Nakladače UNHZ 750

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mildanachod
Příspěvky: 76
Registrován: pát lis 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Náchod

Nakladače UNHZ 750

#1 Nový příspěvek od mildanachod »

Máte někdo zkušenosti s tímto nakladačem? Předělávali jste ho na podkop? Nemáte někdo katalog náhradních dílů a návod na obsluhu?

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladače UNHZ 750

#2 Nový příspěvek od doca »

čest, nakladač jsem měl a předělával jsem na něj podkop - dokonce dvakrát, jednou to bylo na rameno (výložník) které se používá na drapák, to má píst zespodu a nebylo to ono, nemělo to sílu, pak jsem sehnal originál podkopový výložník s pístem nahoře a to byl jinej cvrkot, postavil jsem s ním celej barák s dílnou ( půdorys 750 m2) od vyhrabání sítí, septiku, základů až po beton da věnce a tašky na střechu.
nakladače dělali ale dva typy - jeden má kratší hlavní rameno a má zvrchu na rameni oka na píst podkopu a druhý typ má rameno delší a oka už tam nejsou, asi už to nebylo na podkop dělaný. lopata k tomu byla originál 30 cm široká, to je tak max co nakladač zvládne a byla ovládaná dvěma písty. jeden byl normálně zvrchu na výložníku, myslím že měl válec 50 cm a druhý byl 30 cm dlouhý a byl v lopatě aby ji dovřel. oba byli na jeden olejový rozvod
jinak katalog se dá sehnat a stáhnout na internetu a jestli bude zájem můžu se podívat jestli nemám nějaké forky.

Uživatelský avatar
mildanachod
Příspěvky: 76
Registrován: pát lis 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Náchod

Re: Nakladače UNHZ 750

#3 Nový příspěvek od mildanachod »

Nemůžeš mě, prosím tě nasměrovat kde se dá ten návod stáhnout? Zatím jsem na něj nenatrefil. Určitě foto nějaké pošli, ať se vyvaruji chybám. Nakladač jsem už koupil a mám to delší rameno, teď nevím zdali jsem udělal dobře.
Chtěl bych udělat na něm podkop jako jsem to viděl na těchto fotkách ze Slovenska.
O těch dvou ramenech už vím taky, dozvěděl jsem se to teprve včera - jedná se totiž o dva typy strojů:
UNHZ 750 - má rameno s oky náhoře (jak popisuješ) a byl k tomu dělanej podkop.
ND22 .... - má vizuálně asi delší rameno a jedná se o novější stroj údajně, ale podkop na něj pravděpodobně už nedělali.
Přílohy
27488201.jpg
2748820.jpg

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladače UNHZ 750

#4 Nový příspěvek od doca »

ten to má udělaný dobře, má tam už ten záklopový převod, to já u první varianty neměl a stálo to za h.... :)
fotek jsem moc nenašel, někde jsem si je pěkně schoval a nemůžu je vypátrat ale někde budou tak je pak pošlu. . s katalogem máš pravdu taky jsem ho na netu nedohledal, v nejhorším vím kdo ho má tak by se to nechalo eventuelně ofotit a poslat.
taky jsem se ptal kluků v kolchoze a mají tam to originál podkopový rameno někde schovaný v kopřivách, je teda bez pístu, ale ten už by se dal dohnat - možná bych i já tady nějakej vyštrachal.
na to rameno se ti můžu zeptat, myslím že by bylo za pár kaček , jen musíme počkat až sleze sníh, máme ho tu už asi půl metru a furt kurvy padá :)
přikládám nějaký fotky jestli z toho něco poznáš, ta první je to špatný tak to nedělej nebude to fungovat, ale na ten druhej systém to šlo dobře
Přílohy
PICT0019.JPG
PICT0015.JPG
P5120552.JPG
chalupa 028.jpg

kotalik
Příspěvky: 1
Registrován: pon led 26, 2009 10:36 pm

Re: Nakladače UNHZ 750

#5 Nový příspěvek od kotalik »

Nazdar kluci,
vidím, že se v nakladačích vyznáte.
Já mám také nakladač 750, je to makáč.
Ale ted mi přestal zvedat hlavní píst(nemá sílu), čerpadlo se hřeje a tlak nedosáhne 11atm.
Měřil jsem tlak, přitahoval redukční ventil, ale vždycky to natlačí 10 atm a pak tlak spadne na 6atm.
Už jsem i repasoval čerpadlo a je to pořád stejné.

Za každou radu budu rád.
Díky

Mějte se

Zdar :)

doca
Příspěvky: 467
Registrován: sob lis 15, 2008 10:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladače UNHZ 750

#6 Nový příspěvek od doca »

měl jsem to samé, za studena to jakš takš šlo, ale jak se ohřál tak byl konec, ptal jsem se pomazných hlav a nikdo nedokázal poradit tak jsem začal u čerpadel - repas, pak následovaly písty - překroužkování, dal jsem nový olej, nové filtry, vyměnil jsem zámky z hlavního ramena na výložník ten mi šel dobře a bylo mi divný že problém byl jen na jednom okruhu - hlavní rameno, přední nohy a píst podkopu - tak jsem zkusil prohodit hadice a ono to šlo 8)
takže poslední co jsem vyměnil byl pojišťovací ventil na rozvaděči (zespoda pod kabinou) a nejlepší perla byla že ty pojišťováky jsem dostal k nakladači čtyři nový zdarma, takže jsem do nakladače nasypal 10 tisíc vlastně zbytečně i když pak šel jak zamlada :)

Uživatelský avatar
mildanachod
Příspěvky: 76
Registrován: pát lis 07, 2008 2:31 pm
Bydliště: Náchod

Re: Nakladače UNHZ 750

#7 Nový příspěvek od mildanachod »

Posílám foto mého nově koupeného nakladače ND22
Naposledy upravil(a) mildanachod dne ned bře 15, 2009 3:50 pm, celkem upraveno 1 x.

Zetor 4011
Příspěvky: 76
Registrován: čtv pro 20, 2007 6:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#8 Nový příspěvek od Zetor 4011 »

Zdravim, chtěl bych se zeptat, kolik jsi dal za ten nakladač v tomhle stavu? Taky uvažuju, že bych si ho pořídil, ale to bude, asi trochu trvat. Chtěl bych ho právě kvůli podkopu, protože někde jsem četl, že je lepší, než Ostrowek. Jediný, čim jsem si jistej, že bych chtěl čistokrevnou fenku UNHZ 750!!! POdkop bych klidně dokoupil zvlášť, ale aspoň normální žlici bych chtěl s nakladačem. Tak, za kolik by se dala sehnat, asi v takovym stavu, co tady má milda? Je pravda, že má lepší typ, ale mě 750 stačí, právě kvůli tomu podkopu. Předem dík za odpověď.

Uživatelský avatar
antipo
Příspěvky: 691
Registrován: ned říj 26, 2008 11:29 am
Bydliště: Třinec

Re: Nakladače UNHZ 750

#9 Nový příspěvek od antipo »

Zvládne tenhle nakladač Z 3011 popřípadě 4011??
Zetor 3011 Zetor 6718 Zetor 7341

Zetor 4011
Příspěvky: 76
Registrován: čtv pro 20, 2007 6:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#10 Nový příspěvek od Zetor 4011 »

Zdar, podle mě by to měla zvládat Z 4011. POdle toho co jsem někde četl v knížce, tak jí tahali už za Z 4611. Je to hlavně dané tím, že to chce závěs (etáž) a asi i agrohák a potom to chodí. JInak za 3011 bych to ani nedával, neřikám, že by to nezmákla, ale už by se dost trápila a nebylo by to ono.

dratek
Příspěvky: 329
Registrován: čtv bře 05, 2009 9:39 am

Re: Nakladače UNHZ 750

#11 Nový příspěvek od dratek »

Zdravím,zmákne to i 3cítka,je ale potřeba k tomu special závěs protože obyčejné spodní pravítko velmi často praská,závěsy se dodávaly s nakladačem ale ted´ asi vyrobit doma nebo shánět,jinak to trhalo i nevystužené závěsy do agroháků a ještě pozor na transport s lehčíma traktorama pri rychlé jízdě to docela dokáže rozházet

Uživatelský avatar
Zetor 15
Příspěvky: 459
Registrován: čtv črc 12, 2007 10:25 pm
Bydliště: Chvojenec

Re: Nakladače UNHZ 750

#12 Nový příspěvek od Zetor 15 »

Zdar, u nás ve vesnici to jeden soukromník tahá jedině za třicítkou už několik let a v pohodě. :)

Zetor 4011
Příspěvky: 76
Registrován: čtv pro 20, 2007 6:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#13 Nový příspěvek od Zetor 4011 »

Jo, proto to chce etážovej závěs, takovou tu vanu a jinak kámoš to tahá s 5711 a má normální agrohák

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#14 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Zdravím taky jsem majitelem UNHZ 750 ted prochází renovací.A tak bych potřeboval vědět origo čísla barev.Nevíte, nemáte to někdo někde napsaný?Nebo dalo by se to někde zjistit?Moc by mě to pomohlo.A ještě bych se chtěl zeptat co to může dělat když zvednu hlavní rámeno a pak s ním jdu rychle dolu(tak to hrozně cuka "poskakuje") co by to mohlo dělat? Že by zámek na hlavním pístu? Novej bude asi dost drahej co?(ten zámek) Všem děkuju za radu. 8) Pak dodám nějaké foto.

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Nakladače UNHZ 750

#15 Nový příspěvek od pepa.traktor »

Michale mě to dělá 500 a přisuzuji to zámku ,když sem to napojil na přímo do pístu tak to maká jak blázen,nakonec sem sehnal starší zámky a je to mnohem lepší.novej zámek sem zjištoval stojí 1600bez dph u nás v hydraulice.
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“