Desta 1622 - diskuze

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
dizma
Příspěvky: 16
Registrován: stř pro 04, 2019 6:15 pm
Bydliště: Strážnice

Re: Desta 1622 - diskuze

#166 Nový příspěvek od dizma »

Zdravim, přivezl jsem si Destu 1321 a je tam špatný motor 1202, voda v oleji. jde mi o to, jestli tam bude pasovat treba ze Skody 100. Ten by se dal sehnat levněji a rychleji.
Děkuji

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Desta 1622 - diskuze

#167 Nový příspěvek od Veteranista! »

Nebude
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

Uživatelský avatar
oco13
Příspěvky: 15759
Registrován: ned říj 20, 2013 5:56 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: Desta 1622 - diskuze

#168 Nový příspěvek od oco13 »

Každý motor sa dá spojiť s každou prevodovkou- otázka je len ako je to náročné. Daj fotky tej desty nejako si na typ 1321 neviem spomenúť :hm:
Edit - trojkolka - tak tam len 1202 :-/

Milan K
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 16, 2020 9:17 pm
Bydliště: Pelhřimov

Desta 1622 - servořízení

#169 Nový příspěvek od Milan K »

Potřebuji poradit. Koupil jsem Destu 1622 a je nějaký problém v řízení. Když zatáčím doleva tak to jde celkem zlehka, ale doprava s tím nemůžu hnout. Neví někdo co s tím? Na měrce oleje co je pod volantem je hladina mírně pod ryskou. Kudy se olej dolívá? Je to samostatný okruh?
Děkuji za odpovědi.

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Desta 1622 - diskuze

#170 Nový příspěvek od dvk »

Máš v háji pístnici posilovače. Nechej ji zrepasovat.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Desta 1622 - diskuze

#171 Nový příspěvek od petrak »

Může to být i třícestný ventil nebo čerpadlo, ale ta pístnice je nejpravděpodobnější. Olej to bere z převodovky-tj ta měrka na diferaku ale tím to nebude to by nejelo...

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Desta 1622 - diskuze

#172 Nový příspěvek od stanik84 »

Ahoj všem. Mám možná takový přitroublý dotaz. Jak rychle to jezdí? Jde mi o to, jestli řešit nějakou dopravu nebo těch devět km dojet po ose. Destu jsem dneska dostal od kámoše.Tři roky stojí, tak to budu muset rozhýbat. Pneumatiky, baterie atd. Je v tom motor Zetor. Tak to je asi nejmenší problém... Vyměnil bych filtry, udělal trysky atd... Pak taková menší GO. Naštěstí je komplet. Dvoje vidle se mi tu ale taky válí... Na co si dát pozor? Co zkontrolovat, kdybych jí chtěl přesunout po ose?

Díky

dvk
Příspěvky: 1689
Registrován: pon bře 01, 2010 3:59 pm
Bydliště: CZ

Re: Desta 1622 - diskuze

#173 Nový příspěvek od dvk »

petrak píše:Může to být i třícestný ventil nebo čerpadlo
Záleží, co je to za desta, s jakým motorem. Ale to se tazatel ani neobtěžoval napsat, stejně jako ahoj nebo prosím děkuji.

Jestli je to BVH1622, tak tam je zvlášť čerpadlo serva, které bere olej z nádrže hydrauliky. Měl jsem ten samý problém. Pokud je v háji čerpadlo, nejde servo vůbec.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Desta 1622 - diskuze

#174 Nový příspěvek od petrak »

:shock: Ó teď mi to došlo to co jsem psal platí pro DVHM 1622 a to asi nebude tento případ.

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Desta 1622 - diskuze

#175 Nový příspěvek od Fizz »

stanik84: Hele dá se to je to +- hodina, na plný kotel nepojedes to bys neudržel rovne na cestě, leda bys couval.

Určitě kontrola brzd, dvhn jsou mrchy zlý treba co mam já 50x zabrzdis jak nic azniceho nic to proslapnes az na zem 5x 10x... A pak to zas dva měsíce brzdí na jedničku. Určitě se mrkni na čepy řízení pokud budou volný budes se motat jak ožralý. Pokud jedes dýl s vic plynem tak ye nam stávalo ze si to nacuclo bordel z nádrže a zacpavalo to sací trubku. Typicky na přejezdech, když makáš furt vrkas plynem, kdyz jedes a držíš problém. Dvhn1622 má cca 4 tuny takže potreba na to myslet.

Určitě by se hodily funkční světla a maják. Když kousek prejizdime berem aspin prazdnou paletu aby byly videt vidle. Řidič vestu nebo svitivej mundur. Nicméně pokud tě zastaví je to asi jasný... Nezpůsobilý vozidlo, obsluhaasi taky,...

Spíš záleží na lokalitě a místních podmínkách.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1881
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Desta 1622 - diskuze

#176 Nový příspěvek od stanik84 »

Díky moc, něco takového jsem potřeboval... Obsluhu VZV do 5 tun mám platnou... Jde mi spíš o to, jak je to reálné, že by to zvládla. Pojištění si udělám, nejsem sebevrah. Kdyžtak bych si pujcil od kamose kontejnerovku. Ta to uveze v pohodě.

Nedávno jsem pomáhal dávat dohromady DH 112 a jedinej problém byla nafta. Vyměnili se filtry, čerpadlo a vstřiky - ať žije bionafta (vše zalepené) a motor šel jak Švýcary (osm let nejel). Uvidím, co tomu bude, kdyžtak bych si pujcil ze svojí čtyřicítky. Filtry, gumičky atd. koupím zítra po cestě v Monstě. Baterku tam hodím taky z traktoru.

Fizz
Příspěvky: 7933
Registrován: stř pro 28, 2016 10:13 pm
Bydliště: Cca Brno

Re: Desta 1622 - diskuze

#177 Nový příspěvek od Fizz »

Ono blbý je ze ty nemusíš udělat nic, treba jen zastavíš na kraji a pujdes se vychcat a nekdo do toho drcne nebo si treba jen urazi spigl....

Pojistka se navztahuje na provoz na pozemních komunikaci pikud ta desta nemáte doklady (samojízdný pracovni stroj se schválením k provozu na pozemních komunikacích)... Na komunikaci se může pohybovat pouze v režimu stavby a nebo můžeš zažádat o účelové užití (užívání) komunikace na úřadě... Pokud mas moznost nalozil bych to. Určitě bych nejel po nějaké frekventované komunikaci.
"... to že máš internet neznamená, že sr@čky co máš v hlavě a považuješ je za myšlenky musíš ventilovat veřejně..."
Other-Side II. '23

Milan K
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 16, 2020 9:17 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Desta 1622 - diskuze

#178 Nový příspěvek od Milan K »

Dobrý den přeji všem, je to desta s tříválcem Zetor a označení DVHM 1622. Asi to vypadá na to servo. Včera jsem ho zkoušel vyndat ale mám zarezlej čep ve předu. Je tam špatný přístup. Napajcoval jsem to uvolnovačem a uvidím dneska.
Děkuji uctivě.

Uživatelský avatar
petrak
Příspěvky: 545
Registrován: úte zář 28, 2010 2:53 pm
Bydliště: Prostějovsko

Re: Desta 1622 - diskuze

#179 Nový příspěvek od petrak »

Čep vytlačiš panenkou a vhodným šroubem tuším pruměr 16mm.

Milan K
Příspěvky: 3
Registrován: čtv led 16, 2020 9:17 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Desta 1622 - diskuze

#180 Nový příspěvek od Milan K »

Ani se do nehne. Mám to přes ten čep zvládnuté ve vzduchu a nic. Budu to muset ohřát.

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“