minibagr od kaspiho

nakladače, jeřáby, lopaty za traktor, stohařr, zdvižky, ruky..

Moderátoři: rezis, Malboro, Leo

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
michelink
Příspěvky: 629
Registrován: pon pro 03, 2007 8:34 pm
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

minibagr od kaspiho

#1 Nový příspěvek od michelink »

Zdravím začal jsem doma stavět minibagr zatím toho moc nemám ,ale rameno bude udělane stejně jako má kolega křístek kterému děkuji za plány 8) ale řeším spodní čast bagru chci aby to bylo jako original pásový ale nevím jak na to jak s točnou a jak s pohonem pásu popřípadně koleček jak je to z hydraulikou dolu přez točnu ? a dále nevím jestli mám unístit rameno přímo proti sedačce nebo bokem co je lepší ? :)

Vlada
Příspěvky: 496
Registrován: stř lis 19, 2008 10:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: minibagr od kaspiho

#2 Nový příspěvek od Vlada »

určitě rameno proti sobě(na střed),atˇvidíš do obou stran,nikdy nevíš do jaky strany vyznačení výkopu budeš hrabat,jinak sis dal docela vysoký nároky udělat komplet pásovej bagr,ale držim ti palce,at se daří
neuznavam slovo "nejde",všechno jde něco holt na h....

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: minibagr od kaspiho

#3 Nový příspěvek od hajney »

měl jsem podobnou myšlenkou, ta točna bude možná největší technický problém. a o jaké váze bagru jsi přemýšlel? když jsem měl možnost si jeden "minibagr" vyzkoušet a ten měl 3,5 t, tak lehčí bych nebral.

Uživatelský avatar
Radek01
Příspěvky: 969
Registrován: stř pro 05, 2007 10:01 am
Bydliště: Hranicko
Kontaktovat uživatele:

Re: minibagr od kaspiho

#4 Nový příspěvek od Radek01 »

Ahoj.
Přidej nějaké fotky, ať vidíme jak se ti daří při stavbě bagříku. A z čeho použiješ pásy, jaký plánuješ dát motor, jaké čerpadlo, atd.?
Každopádně držím pěsti a ať se dílo daří.
Potřeboval bych aby měl den mnohem více hodin, ať stihnu alespoň zlomek toho co plánuji. (www.coolsvatba.cz)

Uživatelský avatar
michelink
Příspěvky: 629
Registrován: pon pro 03, 2007 8:34 pm
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: minibagr od kaspiho

#5 Nový příspěvek od michelink »

musím upřesnit jak na tom jsem zatím mám doma jen pístnice rozvaděč svařenou lžici a par plechu na rameno táta to vozí z prace postupně tak zatím není co fotit ,ale založil jsem tema dřív aby jste mi pomohli a s konstrukcí a poradili 8)
mám nějakou neuplnou vizi jak realizovat otoč a jak na pohon točnu jsem planoval z dvou velkých ložisek proti sobě a otačení bud to velké kolo a hydro motor a nebo mně ještě napadlo pomocí pístnice jako to má dan na vyvážečce
[img=http://s1.postimage.org/t58rxa32j/image.jpg]
co vy na to ?
ohledně pásu tak bych asi použil jen 4 kola ale nevím jak je pohánět je to složity s hydraulikou přez ten otoč jak to funguje u tovarek ?
http://www.youtube.com/watch?v=SHYxs-lR ... AA945E1256
kdy by to dopadlo nějak tak to
http://www.youtube.com/watch?v=aZw02zaL ... AA945E1256
tak jsem nad níru spokojen ohledně tech rozměru chtěl bych se vejít do šíře 90 cm ale uvidíme jak to dopadne bagřík jsem začal stavět z důvodu ze dělám elektrikařinu a potřebuji malí bagřík pro výkopi na kabeli s 15cm lžíci a jak z váhou to nevím ale na 3,5t se opravdu asi nedostanu :)

křístek
Příspěvky: 42
Registrován: úte pro 30, 2008 1:02 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: minibagr od kaspiho

#6 Nový příspěvek od křístek »

Zdarec , tak tohle budu sledovat a těším se na vysledek , ve svojem vlakně jsem psal , že bych taky rad udělal pasový podvozek , zatim jsem to moc neřešil , ale bude to docela sranda , na bagrech se použivají takzvane otočové ložiska , což je docela draha sranda http://eshop.madex.cz/loziska/otocova/ , ale ty chceš postavit něco menšího , tak by se to dalo řešit ložiskama obyčejnýma , tam ale nastává problém v případě nekonečné otoče jak dostat hydraulický olej do podvozku ,protože potřebuješ použít rotační přívod(spojku) http://www.norservis.cz/katalogy/rotacn ... y-rotoflux a tim padem potřebuješ uprostřed otoče díru , doufam , že se k tomu vyjadří jěšte někdo , osobně bych tu pistnici a hřeben na otoč nepoužil , připraviš se tak o vyhodu 360° otoče .

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: minibagr od kaspiho

#7 Nový příspěvek od Zetor »

Tak tohle vypadá na další hodně zajímavej projekt, budu to tu sledovat 8)

Měl jsem podobnou myšlenku jako ty a jak píše Hajney, taky jsem ztroskotal na otoči. Nenapadlo mě nic rozumného, levného a relativně dobře sehnatelného. Pohon otoče bych osobně nedělal pomocí hřebene, použil bych řetěz. Kolem točny velký řetězový ,,věnec,, a na hydromotor malý řetězový pastorek. Sehnat ozubené kolo většího průměru bude problém a řetězové kolo ti udělají na míru za relativně dobré peníze.

Držim palce, ať se daří :friends:
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: minibagr od kaspiho

#8 Nový příspěvek od hajney »

Zetor píše: Pohon otoče bych osobně nedělal pomocí hřebene, použil bych řetěz. Kolem točny velký řetězový ,,věnec,, a na hydromotor malý řetězový pastorek. Sehnat ozubené kolo většího průměru bude problém a řetězové kolo ti udělají na míru za relativně dobré peníze.
to bych řešil stejně, ten pastorek bych ale dal zevnitř řetězu. Pokud by chtěl přeci jen použít otáčení hřebenem tak při troše dobré vůle by to sice nebyla nekonečná otoč ale 360 jo a tím by odpadla nutnost řešit přenos hydrauliky k podvozku.

další řešení co mě napadlo k otoči by bylo takové: středem otoče poslat dolů hřídel která bude točit čerpadlem, na podvozku bude elektrorozvaděč a k přenosu signálu by se musely vyrobit nějaké např. měděné kruhové dráhy po kterých by tak jak by se otáčela věž jezdili jezdci a zajišťovali by trvalé propojení rozvaděče s vypínači nahoře.

Vlada
Příspěvky: 496
Registrován: stř lis 19, 2008 10:19 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: minibagr od kaspiho

#9 Nový příspěvek od Vlada »

nešel by jako otoč použít nějakej setrvák z nákladaku?a pastorek si nechat udělat dle potřeby?
neuznavam slovo "nejde",všechno jde něco holt na h....

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: minibagr od kaspiho

#10 Nový příspěvek od mufik »

Kdysi,ale to už je sakra dávno jsem bagřík s nekonečnou otočí měl.Ta otoč byla udělaná z točny čtyřkolové vlečky,kolem otoče byl navařený válečkový řetěz /už nevím jaký ale dost velký/ a do něho zabíral řetězový pastorek hnaný hydromotorem.Neměl ale pojezd,jenom dvě kola a opěrné packy,musel se postrkovat podobně jako BROYT..
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: minibagr od kaspiho

#11 Nový příspěvek od Zetor »

hajney:
Však já to tak myslel :) Udělat jakoby řetězový převod. Malé kolečko na hydromotor a ten přidělat k horní, otočné části a velké kolo přidělat pevně ke spodní části (podvozku). Tím bude malé kolečko nejvíc opásané (řetěz na nejvíce zubech) a bude nejmenší vůle v otoči a následně pak na konci ramene (tam se přímou úměrou zvětší). Jinak si myslim, že bez toho otočného elementu na hydraulickou hadici se asi neobejdeš :( Jestli bude ta otoč 360 stupňů a i kdyby nebyla nekonečná, tak hadice nebudou mít dlouhou životnost. Pokud by jsi nechal hydromotor na otoč na té horní části, tak by jsi potřeboval dolů dostat jen olej na pojezd. Ještě mě napadlo jedno řešení, ale je to trochu zvrhlost a na domácí podmínky těžko realizovatelné... Hřídel pojezdového hydromotoru nasměrovat do osy otáčení otoče a hydromotor uchytit na horní otáčecí část. Do osy hydromotoru připevnit na spodní část úhlovou 90ti stupňovou převodovku a z ní pak kardan na diferenciál nápravy. Takhle by se vlastně horní část otáčela v ose hřídele hydromotoru a dolů by nebyl tlakový olej potřeba :) Jen při zastaveném pojezdu a otáčení horní části by se bagřík napatrně pohyboval, protože by se točila i hřídel úhlové převodovky, což by při zapatkování a zvednutí nápravy nemuselo vůbec vadit.
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

hajney
Příspěvky: 1413
Registrován: ned pro 13, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: minibagr od kaspiho

#12 Nový příspěvek od hajney »

Ono by se to tvořilo, jen na to mít čas a nějaké ty peníze. Ta "rotační spojka" musí vypadat podobně jako na přiloženém obrázku. Nevypadá to zase tak složitě ale vyrobit to jednoduché nebude. Nechopil by se toho nějaký soustružník tady? třeba by se našlo pár lidí co by to chtěli, záleží tedy na ceně.

Obrázek

Uživatelský avatar
michelink
Příspěvky: 629
Registrován: pon pro 03, 2007 8:34 pm
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: minibagr od kaspiho

#13 Nový příspěvek od michelink »

nevipadá moc složitě ale tady u nas není skoro žadný soustružnik :(
už jste to tu psali ale moje myšlenka byla taková to
Obrázek
s tím že prostředkem půjde 6 hadic na hydrauliku podvozku a otoč bude pouze pístnici tak aby se to otáčelo 180 stupnu na každou stranu od zakladní polohy :)

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: minibagr od kaspiho

#14 Nový příspěvek od vitex »

hajney: Říká se tomu středový rozvod a je to náročné na zvolenou kombinaci materiálů(zadírání)a na opracování drsnosti povrchu(únik oleje).Pár jsem jich smontoval.

Uživatelský avatar
michelink
Příspěvky: 629
Registrován: pon pro 03, 2007 8:34 pm
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: minibagr od kaspiho

#15 Nový příspěvek od michelink »

zaujal mě tento stroj co si oněm myslíte vy
http://www.youtube.com/watch?v=dGON9sNne-s

Odpovědět

Zpět na „Manipulační technika“