Nakladače UNHZ 750

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#376 Nový příspěvek od red.bill »

Později už tyhle manžety ve výrobě používali(pístnice teda plácali v Bratislavě v BAZu). Na uno180 z 90roku už ale byly.

Uživatelský avatar
Leo
Příspěvky: 14419
Registrován: úte črc 27, 2010 11:58 pm
Bydliště: jižní morava

Re: Nakladače UNHZ 750

#377 Nový příspěvek od Leo »

Legendární Humpolecký nakladač UNHZ 750 byl užitečným lidským pomocníkem
https://www.agroportal24h.cz/clanky/leg ... .seznam.cz

V životě je potřeba se pro něco zapálit, v krematoriu už je pozdě.

tomasJZD
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 30, 2011 5:05 pm
Bydliště: jzd

UNHZ 750

#378 Nový příspěvek od tomasJZD »

Zdravím všechny příznivce, chlapí, mám velkou prosbu, koupil jsem na jaře vrak UNHZ 750 a už to doskládávám, jenže jsem zjistil, že mi chybí tyhle 2 pastorky, do čeho se zasouvají čerpadla, čerpadla mám, skříň převodovky taky, akorád byly vyrabovaný tyhle 2 pastorky, nemá to prosím vás doma někdo něco nebo by mi nějak poradit, už jsem zoufalý a nikde to nemůžu sehnat..
Děkuji moc za veškerý tady
(Na fotu je vidět i typ toho pastorku, potřebuju s dírou na klínek, mám takové čerpadla)
Obrázek

Obrázek
Obrázek

bastlir
Příspěvky: 417
Registrován: úte bře 10, 2009 11:18 am
Bydliště: Sedlčany-Benešov

Re: Nakladače UNHZ 750

#379 Nový příspěvek od bastlir »

:) myslim ze mam..hod mi do sz email,poslu ti zitra foto ;-)

tomasJZD
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 30, 2011 5:05 pm
Bydliště: jzd

Re: Nakladače UNHZ 750

#380 Nový příspěvek od tomasJZD »

Už jsem psal sz, tak kdyžtak koukněte.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Nakladače UNHZ 750

#381 Nový příspěvek od Bellian »

Ahoj, koupil jsem vyvážečku ze 750. Mám ji pár dní a začala mě zlobit jeden okruh (nic nedělá) a cukání při spouštění hlavního ramene. Po přeštení tohoto vlákna, jsem zkusil přehodit čerpadla a tím jsem vyloučil chybu v čerpadle. Rozhodil jsem tedy na nefunkční větvi pojišťovák a ta hřídelka s konusem se neohybovala, tak jsem ji pomale rozhýbal a vyčistil. Jeřáb se pohnul, ale mám tam tlak 40atm ať pohybuji s pojišťovákem kam chci, je tam tlak pořád stejný. Opět jsem přehodil čerpadla a zase tlak 40atm na druhé větvi cca 150atm. Usuzuji, že je špatný ten pojišťovací ventil nevíte kde by se dal sehnat?
Cukání ramene při spouštění tady někdo psal, že dělá ten zámek, měl jste stím někdo problémy a zkoušel to jen vyčistit?




Obrázek

Nemohlo by ten malý tlak způsobovat toto šoupátko? Přijde mi, že tam jde dost volně. Domnívám se, že to funguje při zvětšení tlaku, se nazvedne jehla s tím konusem a olej co proteče zatlačí na tento váleček s okroužky a ten pustí ostrý tlak zpět do vracečky.
Nevíte jaký rozměr O-kroužků tam přijde? V katalogu, jsem tam našel rozvaděj jen komplet.

Obrázek

Obrázek


Díky za info
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

Uživatelský avatar
Michal(zetor)
Příspěvky: 4190
Registrován: stř pro 12, 2007 9:19 pm
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nakladače UNHZ 750

#382 Nový příspěvek od Michal(zetor) »

Ahoj řešil jsem rozvadeče a jeden pojišťovák jsem musel kupovat novej. Ale mám ho trošku jinačí. Asi jiný model rozvaděčů :-/ A vše jsem řešil přímo v Jihlavanu s nějakým panem Hajcmanem (velice ochotný pán) tak to zkus tam telefon na něho je 567 115 662
Hele to cukání to je bolest nevím co to způsobuje....dělá to tak ruzně a hlavně když se veme za plnou páku směrem dolů, když jí dávám pomalu tak to nedělá pak. A zkoušelo se snad už vše,od majleru,zámků,ventilů a ted rozvadeče. Nevim co se tam kde pere..... :-/

bastlir
Příspěvky: 417
Registrován: úte bře 10, 2009 11:18 am
Bydliště: Sedlčany-Benešov

Re: Nakladače UNHZ 750

#383 Nový příspěvek od bastlir »

Vetsina dostupnych dilu (zadej katalogove cislo) Agrozet .
Na rozvadeci nevim..Jinka na foto co je pistnice to vypada jak zamek VZD10 (nohy unhz500) a stejny pojistovak(na pohled) jako je na unhz500 na pistnici ramene..

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#384 Nový příspěvek od red.bill »

Na rameni/ou je zámek větší než na nohách myslím, že to je VZD13 nebo tak nějak. Pokud funguje a neteče tak nemá smysl do něj dloubat. Stejně v něm nic moc k vidění není, jen pružiny, nějaký o kroužky...
To cukání ramene při spouštění je prostě vlastnost a né závada. Spouštění není nijak škrcený a pístnice se vyprazdňuje rychleji než se plní olejem a tím se zavírá zámek. Řešení máš několik, buď si zvykneš, nebo si tam dobastli škrtící ventil aby se při spouštění pístnice vyprazdňovala pomaleji a tlačil ji dolu olej a ne váha ramene, nebo zámek úplně vyhoď. Jen záleží v jaký kondici je rozvaděč. Jestli je vyšlehanej může procházet a v neutrálu bude padat rameno. Nevím jestli tyhle rozvaděče v sobě mají zpětný ventilky. Jestli nemají, tak bez zámku pokud bude v pístnici díky zatížení větší tlak, tak při práci na citovku ti rameno místo zvedání bude padat(než se vyrovnají tlaky a nastane zvedání). Proto tam ty ventilky bývají aby se otevřel až v momentě vyrovnání tlaků a pístnice/rameno nepadalo ale hned nastalo zvedání.
Pojišťák koupíš, v agrozetu ho mívali, musíš hledat.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Nakladače UNHZ 750

#385 Nový příspěvek od Bellian »

Díky za rady 8) .

Pojišťovák otec sehnal u někoho, kdo vykoupil věci, když se rušily sklady náhradních dílů pro nakladače. Když se ho ptal na cukání hlavní pístnice, tak se ptal jak moc. Trochu že to bude cukat vždycky (dle red.bill je to spíše konstrukční vada). Nám to cuká hodně, ale taky nám ta hlavní pístnice docela teče, řikál ať ji opravíme a pak se to zlepší, na zámky ať nemakáme, těmi to prý moc nebývá.

V sobotu jsem tedy dal pojišťovák a tlak vyskočil cca 150atm a vyvážečka byla pod rukou mnohem silnější. Složil jsem ji a přes ni pak ještě z druhého vozu. Po hodině práce už to šlo pěkně, jen budu muset přestat dělat 6m kuse, ale spíše tak 5m nebo nejlépe 4m. To je na manipulaci mnohem rychleší.



Obrázek

72 jede na volnoběh a strejc skládal večer se Stayer, je to jednoválec a ten to taky v klidu zvládnul.


Tak snad bude makat bez oprav :prace: :prace: :prace:
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

red.bill
Příspěvky: 2059
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Nakladače UNHZ 750

#386 Nový příspěvek od red.bill »

Volnoběh je málo, podle návodu mají mít čerpadla cca 800ot. což je 400ot. náhonu. Pak se to cukání zlepší ale stejně žádná výhra to nebude...

Pikac312
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 24, 2020 4:47 pm
Bydliště: Poruba pod Vihorlato

Re: Nakladače UNHZ 750

#387 Nový příspěvek od Pikac312 »

Dobrý deň nevie niekto ako ma byť napojený rozvádzač z unhz 500? A načo je to ďalšie srubenie na tom 2 polohovom myslím ďalšie to veľké na tej strane ako je prívod do rozvádzača?

Pikac312
Příspěvky: 40
Registrován: úte lis 24, 2020 4:47 pm
Bydliště: Poruba pod Vihorlato

Rozmery Unhz 750

#388 Nový příspěvek od Pikac312 »

Dobrý deň keďže som nikde nenašiel vlákno s rozmeramy tak ho teda založím. Ak by som vás mohol poprosiť mohol by mi niekto zmerať rozmery olejovej nádrže na unhz 750 (výška, šírka, dĺžka), hlavného stĺpu a aj hrúbku steny olejovej nádrže.
Predom ďakujem.

Tomaze
Příspěvky: 1
Registrován: pon bře 13, 2023 6:21 pm
Bydliště: Choceň

Re: Nakladače UNHZ 750

#389 Nový příspěvek od Tomaze »

Dobrý den, nemá někdo katalog na unhz 750? Díky

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“