Nakladače UNHZ 750

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#361 Nový příspěvek od red.bill »

Manžety buď přímo v kšeftě s hydraulikou nebo většinou tam kde prodávají ložiska gufera a podobně, případně náhradní díly na zem. techniku... je nesmysl tyhle korunový položky objednávat na netu(jedině že bys to bral na desítky kusů). Ona ta hlavní pístnice bude chvíli fungovat i s tou vyrezlou tyčí(zvlášt pokud nebudeš dělat v hloubce aby zajížděla až na to vyrezlý), podle toho začne sáknout.


Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#363 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Nepamatuje te si někdo jestli se dají vyndat válce otoče když jsou na nakladači blatníky? Stačilo by sundat jen ty vršky blatníku (ty plechy?) Nedokážu si to teď vybavit jestli to jde a nebo musej blatníky dolů..... :zapomel:

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#364 Nový příspěvek od red.bill »

Podle mě musej dolů, není tam tolik místa abys ho vyvlíknul z pístu a asi ti ani nepomůže natočení na příslušnou stranu.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#365 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No koukal jsem na to....mooožná by to šlo nějak vyvlíknout, ale fakt přístup nic moc. Takže asi lepší ty blatníky povolit a nějak uhnout, nebo sundat :vztek:

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#366 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Dá se takhle podle fotky rozeznat rozdíl hřebenu otoče 750-ky od 500-ky? Nevím ani jaký tam je rozdil... :-/

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1268485 ... hz-750.php


Obrázek

bastlir
Příspěvky: 417
Registrován: úte bře 10, 2009 11:18 am
Bydliště: Sedlčany-Benešov

Re: Nakladače UNHZ 750

#367 Nový příspěvek od bastlir »

změřit pruměr valce pistu asi budou stejny jako ostatni pistnice na stroji tj- unhz500 cca 80mm, unhz750 cca 90mm..? popřipadě jestli neni na agrozetu obr....? (spocitat zuby?)

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#368 Nový příspěvek od red.bill »

Jedině změřit průměr jak píše kolega, 500 má 80mm, 750 90mm. Jen mimo hru 750 má 90 průměr pístnic pouze u obou ramen a na otoči, zbytek (podpěry, drapák) je 80mm...

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#369 Nový příspěvek od red.bill »

Ale osobně bych to tipnul opravdu na 750 hřeben. Zrovna hřeben na 750 neodcházel, trpěly jiný věci...

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#370 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Aha no já právě přemýšlel že by se mi mohl válet doma..... :smich: Přetočili by jsme to na širší manžety a byl by připravenej na výměnu ;-)

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#371 Nový příspěvek od bigles »

Kdyžtak hřeben mám k mání

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#372 Nový příspěvek od red.bill »

Netřeba přetáčet, pokud není opadaný to vedení z něj tak manžety vydrží dost dlouho... Nám manžety odcházeli když to vedení bylo pryč. Byly horší ložiska ve sloupu tak hřeben prohýbalo a tím manžety trpěly. Pak se měnily komplet ložiska + se udělalo znovu to vedení a bylo pokoj.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#373 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No i když je pravda že ty manžety tam jsou asi dost dlouho ani vubec nevím kdy jsme je měnily. A ted až jsem koukal že asi sáknou pač je mastnej podvozek. Jinak do pístnic jsme to dělali na ty sirší manžety a spokojenost vydrží to dost 8)
Jaké dáváš manžety ty černé klasické nebo ty modré? Mě se stávalo kolikrát že u "některých" modrých ted nevim výrobce se třeba po dvou letech uplně rozpadly. Když jsme to rozdělali tak byly uplně rozsypaný a zbarvený do běla... :-/ Nějakej šunt či co.
Tak jsem pak začal jezdit k jednomu pánovy kterej se zabývá hydraulikou a ten používá nějaké osvědčené manžety (ted si nemohu vzpomenout na výrobce něco mě mate Henkl? Nebo tak nějak) a od té doby pokoj.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#374 Nový příspěvek od red.bill »

Dávaly se modrý TTUčka. Výrobce nevím, vždy se něco koupilo. Teď jsou zelený. Už tam pár let nedělám, takže jen co si vzpomenu... Na otoči po tý opravě manžety neodcházely, u pístnic to bylo jiný ale ty byly skoro po smrti některý... Pokud bych upravoval písty, to bych rovnou předělal buď na "omega kroužky" nebo skládaný manžety... Mnohem lepší vedení, nevydírá se tolik válec ale záleží v jakým stavu to všechno je...

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#375 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jo jak řikáš na tyhle manžety jsme předělali všechny písty na Honu a paráda zatím žádný problém ;-) Bylo to taky všechno ty úzký manžety..... :pistol:

Obrázek
Obrázek
Obrázek

U unhz 750 by to šlo asi taky proč ne. Ale musel by nadělat nové písty pro manžety. Nebo by to možná šlo utočit z těch starých nevím.... :zapomel:

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“