Nakladače UNHZ 750

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
sustodp
Příspěvky: 363
Registrován: stř pro 10, 2014 7:55 pm
Bydliště: velky krtis

Re: Nakladače UNHZ 750

#331 Nový příspěvek od sustodp »

myslim ze niekde v tomto vlakne niekto pisal ze tento nakladac taha vylucne iba s traktorom 3011 a vraj v poho. myslim ze 3011 ma iba 1500kg. ak sa mylim tak ma opravte. podla mna to ten traktor utiahne, hlavne treba ist pomaly. inak nakladac s drapakom je vyvazeny tak ze na oje nejde ziadna vaha, v terene to potom traktorom dost myka. najvacsi problem by bol asi pri cuvani do kopca, hlavne na trave.

traktorista52
Příspěvky: 347
Registrován: sob bře 20, 2010 11:07 am
Bydliště: česká Lípa

Re: Nakladače UNHZ 750

#332 Nový příspěvek od traktorista52 »

Čau chlapy potrebuju poradit, na nákladac nám jde jenom půlka, čerpadla jsou ok, čím to může být? Dík za každou odpověď.

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#333 Nový příspěvek od red.bill »

Změř si tlak v tý půlce co ti nejde. Jestli máš ještě funkční ten origo tlakoměr tak dole na podlaze máš 2 kohouty tím změříš jednu a druhou půlku. Jestli naměříš kolem 30atm. máš buď ucpanej kanál k pojišťáku nebo poškozenej o kroužek už nepamatuju přesně. V návodu to je napsaný, tak si ho někde sežeň.

K tomu drapáku záleží co od něj čekáš, origo pístnice(z plný tlamy) jsou krátký nedovírá takže zůstává hodně bordelu. Tím jak jsou krátký pístnice se hodně otvírá pokud nabíráš něco tvrdšího(senáž z kůpy atd.) tak ti nejdřív ulítaj držáky na prsty, když je pořádně přivaříš roztrhneš ten svařenej "jekl" co na něm jsou držáky prstů(jsou to 2 elka svařený k sobě). Proti plný tlamě je asi o půlku širší. Origo ocelolitinový prsty moc nevydržej a rádi praskaj. Pak se někde sehnaly z plnýho železa a i tak je byly krmiváři schopný ohnout. To už se když tak prsty dovezly ke kovářoj na srovnání. Nakonec se celý vidle předělaly a zúžily pak už se s tím krmení přestalo nakládat a bylo to jen jako záložka kdyby něco.

Chtěl bych vidět kde s tím s tou 30 jezdí, po rovině a betonu možná, kdekoliv jinde s tím nehne. Po louce s tím měla co dělat i 69 bez předku. Brzdy na tom nešly a z kopce dolu tě slušně potahala.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#334 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Chlapi díky za info 8) Tak uvidím třeba se na to vyprdnu. Vím jen to že ten slamnatej se mistama nakládal špatně no. Ale jak tu někdo říkal naložím to taky ;-) Takže rozhodnutí je pouze na mě :smich: Jde mě taky trochu jakoby o frajeřinu že budu mít doma to co origo k tomu nakladači pochází 8) Ač to bude celej rok stát a jednou za rok na podzim to přepřáhnu :D
No uvidíme když budou zbývat přebytečné peníze tak v tom nevidím problém :zapomel:

Jinak s tou 30-kou zetorem taky nevím nevím. Jako určitě to jako nouzovku umotá to jo. Ale někde v terenu a kor na hnojisti s tím nehne vim co mě kolikrát dá za morduňk se 69-kou. A když vemu 2 funkce naráz a ještě se přiškrcujou tak ty čerpadla dokažou udělat taky slušnej odpor na náhonu ;-)

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#335 Nový příspěvek od PEST »

co jsem kupoval nakladač tak ten to honil 4011 a říkal že v pohodě, rázy do závěsu, no správně má být ten pružný k nakladači, dobře nikdo to nepoužívá, takže se to tahá v lištách, když se dobře zapatkuješ tak to s tím traktorem až tolik necvičí, ale chce to hlídat, kola nakladače do luftu a v závěsu traktoru aby to bylo tak v půlce a pak se to dá, jak se opřeš někam do závěsu už to mlátí, kamarád měl na oji motor z avie a kopal sklep jen samotným nakladačem, přetahoval to nějakým malým japoncem, to je výhoda 750 že dokáže stát sama, ale úplně stabilní to taky není, co se týče přepravy není to nic extra a lepší těžší traktor protože ve složeném stavu je to dost vyvážené, takže to má snahu traktor spíš nadlehčovat, chce to rameno zvednou trochu výš aby to nebyla taková páka dozadu. Já to točím 8011, ale mám na něm 1000ot kvůli lisu, takže se pak traktor motá skoro na volnoběb a když jo zabereš za dvě funkce ještě se studeným olejem, tak si traktor trochu zakouří :)

Vedra
Příspěvky: 1368
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Nakladače UNHZ 750

#336 Nový příspěvek od Vedra »

jo dík našel jsem ten příspěvek
Já tahal 750 za 3011 jenom s tim slabým dolním závěsem a fungovalo mě to bez problémů, akorát když jsem to při zapackování přehnal, tak jsem zvedal zadek traktoru do vzduchu:) Mám na ní taky doma dělanej podkop, nejdřív jsem měl jen 30 lžíci, ale dodělal jsem i 50 lžíci a utáhne jí to v pohodě. Kaorát když kopu v hodně tvrdým materiálu, tak to musím drbat po vrstvách, ten nakladač na to nemá váhu a zvedá ho to.
Tahání se nebojím. S 3 tunovým rozmetadlem jsem loni problémy neměl. Mám tu většinou rovinu. Závěs budu muset nějaký vyrobit respektive nechat vyrobit protože na Fendta nic takového není.

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#337 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Jaký máte nastavený tlak v hydraulice na svých 750-kách? Koukal jsem do návodu a uvádějí pouze 125 atmosfer což mě přijde docela málo :-/ Nevím teda ani kolik mám já, ale na rozvaděčích už plomby nejsou takže to bude asi přeštelovaný :)

Uživatelský avatar
matisx
Příspěvky: 1211
Registrován: pon pro 15, 2008 7:53 pm
Bydliště: Moravska Trebova

Re: Nakladače UNHZ 750

#338 Nový příspěvek od matisx »

no se te 4011 tyce tak to motam pres prevodovku tusim pres 3 a jde to na normalni nahod to tu 40 hodne dusi pri dvou sekcich a kdyz zebere na tvrdo do pojistovaku.
co se tyce pretahovani tak ta 4011 je to na rovinkach-kdyz to zapadne do rozpluhy od pluhu tak to ta 4011 vytahuje horko tezko-ale jefakt ze tam mam jen jedno zavazi a kultivacni kola-jako nekam to zacouvat proti kopci nesmysl-po trave to nedala ani na couvacku 6718 s novyma radialma a s 5zavazima v kazdym kole(250kg jedno kolo)
mam karku na kterou nalozim 6tun +kara 1500kg a de fakto ta 67 si s tim hraje ale ten nakladac je pro ni porod chova se to uplne jinak spiz to nadlecchcuje traktor tak 200kg neli vic-ale kdyz dam podkop tak je to obrcene 300kg tlaci na traktor--to uz je jina i s tou 4011
a co se me stalo naposledy ze naberu vic a ze zatlacim vic lzici do hnoje a houby spiz zalomis nakladac na zaves traktoru a predni kola tzraktoru v lufte-ty patky tomu nezabrani jsou na nakladani na bok :zly: a pak z toho vychazi to zlomeni zaves-ten nakadac to dokaze :cert: pres hlavni rameno to je jen brnknuti u paku a je vymalovano-chce si to hlidat
ja naposled nenamazal kardam jak se soupe do sebe-sel stezka ale sel zasunovat ale hryzl se urval cerpadla :cert: :cert: :cert:

red.bill
Příspěvky: 2060
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#339 Nový příspěvek od red.bill »

On hlavně k 750 je spešl závěs, ale kdo by ho tam montoval...

poulm
Příspěvky: 4451
Registrován: pon čer 29, 2009 11:32 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Nakladače UNHZ 750

#340 Nový příspěvek od poulm »

red.bill:

a jak vypadá?
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Nakladače UNHZ 750

#341 Nový příspěvek od PEST »

v neseriových zetorech v 3211 je na fotkách, v manuálu k nakladaci také, jsou to jakoby dvě listová pera, na konci to má otočný kříž jako měl třeba PAV za Jawu, nakladač se pak zapřahá okem ne naplocho ale svisle, čep pak strkáš vodorovně, o 90° pootočeně než do klasického závěsu, ale jak píšou výše, kdo by se s tím montoval, tudíž to už kdysi dávno v JZD naházeli do šrotu.

Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Nakladače UNHZ 750

#342 Nový příspěvek od Béďa 17 »

Já ho asi někde mám.Zkusím najít,ale sem fotky neumím,tak jedině někomu na email nebo whatsapp.
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#343 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Chlapi máte někdo na svých 750 ještě někdo origo kryt nad čerpadlama? Před kabinou dole to zakrývá převododovku s čerpadlama 8)

Lazar123
Příspěvky: 30
Registrován: stř říj 23, 2019 7:50 am
Bydliště: Čelčice

Unhz 750

#344 Nový příspěvek od Lazar123 »

Ahoj potřeboval bych info. Jak je to s unhz 750 a jízdou po cestě? Mělo to spz nebo na to není potřeba nic?

PEST
Příspěvky: 1248
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Unhz 750

#345 Nový příspěvek od PEST »

Dneska má humpolecke strojírny firma Traclift, spada to pod firmu Agrostroj Pelhřimov, před dvěma lety jsem to řešil s panem Hejdou, pošleš vyplněnou žádost, fotky štítku, nakladače, oni posoudi jestli je to ok, a cca za litr poslal duplikat technického osvědčeni - růžový tp. Spz to nemá, registrované to není, ale je to za určitých podmínek schváleno pro převoz na silnici. Pojistis a můžeš jezdit. Zkus tam zavolat nebo poslat mail.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“