Nakladače UNHZ 750

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Andras
Příspěvky: 1
Registrován: čtv čer 18, 2020 10:23 pm
Bydliště: Senec

Re: Nakladače UNHZ 750

#346 Nový příspěvek od Andras »

Dobrý deň posielám link na nakladač unhz 500 a unhz 750 je to katalóg a na obsluhu. https://www.agportal.cz/cz/nd/humpolecke-strojirny.html

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Nakladače UNHZ 750

#347 Nový příspěvek od Leo »

Díky, s touto webovou stránkou úzce spolupracujeme. Viz sekce manuály.
V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#348 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Za kolik si myslíte že je optimální cena hodinovka nakladač 750 s traktorem nakládka hnoje například? :-/ :zapomel:

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#349 Nový příspěvek od PEST »

Osobně bych nešel pod 500kc za hodinu, 300moje práce, 200 nafta plus náklady na stroj

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#350 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ano to máš pravdu pod 500 kč jsem nebyl. Když nakládám z hnojníku kde jezdi jedna RUR 5 jsem tam celý den třeba 10 hodin a eknu si 5000 kč. Jen mě vůči nim přijde trošku blbé že tam jsou prostoje, ale za to já nemohu a ten čas tam trávím. Uplně vždy zas nestojím a nečekám, třeba si dobírám a přehazuju hnuj na kupu a tak no.....

dreamer4u
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 24, 2019 8:41 pm
Bydliště: Trebišov

Re: Nakladače UNHZ 750

#351 Nový příspěvek od dreamer4u »

Zdravím. Tak stal som sa majiteľom nakladača unhz 750. Nakladač je po svokrovi, takže v podstate ma nič nestál. Je vo funkčnom ale KATASTROFÁLNOM stave. Je tam kopec chýb a potrebovalo by to totálnu generálku. Bohužiaľ s takými to strojmi nemám žiadne skúsenosti ale nejako je mi ľúto ho sa len tak zbaviť. určite by so si dokázal predstaviť jeho využitie na rôzne veci. Tým pádom by som potreboval vyriešiť hlavný problém a tou je totálna netesnosť čerpadla. masívny únik oleja je zpredu ale aj zozadu. Pekne to vidieť na fotkách. potreboval by som nejaký návod, že čo vymeniť a tak. Najlepšie nejakého maníka kto to už robil, poprípade na čo si dať pozor.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#352 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Počkej, ale ten únik je z převodovky čerpadel. Ta má mít svojí náplň převodovým olejem. Zepředu je kontrolní šroubek na hladinu oleje. Ale dle tvého uníku to vypadá jak když by čerpadlo propouštělo olej do té převodovky a z ní to blilo všude ven. Jen mě je trochu divnej ten černej vyjetej olej.... :vysmech: To vypadá že tam někdo lil co měl po ruce :-/
Těžko soudit kolik maj ty čerpadla naběháno, ale asi dost. Musel by jsi změřit jejich tlaky kolik dávaj. A nebo to poznáš podle toho jak ten nakladač chodí jestli má sílu jde to rychle a tak no....Nebo jestli po zahřátí oleje slábne.
Každopadně bych ty čerpadla vyndal a dal na "Repas"

dreamer4u
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 24, 2019 8:41 pm
Bydliště: Trebišov

Re: Nakladače UNHZ 750

#353 Nový příspěvek od dreamer4u »

Michal(zetor) - tak mi to nedalo a pošiel som sa pozrieť trošku detailnejšie. A musím povedať, že máš pravdu. Olej vyteká cez prevodovku a je taký čierny ako v nádrži. To znamená, že fakt do toho liali čo prišlo, asi použité motorové oleje, len aby to fakčilo. Otázka teraz znie. Pomôže repas čerpadiel alebo je za potreby aj repas prevodovky, poprípade ako to aspoň na začiatok utesniť ?

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#354 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No bude to tak. Čerpadla budou vyběhaná,takže je fakt jedině vyměnit. Akorát nevím jak vyřešit ten olej, protože si dokážu představit ten humáč co bude dole v nádrží a asi i všude v soustavě....My když dělali GO celého nakladače tak já měl vše rozdělané a vyčištěné. Dole v nádrži jsou lamelové fitry(podívej se tady na 20 stranu) potom tam co je napojené sání čerpadel z nádrže tam je magnetický fitr a pak je ještě na zpátečce papírovej fitr z boku nádrže na právé straně.
A já tam měl hydraulickej olej a i tak byl dole v nádrži neskutečnej humus. Takže u tebe to bude asi katastrofa. Ale to záleží jak se s tím chceš moc zabejvat.....Ale já když bych měnil čerpadla tak určitě bych nechtěl aby mě sály takovejhle hnusnej olej.....
No určitě se mrkni aspon do toho magnetickýho filtru pod kabinou. Zespodu je šroub kterým zavřeš prutok z nádrže a potom to povolíš zvrchu a vyndáš magnet mrkni jak to tam bude vypadat.
Jinak s tou převodovkou nic nebude, až budeš mít jiný čerpadla tak z ní vypustíš akorát tenhle olej a dáš novej. Maximálně mužeš vyměnit gufero na náhonové hřídeli.
Dej fotky celého stroje co je to za typ má štítek?

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#355 Nový příspěvek od red.bill »

Jestli v tom je opravdu vyjetej olej, tak v tom horším případě(vydřená komplet hydraulika) to je zralý do hutí. Ono to bude silně napadený kutilem. Prasklej/ulomenej 3 držák skříně čerpadel, tak vyhodili ty křížový držáky, uřízli uši a skříň přidělali přímo na oj...

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#356 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No záleží jak hodně s tím chce dělat. Jesli to má jenom sem tam něco a funguje teď tak když se tomu trochu pověnuje mohlo by to fungova dál. Ale ono to asi nebudu jen u těch čerpadel, jak na tom jsou pístnice,rozvadeče,hadice a ruzný ty ventily :-/

dreamer4u
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 24, 2019 8:41 pm
Bydliště: Trebišov

Re: Nakladače UNHZ 750

#357 Nový příspěvek od dreamer4u »

Zdravím. Tak to je jasné že nejaké zázraky s tým robiť nebudem. Použitie tak cca 2/3x do roka. Ono nakladač je v katastrofálnom stave ale keďže ho mám zdarma a ešte funguje, tak by ho bola škoda len tak nejako zahodiť. Preto sa chcem pokúsiť niečo keď sa dá zbuchať podomácku. No ďalšie čo príde na rad je pretesnenie hydr. piestov lebo niektoré už tiež dosť tečú. Osobne by som privítal nejaký eshop, kde majú aspoň servisné tesniace sady konkrétne do týchto piestov (DAJTE TIP). A ešte by som sa chcel spýtať, či sa dá IBA DOČASU niečo urobiť s piestnicou, nakoľko táto je už dosť povrchovo pohrdzavená. Myslel som, že či sa to dá ešte nejako prešmyrglovať aby to ešte nejaký čas podržalo. Samozrejme časom, keby to bolo rentabilné, tak by som sa postupne snažil válce komplet zgenerálkovať v nejakej firme. Prikladám foto.
Obrázek

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#358 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

No hele s přetěsňováním těhle starejch (vyběhanejch pístů) nemám dobrý zkušenosti. Doma sme to přetěsnili a vydrželo to vždycky chvilku. Takže s tím jezdím za jedním pánem co se tím zabývá (moc ochotný a šikovný pán)
A ten jí zrepasuje, případně mění pístní tyč, nebo jenom zaleští ostré vrypy. A hlavně to předělá na širší manžety a je pokoj. Od té doby mám s unikama z pístů pokoj 8)

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#359 Nový příspěvek od red.bill »

Ono je otázkou kolik do toho chceš pustit financí opravit se dá všechno. Jen oleje tam je něco kolem 100l, jestli jsou opravdu ko čerpadla tak nový to je cca 7000kč/ks dnes možná víc. Ta hlavní pístnice, minimálně tyč je na výměnu a kdo ví jak vypadá uvnitř a jak vypadá zbytek pístnic. Jinak manžety do válců ramen a otoče jsou 80x90x5 2ks, 55x65x5 1ks + stírák, o kroužek 90x80(pozor není to 80x5), o kroužek pod píst z hlavy nevím. Válce podpěr a drapáku 70x80x5 2ks, 50x60x5 1ks + stírák, o kroužek 80x70(není to 70x5), pod píst nevím.

dreamer4u
Příspěvky: 10
Registrován: čtv říj 24, 2019 8:41 pm
Bydliště: Trebišov

Re: Nakladače UNHZ 750

#360 Nový příspěvek od dreamer4u »

red.bill, ďakujem. Takéto informácie mi skutočne prakticky pomôžu. Ešte by sme mi mohli dať tip skadiaľ objednávať tesnenia, krúžky a tak podobne. Keď budem mať viacej času tak sa pomaličky na to pozriem. Bohužiaľ už je dosť chladno, takže nejaké opravy vrámci možností a znalostí. Pravdepodobne budem mať ešte fúru otázok ale to až postupne. Zatial dikes všetkým za informácie a rady.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“