?v=cCxnzsgeJI4
Z4011 + Z6945

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#321 Nový příspěvek od PEST »

s tlakovou zpátečkou taky zkušenost nemám ale vím že to používají u čeláku na crystalu, že je to nezávislé na koncovkách traktoru a dokáže to fungovat společně, ne najednou ale společně ano.

Koukal jsem do katalogu, a rozvaděč je psaný jako celek, ale dle mě když mám vstup a výstup na jedné straně a jednotlivé sekce jsou k sobě stažené svorníky, nemůže být problém, tam ještě jednu sekci vřadit mezi...snad nešířím nějaké bludy. Jinak místo v kabině na to bude, i za cenu že bys předělal ovládání drapáku z pedálů na páku...nad tím přemýšlím i já nějak mi ty pedály nejdou úplně pod fousy....

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Nakladače UNHZ 750

#322 Nový příspěvek od PetrP »

jj to mě právě taky napadlo, že když už bych tam musel nějakou páku dodělat pořešil bych to zrovna tak, at je páka na rotátor a otvírání + závírní kleští u sebe a né na pedály :)
No uvidím jak to dopadne, musím se na nakladač prvně zajet podívat. Zatím doma používáme nesenej, ten co jsme koupili od firmy Ferocoop. Ale představoval bych si něco trošku silnějšího, hlavně skrze to dřevo.
Z4011 + Z6945

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#323 Nový příspěvek od PEST »

v nejhorším, kdyby se nedařlo seženeš dva nové rozvaděče a ovládání třeba i dvěma joystiky a je to vyřešeno, ty origo rozvaděče stejně snad tekly už z výroby :D

Uživatelský avatar
Jura-M
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 11, 2014 2:52 pm
Bydliště: hranicko

Re: Nakladače UNHZ 750

#324 Nový příspěvek od Jura-M »

Já jsem to vyřešil na 500 hydraulickou vyhybkou 8) .
Stačí jenom natáhnout kabel k vyhybce a tlačítko do kabiny.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... &start=465

Obrázek

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Nakladače UNHZ 750

#325 Nový příspěvek od PetrP »

To vypadá na nejjednodušší řešení 8) nemusel bych řešit ani rozvaděč, ani rozvod trubek a hadic, na domácí používání pohoda, díky :)
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#326 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Kluci máte vyzkoušené nějaké kvalitní a dobré sací hadice k nakladačům od nádrže do čerpadel. Potřeboval bych vyměnit na 750-ce. Ty co tam mám už stáli za houno jako nové co si pamatuju tenkrát. Byli hrozně moc tvrdé a teď po těch letech už vubec. Nejdou už víc stáhnout a teče to kolem nich. Tak jesi máte nějaké ozkoušené hoďte prosím odkaz ;-) Děkuju

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#327 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Kluci máte někdo zkušenosti s tímhle drapákem na 750-ce https://stroje.hyperinzerce.cz/zemedels ... -gallery-4

Potřebuji poradit jestli se to vyplatí na hnoje nebo ne? Jezdím nakládat vždy jednou ročně na podzim hnoje tak jsetli se to vyplatí nebo ne? Pro a proti?
Děkuji

A ještě jedna docela hloupá otázka nemohu si vzpomenout co jsem tam kdysi dával za hydraulickej filtr :-/ (tu vložku papírovou) V katalogu je pod číslem ale to mě už bohužel nikde nenachází :(
Tak nevím jestli tam je vložka H22 nebo ne. Pamatuje te si to někdo? Díky

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#328 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Opraveno nefunkční odkaz na internetové stránky z mého předešlého příspěvku https://stroje.hyperinzerce.cz/zemedels ... -gallery-4

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Nakladače UNHZ 750

#329 Nový příspěvek od matisx »

na nakladani slamnateho hnoje jsou asi lepsi vidle vic se s nema asi nabere-ja mam jen drapak a na slamnatej hnuj to neni uplne ono-ale nalozim to
s drapakem nalozis de fakto vsechno a posbiras i dropky ale kdyz neni rozmetadlo jako u me tak nesmim mazlavej moc zavirat do lopaty-jinak to je jako slita cihla a nejde pak z kopavat z vlecky dolu :vztek:
krasne ten drapak do ulezeleho hnoje zapluje ale nejde to pak z kopat
jestli je rozmetadlo tak neni co resit

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nakladače UNHZ 750

#330 Nový příspěvek od Vedra »

Chlapi jak je to s balancem té 750? Kolik sil se přenáší na závěs? Jde většina na ty opěrné nohy? Původně jsem chtěl hledal 500vku ale teď nám zrušili jatka :vztek: a nezbývá než domácí porážka. Takže tu 750 bych využil na hnůj i na porážky. Akorát traktor má jenom 1800 kg. :-/ Návod říká samozřejmě větší traktor ale tam je snad zohledněn i provoz na cestě což se mně netýká.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“